dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Problem z ciepłą wodą przy pompie Buderus WPS K-1 10KW

    Cześć Wszystkim przeglądającym.

    Postanowiłem się zarejestrować i opisać mój problem z pompą ciepła Buderus w oczekiwaniu na wizytę serwisu.
    Posiadam pompę Logatherm WPS K-1 o mocy 10 kW wraz z wbudowanym zbiornikiem na CWU - brak pompki cyrkulacyjnej do CWU. Mój problem wiąże się z produkcją ciepłej wody.

    Opis problemu :

    - woda w kranie ma dużo niższą temperaturę niż wskazania na sterowniku pompy

    W tej chwili temperaturę CWU ustawiłem na maxa czyli a 57 stopni ( jak miałem 50 stopni to woda była tylko lekko letnia). Mimo tego woda w kranie nigdy nie przekracza 40-43 stopni mimo że pompa pokazuje że nagrzała wodę do 58 stopni. Grzanie wody odbywa się bardzo szybko - temperatura wody ma dosłownie tyle samo ile wynosi temperatura czynnika na wyjściu z pompy i gdy ten osiagnie 62 stopnie na wyjściu grzanie wody się wyłącza. Słychać że sprężarka pracując na takich temperaturach dostaje mocno po dupie. Temperatura gazu sięga blisko 100 stopni wg wskazań pompy ( gaz 98,8 temp czynnika na wyjściu 62 stopnie)
    Problemu nie ma tylko raz w tygodniu gdy mam ustawione wyparzanie przez grzałki - wtedy woda jest grzana do 65 stopni i ta temperatura jest utrzymywana przez grzałkę przez godzinę. Po takim grzaniu woda jest faktycznie bardzo ciepła. Jednak w każdy inny dzień mam problem z kąpaniem dzieci i muszę dogrzewać trochę wody w czajniku żeby dolać do wanienki. Oczywiście sprawę zgłosiłem sprzedawcy pompy ale jeszcze nie mam reakcji.

    Co może być problemem ? mam kilka pomysłów
    1. złe umiejscowienie czujnika temperatury - za wysoko
    2. zbyt mała/duża powierzchnia wężownicy na grzanie wody + duża moc pompy sprawia że góra zbiornika pokazuje 57 stopni a środek jeszcze nie zdążył się nagrzać. Niestety gdyby to okazało się prawdą nic się z tym nie zrobi bo tak już jest zbudowana ta pompa.

    Trochę mi szkoda dokupować oddzielny zbiornik na wodę z dodatkową grzałką gdy tyle kasy wpakowałem w tego Buderusa ze zintegrowanym zbiornikiem.
    Czy ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać?
    Każda sugestia mile widziana.
    Ostatnio edytowane przez majsterrr ; 27-02-2016 o 07:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony