dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Z czego budujecie

    Zastanawiamy sie nad Porotherm 25 + 12 styropian. Namawiaja nas na Solbet 36,5 jako jednowarstwowa. Rowniez w projekcie mamy Ytong 36,5 ale cos nie ufamy - nikt nie wie czy nie powstana mostki termiczne. Co proponujecie 1-2 czy 3 warstwowa i jak to cenowo wyjdzie za 1m2 - z tego co slyszalem to ok 140zl/m2 + robocizna

  2. #2

    Domyślnie ściany

    My robimy ścianę dwuwarstwową (beton komórkowy) ocieploną styropianem. Z tego co się orientowaliśmy odnośnie ścian jednowarstwowych to trzeba mieć naprawdę fachową ekipę żeby zbudować bez mostków termicznych. Styropian tak jakby zabezpiecza ewentualne dziury więc izolacja jest skuteczniejsza. Aczkolwiek wierzę że ytong dobrze wykonany jest lepszy, bo dom oddycha, znajomi chwalą i też byśmy się zdecydowali gdyby nie koszt. Bloczki na pióro i wpust są dużo droższe. Dodatkowo lepiej nie oszczędzać na ekipie. Ale ytong ma też inne zalety, jak nadproża, płyty balkonowe z tego samego materiału, tylko cena...
    Z uwagi na koszt budujemy, jak budujemy. Ale facet co obok budował z betonu komórkowego stanowczo stwierdził że jakby miał budować drugi raz to wybrałby ceramikę. Tak naprawdę każdy mówi co innego, bo każdy ma inne doświadczenia, spostrzerzenia i wyobrażenia na temat "jak ma być".
    Ponadto firmy, które reklamiją np. ściany jednowarstwowe podają rzekomo podobną cenę jak 2 warstwowa, ja jednak myślę, że to jest reklama i trzeba to przełożyć na swoje realia, w moim mieście jest duża rozbieżność cenowa w hurtowniach i nie można przyjąć że to wyjdzie tak samo. pozatym tam przyjmują robociznę: tyle i tyle, a tak naprawdę to stawki są baaardzo rozbieżne .
    Pozdrawiam. Capra.

  3. #3
    krab
    Guest
    krab

    Domyślnie

    SILKA tylko SILKA jak znajdziecie minusy chętnie poczytam

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Będziemy budować z Solbetu 36, odm. 400 jednowarstwowo.
    Przewidywany koszt 1 m2 ściany (robocizna+materiał) to ok. 95 PLN.
    Bez tynków zew. i wew.

    Życie pokaże jak to się będzie miało do rzeczywistości.

    Pozdr.

  5. #5

    Domyślnie

    Rok temu miałem te same dylematy. Zbudowałem z pustaka MAX + 12 cm styropianu.
    Jeśli z Porothermu to raczej ścianę jednowarstwową. Rozważałem taką możliwość ale w końcu wybrałem tradycyjną ceramikę na zwykłej zaprawie + ocieplenie zewnętrzne.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał krab
    SILKA tylko SILKA jak znajdziecie minusy chętnie poczytam
    Ciężkie strasznie są to na pewno minus (transport, rozładunek itp.)

  7. #7

    Domyślnie

    SILKA tylko SILKA jak znajdziecie minusy chętnie poczytam
    Buduję z silki.Minus jest jeden-niechlujnie wykonane bloczki.Dużo wtrąceń organicznych(korzenie,szyszki,patyki) ,dużo popękanych bloczków na palecie.Z tym trzymaniem wymiarów też bywa różnie.
    Aha ,jeszcze jedno.Dopiero na budowie dowiedziałem się od przedstawiciela silki,że nie należy używać ich kształtek U do nadproży powyżej bodaj 2-2,1m.Nie biorą odpowiedzialności za to co będzie.
    Dobre,co?
    Poza tym to najlepszy materiał.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jacek69

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    987
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie Re: Z czego budujecie

    Cytat Napisał hanka&maciek
    Zastanawiamy sie nad Porotherm 25 + 12 styropian. Namawiaja nas na Solbet 36,5 jako jednowarstwowa. Rowniez w projekcie mamy Ytong 36,5 ale cos nie ufamy - nikt nie wie czy nie powstana mostki termiczne. Co proponujecie 1-2 czy 3 warstwowa i jak to cenowo wyjdzie za 1m2 - z tego co slyszalem to ok 140zl/m2 + robocizna
    Ja też planuję Porotherm 25 + 12 styropianu

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Ja mam zamiar zgodnie z projektem tj Porotherm 30 P+W i docieplenie plytami styropianowymi ale czy to dobre rozwiązanie juz sama nie wiem.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja jeszcze nie buduje ale mam zamiar z ytongu
    pozdrawiam
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  11. #11

    Domyślnie

    ostatecznie robimy Porotherm 25+12 styropian

  12. #12

    Domyślnie

    W czym Porotherm 25 + 12 styropian jest lepszy od Porotherm 44 ?
    Moze inaczej, dlaczego jest bardziej popularny ?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzena i jacek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Podciągam ,przeczytałam już chyba wszystko co jest na ten temat na forum ale może jakies nowe wypowiedzi?
    marzena i jacek

  14. #14

    Domyślnie

    Ja wybudowałem z maxa + styropian. Nie wiem jaki jest sens budowania z dużo drozszego Porothermu + styropian. W sumie wyjdzie na to samo, tyle że z maxa dużo taniej.
    A na projekt to lepiej jak najmniej patrzeć (Należy tylko wtedy gdy w gre wchodzą względy bezpieczeństwa). Gdybym wszystko wybudował tak i z tego co było w projekcie to juz dawno brakło by mi kasy na wykończenie.


    Pozdrowienia.
    "Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego. Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa. Kiedy połączymy praktykę i teorię to: nic nie działa i nie wiemy dlaczego."

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,

    gazobeton + styropian. Taki mamy zamiar...

  16. #16

    Domyślnie

    gazobeton + styropian + gazobeton

  17. #17

    Domyślnie

    Poroton 24 plus wełna 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony