dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 196 z 196
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    ewak39 na samym początku tego tematu pisałem że Makroterm jest ok. mało tego przy Makrotermie instalator nie ma prawa zrobić Ci bomby w salonie, ja osobiście uważam że to najlepsze pod względem konstrukcji kominki z płaszczem wodnym na rynku
    Czy przy zakupie Makrotermu zasadnym jest zamowienie dodatkowej wezownicy schladzajacej plaszcz wraz z zaworem dopuszczajacym wode (bagatela 700 zl netto) czy wydatek ten mozna sobie darowac przy napietym budzecie? Wiem, ze sluzy ona do pracy kominka w ukl. zamknietym (dla potrzebmin. rynku niemieckiego), moj kominek natomiast (prawdopodobnie jednak Makroterm) bedzie pracowac w ukladzie otwartym (no wlasnie - co do tego tez bylyna forum spory, czy uklad z wbudowanym wymienikiem w Makrotermie mozna traktowac jako otwarty). Czy zabezpieczenie Makroterma taka dodatkowa wezownica (poza ta wbudowana w uklad i pelniaca role wymiennika) jest waznym elementem poprawiajacym bezpieczenstwo calego ukladu? Prosze o opinie osob "siedzacych" w temacie.

    I jeszcze jedno: mam dom 2 pietrowy i kominek bedzie na parterze. Naczynie wzbiorcze ma byc usytuowane pod sufitem w obudowie kominka. Nie mam w tej chwili mozliwosci prucia stropow, zeby zamontowac je wyzej. Czy bedzie
    to bezpieczne rozwiazanie? I czy uklad ten nadal bedzie ukladem otwartym czy tez stanie sie ukladem zamknietym? Mowa caly czas o Makrotermie.

  2. #182

    Domyślnie

    Poruszasz interesujący także mnie wątek. Oglądałem strony www Makroterm i Lechma. Opisują te zjawiska (układ zamknięty/otwarty) w sposób conajmniej zawoaluowany. Mrugają oczkiem a to w stronę odbiorcy niemieckiego a to w stronę przepisów polskich. A inwestor gubi się w domysłach....
    pzdr.
    -romwis

  3. #183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ciekawe czy taki instalator c.o. bierze pod uwagę, ze np. jeżeli w domku są 3 fazy, to żeby podłaczyć cały układ kotła (kotłów) i dodatkowych pomp do jednej fazy?

    Tak żeby się nie okazało, że kocioł ma U, a rozprowadzanie ciepła nie ma U.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  4. #184

    Domyślnie

    A ja ponawiam swoje pytania dot. dodatkowej chlodnicy plaszcza (czy potrzebna w Makrotermie) oraz uscislenia, czy zastosowany w Makrotermie uklad wbudowanego wymiennika w postaci wezownicy traktowac jako uklad otwarty czy zamkniety (inaczej - czy jest to odseparowanie ukladu otwartego od zamknietego)? I czy w kominku tym naczynie wzbiorcze pracuje w ukladzie otwartym, jesli zamontowane jest powyzej kominka w jego obudowie? Dzisiaj zamawiam kominek i kazdy szczegol jest na te chwile super wazny.

  5. #185

    Domyślnie

    Rozmawialem z dystrybutorem oraz instalatorem Makrotermu, ktory nie widzi potrzeby montazu tej dodatkowej chlodnicy, twierdzac, ze automatyka plus naczynie wzbiorcze (plus ew. ups) beda wystarczajcym zabezpieczeniem kominka. Chcialbym poznac jednak wasze opinie - zawsze zanim podejme decyzje wole zasiegnac rady przynajmniej kilku osob znajacych temat.

  6. #186

    Domyślnie

    tomek_2 - a powiedział może jaka jest efektywność i sposób działania tej chłodnicy?
    Wyczuwam z tej rozmowy, że ten element raczej pełni rolę regulatora temperatury wody w płaszczu kominka w jakimś zakresie ale nie stanowi czegoś w rodzaju "klapy bezpieczeństwa" reagującego na lawinowy wzrost temperatury. To robi naczynie wzbiorcze.
    Ktoś znający temat kominków z PW powiedział mi kiedyś w luźnej rozmowie, że widział działający system w którym elementem chłodzącym była sama wężownica do wytwarzania cwu w zasobniku wodnym. Jakiś zawór plus czujnik w tym obwodzie reagował na nadmierny wzrost temperatury w zasobniku napędzanym wprost z płaszcza kominka (w układzie grawitacyjnym!) i przełączał na przetaczanie przez nią zimnej wody. Może tak?
    pzdr.
    -romwis

  7. #187

    Domyślnie

    Nikt z instalatorow nie zaglada na forum, jak widze. Prawdopodobnie kupie wersje bez chlodnicy, jednak mam nadal watpliowosci, czy z ta chlodnica uklad nie bedzie bezpieczniejszy w prakyce (bo w teorii oczywiscie tak, jednak nie stac mnie na doplacanie do marketingu firmy).

  8. #188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_2
    Rozmawialem z dystrybutorem oraz instalatorem Makrotermu, ktory nie widzi potrzeby montazu tej dodatkowej chlodnicy, twierdzac, ze automatyka plus naczynie wzbiorcze (plus ew. ups) beda wystarczajcym zabezpieczeniem kominka. Chcialbym poznac jednak wasze opinie - zawsze zanim podejme decyzje wole zasiegnac rady przynajmniej kilku osob znajacych temat.
    kilka zabezpieczeń warto mieć, jakieś w razie czego zadziała
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  9. #189

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_2
    Dzieki za pierwsza opinie
    my od zeszłej zimy używamy Makroterma bez żadnej chłodnicy i wszystko działa bez zarzutu. ani razu nam się woda nie zagotowała chociaż nie ogrzewamy jeszcze poddasza a kominek jest jak na razie jedynym źródłem ciepła. może tajemnica tkwi w tym ze umiejętnie palimy - tego nie wiem.
    naprawdę dobry wybór. pozdrawiam.

  11. #191

    Domyślnie

    A jakies minusy zauwwazyliscie w tym kominku? To dla mnie duza inwestycja i zbieram jak najwiecej informacji. Wszelkie opinie mile widziane. Czytalem tez dzisiaj watek o problemach z Makrotermami (smolista maz na wentylatorze, kopcenie szyby), chcialbym poznac takze ujemne strony tego kominka zanim zdecyduje sie na zakup.

  12. #192

    Domyślnie

    Stalo sie........ zamowiony. Bez chlodnicy...

  13. #193
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar SAMI
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drizzt
    Jak miło popatrzeć na gości, gdzie jeden drugiemu potakuje i wspólnie sie nakrecają. Jak juz skończycie ubijać piankę to wam powiem, że miałem przypadek gdy piec był załadowany pod dekiel i wyłączyli prąd...no i co ... no i nic piec wygasł . Hmm... zadnego wybuchu , co do kominka to używam go tylko wtedy gdy jestm w domu. Nie uzywam go do palenia całonocnego więc argument o nagłym wyłączeniu pradu podczas snu jakby mnie nie dotyczy. Aha wszystko podłączone jest w układzie zamknietym no i mam jak to jeden z was napisał "jakieś bzdurne zawory bezpieczeństwa". Wszystko gra i buczy. Przeszedłem wyłączenia pradu (ponad godzinę) ale ups wytrzymał 40 minut a potem piec się wygasił...no i nic niewybuchło. To tyle a teraz dalej ubijajcie kochani piankę, cytujcie normy (głownie niemieckeie - do do Pana panie Darku B.), poklepujcie sie po barkach i ogólnie róbcie co chcecie
    Przykro mi to czytać ale poprzednicy mają rację... ciekawe co będzie jak sterownik dostanie zwarcie i wentylator będzie dmuchał bez przerwy...?
    Przy pełnym załadowaniu kotła to niewiele czasu trzeba aby się zagotowało...
    Miałem ostatnio taki przypadek, na szczęście było tam niewiele węgla...
    Zawory zaworami ale to kociioł jest nie przystosowany do pracy pod ciśnieniem... nawet 1,5bar, w najlepszym przypadku kocioł pęknie, w najgorszym jak zwór zawiedzie, to już tu twego postu nie przeczytamy...
    Jeśli chodzi o normy, to właśnie niemieckie dopuszczaja kotły w układzie zamkniętym, ale i tak nie wszystkie i przy zachowaniu odpowiednich zabezpieczeń...
    A poza tym czy masz dom ubezpieczony? W wypadku jakiś uszkodzeń, nie licz na odszkodowanie, jeżeli zrobiłeś instalację samodzielnie, to sam sobie wypłać, jeżeli "fachowcy" to procesuj się z nimi....
    Katastrofy polegają na kumulacji paru drobnych błędów, i przypadków, i dlatego są katastrofami...
    Ty już błędy w instalacji masz, teraz wszystko zależy od przypadku... masz przesr...e

  14. #194

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_2
    Stalo sie........ zamowiony. Bez chlodnicy...
    dobry wybór. a co do smolistej mazi na wentylatorze to pierwsze słyszę. możliwe że ktoś palił na zbytnio zdławionym dopływie powietrza a to jest błąd. u nas niczego takiego nie ma.

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAMI
    Cytat Napisał Drizzt
    Jak miło popatrzeć na gości, gdzie jeden drugiemu potakuje i wspólnie sie nakrecają. Jak juz skończycie ubijać piankę to wam powiem, że miałem przypadek gdy piec był załadowany pod dekiel i wyłączyli prąd...no i co ... no i nic piec wygasł . Hmm... zadnego wybuchu , co do kominka to używam go tylko wtedy gdy jestm w domu. Nie uzywam go do palenia całonocnego więc argument o nagłym wyłączeniu pradu podczas snu jakby mnie nie dotyczy. Aha wszystko podłączone jest w układzie zamknietym no i mam jak to jeden z was napisał "jakieś bzdurne zawory bezpieczeństwa". Wszystko gra i buczy. Przeszedłem wyłączenia pradu (ponad godzinę) ale ups wytrzymał 40 minut a potem piec się wygasił...no i nic niewybuchło. To tyle a teraz dalej ubijajcie kochani piankę, cytujcie normy (głownie niemieckeie - do do Pana panie Darku B.), poklepujcie sie po barkach i ogólnie róbcie co chcecie
    Przykro mi to czytać ale poprzednicy mają rację... ciekawe co będzie jak sterownik dostanie zwarcie i wentylator będzie dmuchał bez przerwy...?
    Przy pełnym załadowaniu kotła to niewiele czasu trzeba aby się zagotowało...
    Miałem ostatnio taki przypadek, na szczęście było tam niewiele węgla...
    Zawory zaworami ale to kociioł jest nie przystosowany do pracy pod ciśnieniem... nawet 1,5bar, w najlepszym przypadku kocioł pęknie, w najgorszym jak zwór zawiedzie, to już tu twego postu nie przeczytamy...
    Jeśli chodzi o normy, to właśnie niemieckie dopuszczaja kotły w układzie zamkniętym, ale i tak nie wszystkie i przy zachowaniu odpowiednich zabezpieczeń...
    A poza tym czy masz dom ubezpieczony? W wypadku jakiś uszkodzeń, nie licz na odszkodowanie, jeżeli zrobiłeś instalację samodzielnie, to sam sobie wypłać, jeżeli "fachowcy" to procesuj się z nimi....
    Katastrofy polegają na kumulacji paru drobnych błędów, i przypadków, i dlatego są katastrofami...
    Ty już błędy w instalacji masz, teraz wszystko zależy od przypadku... masz przesr...e
    SAMI
    Czy to ja mam przes.........ne? Rozumiem, ze duzy blad popelnilem nie zamawiajac dodatkowej chlodnicy - czy to chciales napisac? Rozumiem, ze dopiero dzisiaj czytales ten watek, choc prosilem o rade wczesniej. Jesli tak, to chetnie poslucham rzeczowej odpowiedzi, czy chlodnica dodatkowa w M-termie powinna byc i czy koniecznie mam modyfikowac zamowienie?
    I ja mam juz bledy w instalacji? Sorry albo ne lapie po ciezkim dniu, o co co chodzi albo jestes jasnowidzem.

  16. #196

    Domyślnie

    Witam, strasznie długi już ten wątek, ale ogromnie interesujący.
    Mam pytania dodyczące makroterma.
    1. woda zimna podłączona jest na stałe dla uzupełniania zładu - czy to może być zwykła kranówa, czy też stosuje się zmiękczacz?
    2. Przelew z naczynia odprowadzany jest bezpośrednio do kanalizacji - czy to może być PVC?
    3. Czy może być to odprowadzenie bezpośrednio do poziomu kan przez syfon? czy trzeba instalować pion z wywiewką lub zaworem napowietrzającym?

    Bardzo proszę użytkowników tychże kominków o opis jak wygląda instalacja - co znajduje się w salonie?
    Pozdrawiam

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony