dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie 1 pętla podłogówki z rozdzielacza razem z grzejnikami.

    Mam wkutą szafkę z rozdzielaczem na 6 obiegów z czego 5 na grzejniki i jeden obieg na podłogówkę w łazience. Z tego co wiem nie powinno się zasilać podłogówki i grzejników wodą o jednakowej temperaturze. W jaki sposób ograniczyć temperaturę wody zasilającej ten jeden obwód dla podłogówki? Ponoć można zamontować zawór RTL na powrocie z pętli ale nie rozumiem jak można regulować temperaturę wody zasilającej pętlę ogrzewania podłogowego montując regulator na końcu obwodu (na jego powrocie)? Może czegoś nie rozumiem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał veratoxic Zobacz post
    Mam wkutą szafkę z rozdzielaczem na 6 obiegów z czego 5 na grzejniki i jeden obieg na podłogówkę w łazience. Z tego co wiem nie powinno się zasilać podłogówki i grzejników wodą o jednakowej temperaturze. W jaki sposób ograniczyć temperaturę wody zasilającej ten jeden obwód dla podłogówki? Ponoć można zamontować zawór RTL na powrocie z pętli ale nie rozumiem jak można regulować temperaturę wody zasilającej pętlę ogrzewania podłogowego montując regulator na końcu obwodu (na jego powrocie)? Może czegoś nie rozumiem.
    RTL zwalnia ci obieg i nie doprowadza do przegrzania podłogi ...
    Zasilanie może mieć i 60* ale na wyjściu z podłogi będzie tyle na ile nastawisz zawór więc tyle mniej więcej będzie miała wylewka ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #3

    Domyślnie

    Ok. Czyli rozumiem że będzie dobrze jeśli RTL będzie na wyjściu i bez tego zaworu nie wolno uruchomić pętli? Czy powinnam użyć czegoś innego?
    Ostatnio edytowane przez veratoxic ; 21-10-2016 o 18:04

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał veratoxic Zobacz post
    Ok. Czyli rozumiem że będzie dobrze jeśli RTL będzie na wyjściu i bez tego zaworu nie wolno uruchomić pętli? Czy powinnam użyć czegoś innego?
    A kto powiedział że nie wolno zasilać podłogówki bezpośrednio z kotła ...?
    Jeżeli nie zastosujesz tego zaworu na powrocie to po pewnym czasie od momentu uruchomienia ogrzewania podłoga zrobi się zbyt ciepła i będzie za ciepło w pomieszczeniu ...czy taka sytuacja nastąpi i będzie uciążliwa to już inna sprawa...
    Jaki kocioł to napędza...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #5

    Domyślnie

    Gazowy Vaillant turboTec pro 202-3

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał veratoxic Zobacz post
    Gazowy Vaillant turboTec pro 202-3
    Rozumiem że temperaturą w pomieszczeniach steruję termostat pokojowy ...?
    Moim zdaniem nie potrzeba nic montować a co najwyżej lekko przymknąć przepływ na tej pętli ...( wyregulować eksperymentalnie ja okaże się że podłoga za bardzo się nagrzewa ...)
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #7

    Domyślnie

    dokładnie tak.

    Sąsiad który robił podłogówkę w łazience u siebie jak podłączył bezpośrednio z pieca to ponoć "podniosła" mu się wylana podłoga, dopiero montując na wyjściu z grzejnika wszystko chodzi jak powinno. Dlatego miałam obawy.
    Ostatnio edytowane przez veratoxic ; 21-10-2016 o 19:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony