dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jak usunąć zaschniętą piankę z drewnianego parapetu?

    Jak w tytule. Podczas obsadzania wewnętrznych parapetów , drewnianych firmy Urzedowski niestaranny wykonawca zabrudził mi jeden z parapetów pianką , nie zabezpieczając wcześniej go taśmą ochronną. Czy jest jakiś skuteczny sposób na usunięcie takiej zaschniętej na powierzchni drewna pianki. Proszę o pomoc!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    problem, poruszany wielekrotnie, jednak zawsze konczacy sie jedna odpowiedzia: "stwardniala piake montazowa, mozna usunac tylko mechanicznie, bo kazdy srodek, ktory by ja rozpuscil, rozpusci i parapet " Wiec, ostra zyletka, nozyk, i skrobanko, potem ew. mozna prubowac zatrzec rysy przez polerowanie

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie pianka poleciała na drzwi i na drugi dzień udało mi się usunąć bez śladu. Odradzałbym ostre narzędzia bo będą szkody ja usunąłęm ją skrobiąc paznokciami i przemywając benzyną ekstrakcyjną.
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepszy jest ksylen tylko używac mało i delikatnie czyścic

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Przez rok miałem zabrudzony parapetr z PCV i ostatnio z dobrym skutkiem zastosowałem środek firmy SOUDAL zakupiony w OBI (na półce obok pianek tej firmy) służący do czyszczenia zaworka i rurki po częściowym użyciu pojemnika z pianką.
    Z pozdr, Filo.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczor
    Najlepszy jest ksylen tylko używac mało i delikatnie czyścic
    A gdzie go można kupić?

  7. #7

    Domyślnie

    W dużych sklepach budowlanych najczęściej jest na półce z rozcienczalnikami.

  8. #8

    Domyślnie

    Ksylenem można też (w wiekszosci przypadków) rozcieńczać korektor biurowy (zabielacz w buteleczce).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony