dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 206
  1. #41

    Domyślnie

    Nie wiem czy interesuje cię side by side,ale bosch ma czy jest No Frost w modelu KAN 58A40.
    Pozdrawiam.

  2. #42

    Domyślnie

    Side by side jest za duza wiec nie wchodzi w gre...

  3. #43

    Domyślnie

    Skoro tak zachwalaliscie te NO FROST'Y i kostkarki twistowe kupilam lodowke Samsung RL39EBNS.
    Mam nadzieje, ze sie bedzie dobrze spisywala, bo do tej pory bylam sceptycznie nastawiona do Samsunga Bylam prawie zdecydowana na tradycyjnego Siemensa w inox'ie.
    Ktos ma taka lodowke???


  4. #44

    Domyślnie

    I jak się sprawuje lodówka ?

  5. #45

    Domyślnie

    Także posiadam tego samsunga od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony jedyny problem był z jej wypoziomowaniem, miałem w poprzednim mieszkaniu nierówna podłogę i nie mogłem jej ustawić (strasznie była głośna) ale po tym jak ją wreszcie odpowiednio ustawiłem jest ok.
    Co do no-frosta jestem zadowolony a na wysuszanie jest prosty sposób kilka pojemników koszt około (50 - 100zł) kupionych od razu z lodówką załatwiło sprawę.

  6. #46

    Domyślnie

    No właœnie się zastanawiam nad NO frostem lub frostem , jeœli się zamraz cos w woreczkach np to tez się wysusz, no własnie jakie sa plust no frost, sama nie wiem co wybrać.

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    Ja zdecydowałam się na Whirlpoola z pełnym no-frostem, ale Samsunga też rozważałam

  8. #48

    Domyślnie

    A możesz cos blizej powiedzieć o systemie no frost, czy jest lepszy od zwykłej zamrażarki ?

  9. #49

    Domyślnie

    W samej zamrażarce różnice od strony użytkownika jest niewielka przy lodówce no-frost nie ma w zamrażarce szronu.

  10. #50

    Domyślnie

    A w lodówce, przecież w lodówce nie ma z regóły szronu teraz nic już nie wiem

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał OLA.J.
    A w lodówce, przecież w lodówce nie ma z regóły szronu teraz nic już nie wiem
    Pytałaś się tylko o zamrażarkę

    co do lodówki to po pierwsze brak wilgoci, w wielu (nie wiem czy we wszystkich) nowoczesnych lodówkach woda spływa po tylnej ściance i w efekcie nie wolno dosuwac produktów do tylnej ścianki w mojej nie ma żadnej wilgoci, nawet podczas niedawnej przeprowadzki nie musiałem jej rozmrazać po prostu wyłączyłem z gniazdka i to wszystko zero wody.
    Tylna ścianka prosta bez zadnej kratki która musi mieć kilka cm wolnej przestrzeni czyli lodówki nie można dosunąć do ściany,
    Brak zapachów w lodówce.
    I jeszcze jedna uwaga do zamrazarnika jak zwrócisz uwagę na zwykłe lodówki to jedna z szuflad w zamrażarniku jest mniejsza (płytsza) w mojej wszystkie są tej samej głębokości.

  12. #52

    Domyślnie

    Inezka, i jak sie lodówka sprawuje?
    i jeszcze pytanie, czy do takiej lodówki z kostkarką potrzeba specjalnego doprowadzenia wody? (cos mi sie o uszy obiło)
    i jeszcze w kwestii lodówki, upatrzyłam sobie boscha KGV 33640
    http://www.megamedia.pl/agd-lodowki-...-kgv-33640.php
    czy ma ja ktoś?
    (ale jak teraz patrze na tego samsunga, to wydaje mi sie "ładniejszy")
    nika19

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał nika19
    i jeszcze pytanie, czy do takiej lodówki z kostkarką potrzeba specjalnego doprowadzenia wody? (cos mi sie o uszy obiło)
    To zależy od modelu lodówki, akurat w opisywanym wyżej samsungu jest kostkarka do lodu "manualna" tzn są odpowiednie pojemniki w które trzeba samemeu nalać wody ale są także lodówki z kostkarką automatyczną ale to dużo droższe modele.

  14. #54

    Domyślnie

    acha,
    dziekuje za odpowiedz
    pytam tak na zaś, bo własnie robie wode i zastanawiam sie czy nie zrobic dodatkowych podłączeń..
    nika19

  15. #55

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podczepić się pod wątek
    liczę, że magdak mi wybaczy

    po długich poszukiwaniach znalazłam lodówkę

    Siemens KG 33F240



    spodobał mi się opis:
    Opis:
    Chłodziarko-zamrażarka z komorą świeżości 0 stopni C,
    Klasa efektywności energetycznej: A , kWh/rocznie: 332,15
    Sterowanie elektroniczne (cyfrowy wyświetlacz temperatury)
    Bombie Softline-Design
    Pojemność całkowita: 301 l
    Na górze: chłodziarka 217 l (4-8°C) w tym strefa świeżości -Vita fresh 60 l
    Automatyczne odszranianie
    4 półki z bezpiecznego szkła o regulowanej wysokości
    3 półki na górnych drzwiach, 2 pojemniki na jajka
    Pojemnik na masło i ser
    Stelaż na butelki
    Wentylator
    Strefa świeżości Vita Fresh: pojemność całkowita 60 l (temperatura bliska 0°C)
    Strefa świeżości wilgotna: 35 l (warzywa i owoce)
    Strefa świeżości sucha: 25 l (mięso, wędliny, ryby, produkty mleczne)
    Na dole: zamrażarka 84 l (-18°C i niżej)
    Funkcja "super mrożenie"
    3 szuflady na zamrażane produkty
    Kalendarz mrożonych produktów
    Alarm optyczny i akustyczny
    Zdolność zamrażania 20 kg / 24h
    Zdolność przechowywania w przypadku awarii 13h
    System wysokich drzwi
    Drzwi zamocowane prawostronnie z możliwością zamiany
    Ilość kompresorów: 1
    Kolor: INOX
    Wymiary (WxSxG): 200 x 59,50 x 61,70 cm
    Zużycie energii:
    roczne: 332,15 kWh
    dobowe: 0,91 kWh
    Waga: 91 kg
    Klasa klimatyczna: SN-ST
    Głośność: 39 dB

    mam pytanie do fachowca - mdzalewscy - czy możesz powiedzieć coś o tej lodówce - jak ją oceniasz? Ona nie ma, co prawda, funkcji No frost, ale ma tą strefę świeżości Vita Fresh - czy to jest podobna funkcjonalność? Czemu to jest tak mało popularne? Nie widziałam takich stref w innych lodówkach...

    Jeśli ktoś z forumowiczów użytkuje taką lodówkę, to bardzo chętnie dowiedziałabym się, jak się ona sprawuje - czy ta strefa świeżości rzeczywiście się sprawdza, a jak awaryjność sprzętu?

    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Ja też podpinam się pod wątek i poszukuję chłodziarko-zamrażarki pod zabudowę. Czy ktoś mógłby coś polecić?

    Napaliłam się na no-frosta, ale po przeglądzie przeróżnych modeli stwierdziłam, że jedynym producentem no-frostów pod zabudowę jest Liebherr, a na tego mnie nie stać
    wykańczamy... -się i dom... z przewagą pierwszego

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imka
    Pozwolę sobie podczepić się pod wątek
    liczę, że magdak mi wybaczy

    po długich poszukiwaniach znalazłam lodówkę

    Siemens KG 33F240



    Lodówka śliczna -tylko ta cena /3,7tys/......
    Mi sie podoba Samsung z "no frost" opisywany już na forum /cena ok.2tys/

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq
    Mi sie podoba Samsung z "no frost" opisywany już na forum /cena ok.2tys/
    No tak tylko, że to "około", to 699zł, czyli cena rynkowa 2 699zł, jak podaje Megamedia, no ale to rzeczywiście jest różnica w porównaniu z Siemensem.

    Tylko ja wciąż mam problem z wyborem tych funkcji

    A może - Inezka , mdzalewscy - podzielicie się wrażeniami z użytkowania swoich lodówek? Minęło już trochę czasu od Waszych zakupów...

  19. #59

    Domyślnie

    Teraz juz moge sie podzielic Lodowka Samsung RL39EBNS kosztowala troche ponad 2100.
    Ogolnie jestem zadowolona. Troche spostrzezen:
    - raczej plus - przez obieg powietrza zywnosc szybciej obsycha niz w tradycyjnej lodowce wiec wszystko trzeba przykrywac lub przechowywac w pojemnikach; dla mnie nie stanowi to zadnego problemu;
    - minus/plus (sama nie wiem ): uszczelka jak dla mnie zbyt mocno przylega i czasami mam problem przy otwieraniu jedna reka; dodatkowo po zakmnieciu lodowki slychac takie uuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuu - wiadomo, ze ktos dobiera sie do jedzenia w srodku nocy Nie wiem czy tak jest we wszystkich czy z moja jest cos nie tak ;
    - minus/plus - kostkarka twistowa: super, ze jest, tylko jedna czesc nie odbija po przekreceniu do dolu.

    Poczatkowo bylam nastawiona tylko na Bosch'a lub na Siemens'a, ale no frosty wycofali z produkcji. Jesli mialabym kupowac lodowke jeszcze raz to kupilabym zwyklego Siemensa ze wzgledow wizualnych lub LG tak dla eksperymentu. Jednak na Samsunga nie moge narzekac oprocz tego uuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuu.

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    anetmar

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    128

    Domyślnie

    To ja tal ogólnie. Mamy lodówkę no frost LG od 5 lat. Złego słowa nie powiem. Nic się nie psuje i generalnie wad nie dostrzegam (jedna wielka zaleta to to, że nie trzeba się przy niej narobić tak jak przy zwykłych )

    Co do kwestii zabudowy to ja też jakoś nie widziałam bogatej oferty w tym typie lodówek. Postanowiliśmy więc zrobić tak jak niektórzy i "wstawić" za front tą którą mamy. Nie jest to idealne rozwiązanie, mam świadomość, że pewnie zaraz masa speców zacznie pomstować , że tak nie wolno bo to przecież się popsuje albo jeszcze co gorszego ale cóż potrzeba matką wynalzaków przecież nie wyrzucę lodówki, która jest jak nowa i nie wydam masy kasy jeszcze raz na to samo tylko pod zabudowę... nie stać nas. A z doświadczenia wiem, że nawet te lodówki nie do zabudowy z głową zabudowane działają lata. także ja osobiście polecam albo takie zaaranżowanie przestrzeni coby pasowała zwykła albo pomoc zmyślego stolarza.

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony