dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Batory i Tech ST 480 z PID

    Po kilku dniach oserwacji jestem zaskoczony.Zakładając kocioł podajnikowy byłem prawie pewny że będzie trzeba z nim wypić nie jedną połówke.
    A tu takie miłe rozczarowanie,po podłączeniu dwóch pomp -CWU i CO + 4D wsypaliśmy eko za 730 zeta z neta notabene mój pierwszy i odziwo suchy groszek do zbiornika i podajnikiem na palnik odpalenie i ustawienie PID i tak sobie od kilku dni pyka.No normalnie jestem w szoku.Nie ma sadzy tylko pyłek.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Tylko nie ma z kim pić
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paluszek21

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawon Zobacz post
    Po kilku dniach oserwacji jestem zaskoczony.Zakładając kocioł podajnikowy byłem prawie pewny że będzie trzeba z nim wypić nie jedną połówke.
    A tu takie miłe rozczarowanie,po podłączeniu dwóch pomp -CWU i CO + 4D wsypaliśmy eko za 730 zeta z neta notabene mój pierwszy i odziwo suchy groszek do zbiornika i podajnikiem na palnik odpalenie i ustawienie PID i tak sobie od kilku dni pyka.No normalnie jestem w szoku.Nie ma sadzy tylko pyłek.
    Jaki masz palnik? Ile pali tego groszku? Możesz podać jakieś namiary na niego? Jaki duży piec i ile ogrzewasz?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Tylko nie ma z kim pić
    A to dodatkowy bonus bo alkohol w moim przypadku to obowiązek nie przyjemność

  5. #5

    Domyślnie

    Jak uważacie nie za dużo pyłu na wymienniku,może spróbować założyć ''kapliczke''żeby lepiej dopalało?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tbjtjtrbrtbrtbrt.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	371614
    Ostatnio edytowane przez kawon ; 31-10-2016 o 12:18
    300m2...20kW..Batory....Tech ST-480 z PID

  6. #6

    Domyślnie

    Założyłem coś w stylu komory dopalającej tylko zastanawiam się czy ten kopczyk nie jest za niski co prawda temperatura podajnika nie przekracza 30* podpowiecie coś?
    https://youtu.be/g8cNkdW2Hrw
    300m2...20kW..Batory....Tech ST-480 z PID

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Jak temperatura spalin w normie wartosc mocy dopasowana to jest ok

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze dodam co mnie zdziwiło-mianowicie w tym sterowniku zmieniając granulacje z grubego na drobny diametralnie zmienia się praca stera na +.
    w ustawieniu granulacji drobna pięknie moduluje mocą wiatraka i utrzymuje temperaturę zadaną.
    Na ustawieniu granulacji gruba wętylator często wchodził na 100% i zamiast dodawać paliwa to starał się temperaturę podnieść wiatrem miast paliwem.
    Serwis Techa przytakiwał że granulacja gruba - ekogroszek
    drobna -miał
    a wychodzi na to że gruba - wysoko kaloryczny
    drobna - nisko kaloryczny
    Pozdrawiam
    300m2...20kW..Batory....Tech ST-480 z PID

  9. #9

    Domyślnie

    Mam prośbe o orginalne ustawienia nadmuchu w sterowniku ST-480 z Pidem i wentylatorem TECH STW70 HAWK
    300m2...20kW..Batory....Tech ST-480 z PID

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawon Zobacz post
    Mam prośbe o orginalne ustawienia nadmuchu w sterowniku ST-480 z Pidem i wentylatorem TECH STW70 HAWK
    I co masz te ustawienia?
    Ja tez nie zapisałem
    Wiec się dołączam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony