dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ile kosztuje robocizna położenia tynku silikonowego na elewacji za m2

    Witam,
    jestem po ociepleniu domu siatkowaniu i zaciągnięciu klejem. robotę tą, zrobiłem sam.

    w przyszłym roku chciałem położyć jakiś tynk no i tu moje rumakowanie się raczej kończy, bo sam tego nie zrobię.

    czy możecie mi podać choć przybliżone ceny za m2 samej robocizny ? tak, żebym się w maliny nie wpuścił bo słyszałem już o 60 zł za mkw samej robocizny tynku...

    prace do zrobienia: lekki szlif zadziorów, gruntowanie pod kolor + nakładanie tynku na gotowo. oczywiście trzeba rusztowanie budynku, bo nie mam tyle, żeby owinąć całe ściany.

    dziękuję za porady i sugestie

    Łukasz

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Tynkowałem sam murki tarasów i cokoliki. W ocenie wizualnej wypląta to nie gorzej a nawet lepiej, bardziej jednolicie, niż tynk wykonany przez tynkarzy na reszcie budynku. Wydaje mi się, że oni się śpieszyli, żeby nie tynkować w wysokich temperaturach i są miejsca różnie zacierane - ja to widzę... Teraz mi się wydaje, że tynkowanie gotowym tynkiem i zacieranie jest całkiem prostą czynnością i teoretycznie można je wykonać samemu, We 2 osoby to byłby już luksus pracy. Trzeba mieć czas i zaparcie i rozłożone rusztowanie, żeby jedną ścianę zrobić za jednym razem... Pomijając środek lata, większość roku nadaje się na tą czynność, bez obawy o szybkie schnięcie tynku. Zawsze można też rozwiesić plandekę i osłonić się od wpływu warunków atmosferycznych... tak teraz myślę...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #3

    Domyślnie

    wiesz co, mam fundament ocieplony EPS100 ( 10 cm ) a dom 15 cm. powstał 5 cm cokolik i może na wiosnę, spróbuję trochę odkować fundamenty i zrobić tynkiem tą małą powierzchnię. jeśli będę widział, że mi to idzie, to może się pobawię.

    również na początku zatapianie siatki i kleju sprawiało mi trudność, po 3 pasie doszedłem to takiej wprawy, że nie ma źle

    dzięki za komentarz

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    mnie niedawno robili tynk , za niespełna 200m2 zapłaciłem 7300 tynk akrylowy z termoorganiki a jak by to miał być silikonowy to miałem dopłacić 1200 zł ale fachman powiedział że nie warto , hm

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    mnie niedawno robili tynk , za niespełna 200m2 zapłaciłem 7300 tynk akrylowy z termoorganiki a jak by to miał być silikonowy to miałem dopłacić 1200 zł ale fachman powiedział że nie warto , hm
    A ja mam tynk silikonowy z termo organiki i powiem, że warto.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    mnie niedawno robili tynk , za niespełna 200m2 zapłaciłem 7300 tynk akrylowy z termoorganiki a jak by to miał być silikonowy to miałem dopłacić 1200 zł ale fachman powiedział że nie warto , hm
    ok a jaki koszt w tych 7300 był materiału a jaki robocizny ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Komplet (ocieplanie, zbrojenie i tynkowanie) kosztuje w moich okolicach 50-55zł/m2 netto

    Wybrany etap - 18-22 zł.
    Ja miałem tak, że ocieplałem sam, zbrojenie zrobiła mi jedna ekipa po 18zł, tynkowanie inna po 22zł/m2 netto.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    u nas 15 -18zł /m2 robocizny naciągania tynku z gruntowaniem

  9. #9
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    ok a jaki koszt w tych 7300 był materiału a jaki robocizny ?
    no też chciałem to wiedzieć ale dogadać się nie szło a to to a to tamto a mam szczęście że w tym roku i tak się skończyło jak skończyło , oni biorą materiał i robią ja tylko płacę ale do końca nie wiem za co płaciłem , na początku gadał że 12zł/m2 robocizna , wolę tematu nie ciągnąć bo zawsze mnie wydutkali i tu pewnie też , sam robię wszystko w 95% to wiem a te 5 % niestety to jest to czego nie potrafiłem czyli położenia tynku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony