dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 17
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 331
  1. #1

    Domyślnie PRALKA - wątek zbiorczy o wyborze pralki. Modele i opinie

    W koncu mogę zacząc szukać pralki (piszę w koncu, bo wiem jaki wymiar szukać. Nasi remontowcy ślicznie schowali nam rure odpływową i moge kupic pralke o głębokości 60 cm )

    Pralka LG model WD 12220 FD - co o niej sądzicie? Warto wydać tyle kaski, bo mało nie kosztuje.
    http://agdrtv.com/pralki/lg_wd_12220_fd.php
    Podoba mi się też Ariston (jesli chodzi o styl), ale tyle złych słów usłyszałam nt. pralek tej marki, ze chyba zrezygnuję.

    Biorę pod uwage rowniez Electroluxa.

    Co wybrac - pomocy.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: pralka

    Cytat Napisał akinom
    W koncu mogę zacząc szukać pralki (piszę w koncu, bo wiem jaki wymiar szukać. Nasi remontowcy ślicznie schowali nam rure odpływową i moge kupic pralke o głębokości 60 cm )

    Pralka LG model WD 12220 FD - co o niej sądzicie? Warto wydać tyle kaski, bo mało nie kosztuje.
    http://agdrtv.com/pralki/lg_wd_12220_fd.php
    Silnik z bezpośrednim napędem (bez paska !!!), bezszczotkowy, Bardzo prosta i intujcyjna w sterowaniu pralka, bez czytania intrukcji można obsłużyć. Bardzo czytelny wyświetlacz, troszkę cichsza od innych. Bardzo dobrze płuka. Osobiście używam już od prawie 2 miesięcy pralkę z tym samym napędem i sterowaniem, dokładnie WD 10170 TD. Gdyby ktoś z Podlaskiego potrzebował 10170TD w bardzo dobrej cenie to proszę o kontakt na priva. Jak do tej pory na 7sztuk - "0" awarii

    LG WD 12220 FD, ma naprawdę dobre parametry 1200obr., wsad 7,5KG z zużyciem wody 50litry , cena dataliczna 3099zł, ale można kupić za około 2500zł

    Pozdrawiam
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  3. #3

    Domyślnie

    modzalewscy, niesmiało powiem, że takiej własnie pozytywnej odpowiedzi oczekiwałam o tej pralce (wiem, że znasz się na sprzętach i cenie Twoją odp.)
    Kupilismy tez lodówke LG model GR459QLQA i słyszelismy same pozytywne opinie, dlatego też rozwazamy zakup pralki tej samej firmy.

    dziekuje Ci bardzo za opinie

  4. #4

    Domyślnie

    Pozwole sobie podczepic sie pod temat - chcemy pralke gleboka na 45 cm i wlasnie podoba nam sie LG. Tyle, ze wynotowalam 3 modele, ktore wydaja sie bardzo podobne - chociaz musza sie czyms roznic Tylko czym, tak naprawde, i czy za to cos warto doplacic?
    Wszystkie modele maja ladunek 5kg, 1000 obrotow, zuzycie 60 litrow/ 0,95kWh:
    a) LG WD 10150 NP
    b) LG WD 10170 ND
    c) LG WD 10180 N

    i jeszcze na 1200 obrotow jest d) LG 12170 ND.

    Ktora wybrac?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    http://agdrtv.com/pralki/lg_wd_10170_nd.php, kosztuje około 1800zł
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #6

    Domyślnie

    A czemu? (poza tym, ze sam taka posiadasz )

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madeleine
    A czemu?
    10170 ND nie posiadam akurat takiej, ale zbliżoną polecam Ci pralkę nowoczesną z silnikiem bezszczotkowym i bezpaskowym z bezpośrednim napędem Direct Drive, ta pralka jest z założenia przewidziana do intensywnej pracy, jak się patrzy na wyświetlacz to wygląda to dość skomplikowanie, a w rzeczywistości jest bardzo proste do ustawienia. Gdyby tam był znaczek elektroluxa to by kosztowała jeszcze + 1000zł, czy wtedy było by lepiej ? Z tego co wiem to inne firmy też mają wkrótce wprowadzić pralki z bezpośrednim napędem.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  8. #8

    Domyślnie

    Ok, dziekuje, zrozumialam i zastosuje sie

  9. #9

    Domyślnie

    w koncu stwierdziliśmy ze pralka 60cm bedzie za duza (bedzie troszke wystawała z wnęki) dlatego musimy kupic 55cm. Mamy przeznaczone na ten cel 2 tys.
    Co polecacie, jaka firmę?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    proponuję Ci pralkę LG WD 10170TD, głębokość 55cm, w cenie 1790zł z transportem do Wa-wy, wsad 7KG, klasa AA, silnik DD. Gwarancja 2lata na całość, 7lat na silnik + bęben.

    W cenie około 2tyś zł, wybór jest spory, którą nie wybierzesz to będzie miała parametry dobre, w życiu różnie bywa kupisz nawet najlepszą i może padnąć.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  11. #11

    Domyślnie

    LG wykonawcą pralek i chłodzierek?
    Oni są chyba od elektroniki?!
    Wolałbym może firmę z doświadczeniem może Gorenje?
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lafcadio
    LG wykonawcą pralek i chłodzierek?
    Oni są chyba od elektroniki?!
    Wolałbym może firmę z doświadczeniem może Gorenje?
    a jakie doświadczenie Ci potrzeba ?

    istnienie firmy ? - ile potrzeba 10 lat, 20 lat ?

    czy doświadczenie w NO FROSTACH, Jakie doświadczenie ma Gorenje w NO FROSTACH ?

    A może porównany SIDE BY SIDE ?
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał lafcadio
    Wolałbym może firmę z doświadczeniem może Gorenje?

    powiem szczerze - denerwuje mnie straszanie uleganie MARCE, prawie wszyscy na około mają GORENJE i cóż z tego?? JA nie musze mieć, nie dlatego, że nie mi się nie podoba ( bo wizualnie robią bardzo ładne sprzęty)

    Poza tym, co ma doświadczenie to reszty???

    Kupuję to, co mi się podoba i staram nie kierować się marką.
    Prawie wszystkie sprzęty mam Whirlpoola, piekarnik ma prawie te same funkcje co piekarnik Gorenje - i co??? Whirlpool będzie gorszy, bo nosi nazwe Whirlpool??? odp: NIE - bo to samo i tak samo w nim upieke jak w Gorenje.

    Nie widze róznicy w fukncjonalności - jedyna róznica jest MARKA, za ktorą sie płaci.

  14. #14

    Domyślnie

    Znam troche LG,moim zdaniem dobra firma i ten wsad-7.5kg!!!
    Zamowilam wlasnie suszarke ewakuacyjna LG,mam nadziej,ze to dobry wybor......

  15. #15

    Domyślnie

    O matko!
    Ludzie a kupujcie sobie LG!
    Ja tylko pytałem - na końcu zdania był "?"
    Zaraz idę do sklepu i kupię chłodziarkę SONY !
    A żebyście wiedzieli!
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lafcadio
    Zaraz idę do sklepu i kupię chłodziarkę SONY !
    a żebyś taką znalazł

  17. #17

    Domyślnie

    prlaka ciągle nie kupiona, ale już w tym tygodniu musimy kupić.
    Bierzemy pod uwage nastepujace

    LG WD12140ND
    BOSCH WFCX 2061
    Siemens WXSP1240

    Którą wybrać? Jaką firmę polecacie?
    Dodam, że wszystkie trzy bardzo mi się podobaja, co bardzo utrudnia mi dokonanie ostatecznego wyboru.

  18. #18

    Domyślnie

    Mieliśmy super pralkę - zanussi ładowaną od góry- padła po 8 latach, co prawda intensywnej pracy ale jednak. Zresztą 2 lata stała.
    No i zaczęło się poszukiwanie - po rożnych "expertach" i expertach, sklepach, punktach z częściami - i efektem tego jest Bosh Maxx4 WFC1666 - bo taki fantastycznie nam pasował.
    4kg wsadu
    45litrów wody
    0,76kWh
    O nowej serii Maxx'ów wszyscy wypowiadali się w kategorii super. Mech, który podłaczal pralkę u naszej Cioci (kupiliśmy dwa naraz, Cioci padła Candy po 5 latach i 3 praniach na tydzień) - powiedzial - To już Mercedes nie pralka. Zna ludzi, którzy użytkują już Maxxy od dawna (ni epowiem Wam co to od dawna miało znaczyć) i mówi że nie mają problemów.
    Uztykujemy od tygodnia, mamy średnio 2 prania dziennie (dzieci + 2 duze psy sprawiają, ze jest co prać) i jestesmy bardzo zadowoleni. Nasza ma 40cm głębokości ale seria zawiera też pralki o głębokości 60 i 6kg wsadu.
    Polecam
    Pozdrawiam
    Paweł Adamski

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał akinom
    prlaka ciągle nie kupiona, ale już w tym tygodniu musimy kupić.
    Bierzemy pod uwage nastepujace

    LG WD12140ND
    BOSCH WFCX 2061
    Siemens WXSP1240

    Którą wybrać? Jaką firmę polecacie?
    Dodam, że wszystkie trzy bardzo mi się podobaja, co bardzo utrudnia mi dokonanie ostatecznego wyboru.
    z firm (marka) polecam 1)Siemens 2) Bosch 3) LG

    z pralek już trochę inaczej, ale wszystkie 3 dobre pralki
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  20. #20

    Domyślnie

    jeśli coś można dodać to to , że siemens i bosh to to samo, o ile sie oczywiscie nie mylę, ale wyglądają identycznie, parametry te same itp, itp.
    Pozdrawiam
    Paweł Adamski
    http://republika.pl/polskiedomydrewniane

Strona 1 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony