dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 206
  1. #21

    Domyślnie

    W USA wszystkie to NO FROST, z takim podejściem to słusznie mówią że "Polska jest 20 lat za Murzynami".
    szybkie kobitki, ładne autka

  2. #22

    Domyślnie

    Mam pytanie czy lodówki Samsunga SR-L39 Webs Silver i RL 39WBMS to ten sam sprzęt. Pierwsza nazwa pochodzi z Media Markt a druga z internetu. Wyglądają tak samo ale skąd te inne symbole . No i czy jest to sprzet coś wart?
    Drugie pytanie to czy no frost powinien wyglądać tak jak na wcześniejszym zdjęciu od mdzalewscy zarówno w chłodziarce jak i zamrażarce?
    pozdrawiam

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaBi
    Mam pytanie czy lodówki Samsunga SR-L39 Webs Silver i RL 39WBMS to ten sam sprzęt.
    to ten sam model, gdy jest pełen No frost, to są wtedy otwory wentylacyjne w chłodziarce i zamrażarce, tak jak na fotce
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #24

    Domyślnie

    Mdzalewscy dzięki za info ale trochę jeszcze pomęczę bo nadal otwartym zostaje pytanie zadane przez autora tematu magdak a później przeze mnie - czy warto wchodzić w lodówkę Samsunga. Chodzi mi o jakość bo finansowo to napewno tak gdyż Samsung daje więcej za mniej (pieniędzy)
    pozdrawiam

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    to trochę tak jak z innymi wyrobami Samsunga, może to nie klasa super światowa, ale cena do funkcji/jakości jest dobra. Jest dużo lepszych lodówek, ale sporo droższych. Sprzęt średniej klasy w dobrej cenie.
    Sam sobie będę niebawem będę kupował albo Samsunga RL39WBMS, albo LG GR 419 QLQA. Bardzo zbliżone parametry, cena podobna, mi wizualnie bardzej się podoba LG, Samsung znowu troche pojemniejszy. Można też pójść w inny sprzęt, ale za podobne parametry trzeba jeszcze + 1000zł, albo więcej dołożyć. Czy warto ?, nikt nie zagwarantuje że tamto "droższe" będzie działać bezawaryjnie. Technika idzie do przodu ciekawe co za 10 lat wymyślą, może lepiej kupić tańszą lodówkę bezszronową i wymieniać co 10lat na nowszy model niż droższą i co 15 lat wymieniać.

    Producenci i tak starają się robić sprzet na 8lat, ma działać przez ten czas super, potem awaria nienaprawialna i kupno nowej, produkcja musi iść
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Amiki

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    5

    Domyślnie lodwóka no frost??

    poleccie jaks nie za droga lodowke, i jeszcze najlepiej inox

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    najtańsze i sprawdzone są Samsungi i LG, reszta już droższa, nieco lepsza a nawet dużo droższa

    co rozumiesz pod nazwą Inox - czy ala'inox, może srebrna, platinium ?, prawdziwa inox jest ciężka w utrzymaniu

    ciekawa propozycja to długo oczekiwana LG-399 srebrna w cenie około 1800zł (sklepy internetowe), lub z drzwiami inox bardzo ładna LG GR 419GLCA, są jeszcze droższe z dozownikami, itd..., ale średnio + 400,500zł więcej. Jest zbliżony Samsung, ale on nie ma oddzielnego sterowania temperaturą zamrażarki, ale ma kostkarkę twistową (prymityw ale jest). To jeśli chodzi o tańsze, z droższych jest większy wybór od Aristonów w górę, ale ceny mogą być porażające
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  8. #28

    Domyślnie

    a co to znaczy kostkarka twistowa?
    pozdro

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał romka
    a co to znaczy kostkarka twistowa?
    pozdro
    zmechanizowany pojemnik na lody, zalewasz foremki strząchujesz (przez obrót) i to spada do pojemnika poniżej i mamy gogotowy lód w kostkach.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  10. #30

    Domyślnie

    wyczytałam ,że to jest w lodówkach lg 459QLQA,ale lodówki niewyrażnie widać-czy ten lód "wylatuje"drzwiami na zewnątrz,czy się otwiera drzwi i od środka wyjmuje się?

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał romka
    wyczytałam ,że to jest w lodówkach lg 459QLQA,ale lodówki niewyrażnie widać-czy ten lód "wylatuje"drzwiami na zewnątrz,czy się otwiera drzwi i od środka wyjmuje się?
    wyjmuje się lod ze środka zamrażarki

    niżej na foto w zamrażarce z góry po lewej stronie są dwa pokrętła i poniżej pojemnik na lód

    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  12. #32

    Domyślnie

    Kupiłem taką lodówkę. Jest olbrzymia. Czy to dobry wybór? Czy przełożenie drzwi na drugą stronę mogę zrobić sam - czy lepiej komuś to zlecić?

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbro
    Kupiłem taką lodówkę. Jest olbrzymia. Czy to dobry wybór? Czy przełożenie drzwi na drugą stronę mogę zrobić sam - czy lepiej komuś to zlecić?
    jak już coś sie kupuje to trzeba sobie wpoić iż to jest najlepsze na świecie i głowy sobie tym nie zawracać, bo nawet rakiety kosmiczne się psują
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  14. #34

    Domyślnie

    W porządku, a co z tymi drzwiami?

  15. #35

    Domyślnie

    przepraszam cię bardzo,ale ta lodówka wydaje mi się taka w sam raz -nie za duża,nie za mała./ale to chyba nie jest LD,bo drzwi wydają mi się inne/
    mdzalewscy-dzięki za uświadomienie.
    pozdro

  16. #36

    Domyślnie

    Zaufana osoba zajmująca sięAGD polecała mi lodówki Bosha i Elektroluxa, odradzała Aristony, Gorenje, whirpoole jako awaryjne (tuż po gwarancji) zaufałam i kupiłam Elektroluxa - dla tych, co chcą duże lodówki polecam serię viva space - przy zbliżonych wymiarach, sporo większa pojemność no i cena niezła ( za 2m lodówkę z 2 agregatami, seria A+ zapłaciłam 2000)
    Pingwin

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał romka
    wyczytałam ,że to jest w lodówkach lg 459QLQA,ale lodówki niewyrażnie widać-czy ten lód "wylatuje"drzwiami na zewnątrz,czy się otwiera drzwi i od środka wyjmuje się?
    akurat posiadamy ten model lodówki.
    Otwierasz drzwi zamrazarki, wyjmujesz kostkarke, napełniasz woda i myk na swoje miejsce. Lod wylatuje do szuflady poprzez przekrecenie jednego pokretła - przekrecasz pokretlo i kostki lodu lądują w pojemniku, który znajduje sie pod spodem - super rzecz.

    Ogólnie lodówka jest świetna, polecam

  18. #38

    Domyślnie

    Odswieze temat....
    Czy lodowki No Frost rzeczywiscie spisuja sie lepiej?????????
    Chetnie skorzystam z opinii uzytkownikow.
    I ktora marka jest najlepsza (po kilku miesiacach/latach) uzytkowania: Bosch, Siemens, LG, Electrolux?????? Swoje poszukiwania zawezilam tylko do tych 4.

  19. #39

    Domyślnie

    To ja znowu dodam moje trzy grosze Przez ostatnie lata byla moda na lodowki z podwojnym agregatem tz osobno byl agregat do zamrazalki i osobno do lodowki. W lodowce na tylnej sciance, zbierala sie woda ktora powstawala przy otwieraniu lodowki, niektore lodowki nie mialy odprowadzenia tej wody i dlatego bylo mokro na dole w pojemnikach. A nawet jak bylo to odprowadzenie to czesto sie zapychalo i jak czlowiek zapomnial przepchac to tez bylo mokro. Pozniej wpadli na pomysl nofrost, czyli starali sie wyeliminowac te skropliny. Nie wiem jak sie sprawdzala taka lodowka bo takiej nie mialam.
    Od jakiegos roku siemens i bosh przestali robic nofrost, weszla nowa generacja lodowek ktora ma tylko jeden agregat w zamrazalniku. Do lodowki jest zrobione doprowadzenie zimnego powietrza z zamrazalnika, sterowane przez termostat, ktory mierzy temperature w lodowce i przy wzroscie uruchamiany jest wiatraczek ktory wpycha zimne powietrze.
    Problem wilgoci zostal rozwiazany, no i wykorzystuje sie juz wytworzone zimne powietrze bez potrzeby instalowania dodatkowego agregatu specjalnie dla lodowki. Tu moge powiedziec ze dziala to super.

  20. #40

    Domyślnie

    Po czasie dluzszego niebytu powroce z tym tematem.....
    Skoro NO FROST'y sa lepsze to dlaczego Bosch i Siemens przestali je robic??????? Ja jestem wlasnie na etapie wybierania lodowki i ciagle mam dylemat z tego powodu... LG no frost czy Bosch/Siemens nie-no frost... Moze ktos podpowie racjonalne rozwiazanie, ktore mnie przekona?

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony