dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Budujemy domek z garażem, dach nad garażem jest jednospadowy. W przyszłym tygodniu zaczynamy pokrywać dach i mamy dylemat - czy powinniśmy już teraz ocieplić ścianę domu przylegającą do garażu. Ściany mają być dwuwarstwowe, ocieplać planujemy w przyszłym roku, co więcej nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy będziemy ocieplać wełną czy styropianem ( być może będzie to zależeć m.in. od funduszy ). Będę wdzięczna za wszelkie uwagi. Pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Ja ocieplałem dom rok po wykonaniu dachu. Problem robi się dopiero wtedy gdy na dachu garażu trzeba ustawić drabinę żeby z niej przykleić docieplenie i wykonać tynki. Ja musiałem rozebrać 3 rzędy dachówek i postawic drabinę na desce opartej na krokwiach. W przypadku innego pokrycia może byc problem (blachodachówki nie rozbierzesz) i moze dlatego warto rozważyć wykonanie ocieplenia juz teraz i zatopienie siatki w kleju. A tynki gotowe zrobić "sposobem" (czyli odsunąć problem na później albo "sprzedać" go tynkarzom).

  3. #3

    Domyślnie

    My kryjemy blachodachówką, więc chyba będziemy musieli już teraz ocieplić przynajmniej kawałek tej ściany. Tylko jak to będzie wyglądało, jeśli np teraz położymy wełnę, a w przyszłym roku okaże się że się przeliczyliśmy i trzeba będzie kupić styropian? Czy wystarczy jeśli damy tę samą grubość?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    rusztowanie podwieszone do spodu krokwi, przy scianie szczytowej.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.

    Ja mam ten sam problem i z tego powodu będę czekał jeszcze jeden sezon zimowy z docelowym pokryciem.
    Jeśli najpierw pokryjemy dach to po pierwsze nie ocieplimy dobrze styku dachu ze ścianą, po drugie, nie ma siły, tynkarze na pewno zanieczyszczą lub porysują blachodachówkę, jakkolwiek nie zabezpieczaliby jej, aha i jeszcze obróbke styku trzeba będzie poprawiać.
    Natomiast kolejność odwrotna daje korzyści takie, że można porządnie ocieplić ścianę, zrobić dobrą obróbkę blacharska styku, zrobić od razu podbitkę na ocieplonej ścianie.
    Zauważyłem, że wiele osób o tym zapomina robiąc podbitkę przed ociepleniem. I niby nie ma takiej wielkiej biedy jeśli jest ona równoległa do płaszczyzny dachu. Ale jak ktos zrobi "skrzynię", czyli podbitka poziomo, to ma kawał nieocieplonej ściany, albo rozbiórke podbitki w perspektywie.
    Co do tymczasowego położenia kilku płyt ocieplenia to niewiele to da bo i tak dach (blachodachówke) łatwo będzie zanieczyścić podczas tynkowania, wtapiania, malowani itd...
    Radzę poczekać. "Co nagle to po diable"

    Sebastian.

  6. #6

    Domyślnie

    Sebastian, potwierdziłeś wszelkie moje obawy z tym związane Beata

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Becik dnia 2002-10-01 15:50 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Becik dnia 2002-10-01 15:51 ]</font>

  7. #7

    Domyślnie

    Mialem ten sam problem. I wybralem rowniez blachodachowke.
    Poniewaz sciana domu co miala byc nad dachiem garazu jest wykonana z drzewa (obiwalem szalowka z drzewa), to mysle, ze bylo mi troche lzej.
    Po ustawieniu krokwi, obciagnieciu dolii i obiciu latami i kontralatami (kiedy dach juz byl gotowy do krycia blachodachowki) zatrzymalem wszystkie prace na dachu i wezwalem stolarza.
    Mial on nie trudna prace przybil sobie drabine do kontrlat i lazil gdzie jemu trzeba bylo.
    Najpierw ocieplil sciane (wata, folia) z gory i dolu dachu.
    Pomalowal podbiwke i po pierwszym razie deski.
    Wtedy zrobil podbiwke i tylko wtedy zabil to deseczkami, ktore jeszcze raz pomalowal. Zabijajac deseczkami zostawil okolo 5 cm przestrzen dla obrobki styku sciany i dachu garazu.
    Przyjechali blacharze, pokryli dach blachodachowka i zarobili styk sciany i dachu.

    Mam teraz jedyna sciane domu, ktora ma juz swoj koncowy wyglad. WYGLADA SUPER!!

    Mysle, ze wykonanie elewacji nad garazem przed pokryciem blacha bylo obowiazkowe, poniewaz nie przedstawiam jak pozniej mozna chodzic po blachodachowce, ciagac deski, malowac itd.
    Jezeli moje opowiadanie cos pomoglo, to bardzo prosze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony