dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 36
Pokaż wyniki od 701 do 714 z 714
  1. #701
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    izulam77

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał matx1 Zobacz post
    Jeżeli ktoś potrzebuje z okolic Grodziska Mazowieckiego wykonać adaptację projektu gotowego, projekt indywidualny lub przejść gładko i prosto przez pozwolenie na budowę to mogę wysłać namiary na p. architekt.

    można prosić o te namiary??
    [/QUOTE]

    to dość dawny wpis- ale ja też chętnie bym prosiła o namiary do tego architekta z Grodziska Mazowieckiego

  2. #702

    Domyślnie

    Witam Forumowiczów
    jestem z Gdańska/budowa w okolicy Pruszcza
    potrzebuję namiary na dobrego architekta który zaadoptuje mi projekt z przylączami w morelach g2 (prawie bez zmian) w rozsądnej cenie
    dzięki za pomoc

  3. #703

    Domyślnie

    Witam,
    Podepnę się pod powyższą prośbę o architekta z okolic Gdańsk (Żukowo i okolice).
    Pozdrawiam,
    Paweł

  4. #704
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Leosia

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Zdecydowałam się na adapatcję projektu do działki oferowaną tutaj: http://wybieramprojekt.pl/adaptacja-...tu-do-dzialki/. Wybrałam pakiet pełnobranżowy, żeby miec spokój z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
    Polecam , mają suoper ceny: za samą adaptację płaci sie 1200 zł .

  5. #705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał_Łódź Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Jestem z łódzkiego i kopara mi opadła.
    Projekt z archonu kosztuje 2410 PLN
    Naniesienie na mapę 1900 PLN
    Każde z przyłączy 900 PLN

    Łacznie: 7010 PLN...

    Chyba lepiej jednak kupić sam projekt i gdzieś indziej zrobić adaptację do pozwolenia na budowę.

    Ktoś coś z Łodzi poleca?

    Dzięki za info.
    Też jestem z Łódzkiego i ja za projekt indywidualny domu parterowego (z planem zagospodarowania) + projekt garaż wolnostojący na 2 samochody i pomieszczenie gospodarcze + projekt przyłącza wodnego zamknąłem się w 3500
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 20-08-2014 o 11:49

  6. #706
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michbryg

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-061
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał_Łódź Zobacz post
    Chyba lepiej jednak kupić sam projekt i gdzieś indziej zrobić adaptację do pozwolenia na budowę.Dzięki za info.
    Kupując sam projekt pozbawiasz firmę adoptującą prowizji od sprzedaży tego projektu = sama adaptacja będzie tym samym droższa.
    Co prawda wycena przyłączy jakaś z kosmosu i stąd chyba te 7010 PLN.
    Nie zawsze projekty przyłączy są wymagane (raczej rzadko są) u nas to koszt 1000 PLN za projekty przyłączy wod-kan. U nas (w Opolu) byłaby to cena 5600 PLN z projektem przyłączy wod-kan i załatwianiem wszelkich papierów wraz z pozwoleniem na budowę (inwestor nic nie musi sam załatwiać)

    "Polecam" takie adaptacje za 1200 PLN - uda się a może się nie uda dostać na takie coś pozwolenie na budowę...ryzyk fizyk

    "ja za projekt indywidualny domu parterowego+garaż+projekt przyłącza(...) 3500" - ciekaw jestem z jakiego projektu gotowego jest to plagiat...

  7. #707

    Domyślnie

    Cytat Napisał michbryg Zobacz post
    "ja za projekt indywidualny domu parterowego+garaż+projekt przyłącza(...) 3500" - ciekaw jestem z jakiego projektu gotowego jest to plagiat...
    Przyznam szczerze, że projektem wyjściowym był projekt gotowy. Chciałem kupić projekt gotowy, długie poszukiwania, a jak w końcu znaleźliśmy coś do zaakceptowania, chciałem wprowadzić 2 zmiany: zmiana stropu na monolit i poszerzyć budynek o 50 cm. Firma sprzedająca projekt oczywiście zrobi te zmiany ale poszerzenie budynku 1100 zł, zmiana stropu 2650 (co już razem z zakupem projektu robiło prawie 6 tys.) Akurat znajomi też rozpoczynają budowę i oni musieli robić projekt indywidualny - takie warunki i przy browarku dowiedziałem się ile za swój projekt zapłacili (budynek prawie 400 m2) to od razu "uderzyłem" do ich architekta. I w sumie wychodząc z tego projektu gotowego tyle zmian wprowadziłem, że wyszło zupełnie coś tylko trochę przypominające projekt wzorcowy - i w końcu stwierdziłem "to mi pasuje" a cena mocno satysfakcjonująca. Zatem praktycznie wszystko sam rozrysowałem, z wymiarami, a projektant tylko z tego musiał zrobić projekt.

    Byłem też w firmie projektowej i za projekt indywidualny zawołali 10 tys. po kilku minutach pertraktacji cena zeszła do 8 tys. Jak sądzicie ile z tego ma archtekt ? Te 10 tys to zysk właściciela firmy i dorzucenie się na jego nowego mercedesa, opłata za lokal i wszelkie koszty utrzymania, pensja asystentki, księgowej, podatki, ZUS itd, a tylko niewielką z tego część ma architekt który ten projekt robi od A do Z. Ten sam architekt, jak zrobi tą samą robotę "po godzinach" i dostanie 3,5 tys, jest mega zadowolony, stąd takie różnice w cenach.

    "
    "Polecam" takie adaptacje za 1200 PLN - uda się a może się nie uda dostać na takie coś pozwolenie na budowę...ryzyk fizyk "

    michbryg a czy na pewno jak taniej to gorzej. Ja mam tanio zrobiony projekt, według mnie jest zrobiony dobrze, a co najważniejsze wszystko jest tak jak chciałem, bez żadnych kompromisów, a i po kieszeni nie zabolało.
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 27-08-2014 o 21:04

  8. #708
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie

    Zakupiliśmy projekt gotowy.

    Adaptacja - do złożenia kompletu o pozwolenie na budowę:

    Budynek usługowy 1350 (projekt indywidualny)
    Dom jednorodzinny 1500 (zmiany typu instalacji grzewczej, drobne zmiany typu okna, duża zmiana fundamentu, zwiększenie obrysu przez zwiększenie ocieplenia)
    Rzeczoznawca od bud usługowego 400 (sprawdzenie p-poż, sanepid)

    Projekt budynku usługowego wymagany przez plan miejscowy. Projektant za nas złożył papiery o pozwolenie, na bieżąco odpowiadał na pytania oraz poinstruował nas jakie zmiany warto wprowadzać do projektu, a jakie można załatwić na etapie rozmowy z wykonawcą. Dolnośląskie.
    .

  9. #709
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michbryg

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-061
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    chciałem wprowadzić 2 zmiany: zmiana stropu na monolit i poszerzyć budynek o 50 cm. Firma sprzedająca projekt oczywiście zrobi te zmiany ale poszerzenie budynku 1100 zł, zmiana stropu 2650 (co już razem z zakupem projektu robiło prawie 6 tys.)
    "Polecam" takie adaptacje za 1200 PLN - uda się a może się nie uda dostać na takie coś pozwolenie na budowę...ryzyk fizyk "
    michbryg a czy na pewno jak taniej to gorzej. Ja mam tanio zrobiony projekt, według mnie jest zrobiony dobrze, a co najważniejsze wszystko jest tak jak chciałem, bez żadnych kompromisów, a i po kieszeni nie zabolało.
    Bo nie szukałeś innej oferty: zmiana stropu na monolit to max.500zł, poszerzenie budynku jeśli się poszerza rozpiętość więźby to max.500zł, gdy nie rusza się więźby to ~100-200zł.
    Oczywiście, że tanio nie zawsze znaczy źle. Nie wiem tylko czy te 1200 zł to właśnie adaptacje bez żadnych zmian nie są...a w domkach zawsze są jakieś zmiany, za które cena szybuje w górę.
    Zawołali 10 tyś, te 10 tyś to zysk właściciela firmy - przeczytaj raz jeszcze co napisałeś. Jak klient płaci 10 tyś to w uproszczeniu (gdy się nie jest płatnikiem VAT) zysk 8,2 tyś.
    A resztę to jest tak jak piszesz. Wiadomo, że poza prawem i kasa z rączki do rączki będzie duuuużo dużo taniej. Z tym to nie dyskutuje.

    Myślałem, że cenę jaką podałeś to było gdzieś w firmie a nie na lewo...
    jak już to piszcie, że płacicie komuś za fuchę "po godzinach" a nie ceny w firmach bo to strasznie mylące

  10. #710

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktos orientruje się ile kosztuje adaptacja gotowego projektu, który spełniał warunki technicze obowiazujące do końca 2013 roku?
    Ostatnio edytowane przez cerise01 ; 29-09-2014 o 12:36

  11. #711
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agata00

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-864
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuję architekta adaptującego z mazowieckiego, okolice Legionowa. Czy ktoś ma godnego polecenia architekta?

    [email protected]

    Będę wdzięczna za namiary
    Agata

  12. #712

    Domyślnie

    Witam

    ktoś poleci architekta do adaptacji gotowego projektu Archona z małopolski?

    Pozdrawiam

  13. #713

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym zasięgnąć waszej porady dotyczące kosztów adaptacji gotowego projektu. w mojej miejscowości (woj. małopolskie) jest biuro architektoniczne. Kobieta która jest właścicielem często współpracuje z kierownikiem budowy i wykonawca którzy będą u mnie budować/nadzorować budowę. Dlatego najpierw zdecydowałem się pójść do niej by mi wyliczyła koszt adaptacji. Koszt trochę mnie przeraził chyba że takie ceny to norma. A wiec tak:
    Cały koszt adaptacji to 5 tys zł a wchodzi w to:

    - adaptacja projektu typowego -
    - projekt zagospodarowania + opis ł
    - obszar oddziaływania projektu
    - zmiana nachylenia dachu z 35 na 37 stopni
    - adaptacja projektu typowego - instalacje wewnętrzne (woda,kanalizacja,elektryka, c.o)
    - zmiana konstrukcji stropu z terivy na monolit -
    - zmiana ścian fundamentowych z bloczków na monolit
    - zmiany kosmetyczne czyli okna ,drzwi , komin, elewacja
    - analiza efektywności energetycznej

    Do tego jeszcze w późniejszym terminie będę musiał doliczyć projekt ekoszamba - 800zł

    Oczywiście adaptacja stropu i fundamentów to koszt 1500zł także można powiedzieć że reszta wynosi 3500zł
    Ostatnio edytowane przez hudy8 ; 08-04-2016 o 11:25

  14. #714

    Domyślnie

    Moja wycena (małopolska) adaptacji projektu była na 2800. Można powiedzieć 700zł mniej niż Twoja. Ale podejrzewam że to może zależeć od konkretnego projektu i konkretnych zmian.
    Wśród ofert miałem też i droższe, właśnie ok 3500, nawet i 5000.

Strona 36 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony