dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 36
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 714
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Trójmiasto
    Adaptacja + projekt zagospodarowania działki
    400 PLN

  2. #22

    Domyślnie

    Pyzia, zajrzyj tu:
    http://forum.murator.com.pl/viewtopi...11&forum=54&13
    Z tego co ja się zdążyłam zorientować to ceny usług wzrastają wykładniczo wraz ze zmniejszeniem odległości od centrum dużego miasta ( w naszym przypadku była to Warszawa ). Wystarczyło odjechać jakieś 20 km - i cena robiłą się 2 razy niższa.

  3. #23

    Domyślnie

    Adaptacja i projekt zagospodarowania działki musisz mieć, bo to jest wymagane do pozwolenia na budowę. Zapytaliśmy architekta, czy może nam zrobić adaptację (kupowaliśmy u nich projekt), nie chcieliśmy robić ŻADNYCH zmian, w takim razie powiedział architekt - 1000 PLN (ze zmianami odpowiednio drożej). W końcu udało nam się zrobić adaptację+pzd za 800 PLN. Jak dla mnie te ceny są chore, ale to co się dzieje z projektami przyłączy to już wogóle tragedia!

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Karolina dnia 2003-01-02 15:26 ]</font>

  4. #24

    Domyślnie

    Cześć
    dzięki Wszystkim za podpowiedzi (Becik - dzięki za link)! No to niestety wychodzi na to, że mogłam lepiej wybrać kierunek studiów ! Za godzinę pracy i przystawienie właściwej pieczątki prawie 900 PLN!
    Jeszcze poszukam przez tych znajomych, którzy to robili za 200-300 PLN.

    Dodam w uzupełnieniu, że mowa o okolicach Poznania!

    pozdrawiam serdecznie i 3majcie się WYZYSKIWANI i łaczcie się w bólu!
    pyzia

  5. #25

    Domyślnie

    My płaciliśmy za adaptację + pzd + chodzenie do urzędów 800 zł.
    A co do adaptacji, to takie "przedłużenie garażu" np w naszym
    przypadku skutkowałoby przeliczeniem konstrukcji więźby i stropu, a także wrysowaniem zmian w conajmniej połowie rysunków na projekcie. Raczej nie robi się tego w 5 minut...

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    witam
    u mnie na poczatku wygladalo tak:
    -projekt ktory nam sie podobal 1500zł
    -adaptacja itp 1400zł

    po zastanowieniu wybralismy architekta ktory to za 3500 zrobil projekt domu (nie musze dodawać ze kombinowaliśmy i wybrzydzaliśmy że chej ale mamy wszytko to co chcieliśmy tam gdzie nam sie to podobało), projekt budynku gospodarczego plus projekt szamba,
    na dodatek co najwazniejsze w tej cenie załatwił pozwolenie na zabudowe siedliskowa na działce rolnej.

  7. #27

    Domyślnie

    ADAPTACJa projektu-700,projekt szamba-400,projekt przyłącza wody-400 [w tym uzgodnienia z ZUT-em] ok.wrocławia listopad 2002

  8. #28

    Domyślnie

    Z tego wynika ze Lublin jest najdroższym miastem w Polsce, jeśli chodzi o budowanie.
    Ceny podawane przez Was są kilkakrotnie niższe niz u nas( jesli jest to prawdą co piszecie)

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja za zagospodarowanie i adaptacje projektu 2000 tys..Szczecin
    Teska

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Budułaj

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    3

    Domyślnie

    Najswieższe wiadomości o cenach to: 800zł brutto za adaptacje projektu Daniela -Archipelag do warunków działki, projekt szamba, zmiana podłogi z jednopoziomowej na dwupoziomowa, likwidacja kominka zewnętrznego, drobne zmiany w wentylacji.

  11. #31

    Domyślnie

    Witam!

    Adaptacja projektu gotowego D24 (bardzo duzo zmian) + projekt zagospodarowania dzialki (studnia, oczyszczalnia, zbiornik na gaz itd.) w Warszawie - 600 PLN, tydzien czasu.
    Ale warto wczesniej wiedziec, czego sie oczekuje od architekta, a najlepiej to narysowac.
    pozdr!

    Kisiel

  12. #32

    Domyślnie

    Za zmianę nachylenia kąta dachu, dobudowanie dwustanowiskowego garażu i zmiany wewnątrz dotyczące przesunięć instalacji i zamiany przeznaczenia jadalni na kuchnię 2000. Może przepłacam?Agi-Szczecin

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie za doprojektowanie drugiego komina(kotłownia olej), projekt zagospodarowania działki, zjazd z drogi na działkę, przydomowa oczyszczalnia ścieków,wszystkie uzgodnienia złożenie dokumentacji do starostwa - czyli wszystko co było potrzebne do pozwolenia na budowę zrobił jeden człowiek, który jest kierownikiem mojej budowy. Za wszystko wziął 600 zł bez fakturki.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Za wczesnie wcisnąłem ENTER. To w Mińsku Mazowieckim.
    Ponieważ mieszkam w WAWIE, to pytałem też i tu. W internecie zgłosiłem gdzieś na stronie chęć zlecenia takiej usługi jw. Zgłosił się Pan polecany przez - jeżeli pamięć mnie nie myli MURATORA. Pan jak mi zaserwował "cyferki" oczywiście z fakturą , to myślałem, że podał mi swój numer telefonu, a nie cenę usługi dokładnie takiej jak napisałem wyżej. Wiecie ile chciał ten "miłośnik piękna"? 2900 zł. + VAT.
    Gdyby to była zima to rozumiem facet się przeziębił i ma gorączkę. Ale to pełnia lata - chyba, że miał udar.
    Pozdrawiam.

  15. #35

    Domyślnie

    Cześć pyzia.
    Niedawno kupiłem działkę też w okolicach Poznania ( gm. Kórnik) i jestem zainteresowany, na ile w końcu udało Ci się wytargować projekt zagospodarowania terenu i co w to wchodzi. Interesuje mnie pzd+ projekty przyłączy ( woda, gaz, prąd), i czy architekt załatwiał to kompleksowo ( uzgodnienia w ZUD-zie, mapka aktualizowana, pozwolenie itp.). Jeśli masz jakieś ciekawe namiary, to byłbym zainteresowany. Z góry dziękuję.
    Łączę sie w bulu wszystkich wyzyskiwanych.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marian1

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Adaptacja adaptacji nierówna. Ja chcę przestawić ścianę szczytową i dorobić nową piwniczkę i wychodzi mi, że musiałbym zapłacić mniej więcej tyle ile za projekt indywidualny (tj. ok. 90 zł. za metr pow. mieszkalnej)
    Pozdrawiam. Marian1

  17. #37

    Domyślnie

    Zdecydowałam się w końcu wydać to 1000 PLN na adaptację. Zrobi ją polecony architekt. Powiedział mi o instytucji Izba Architektów czy coś takiego i o płacach minimalnych... Za to podejście ma naprawdę profesjonalne. Zaraz rwał się aby obejrzeć działkę (wysoki poziom wód gruntowych), zaproponował inne schody bo te w projekcie - (podobno)strome i małe; wypatrzył zbyt "grubą" więźbę jak na potrzeby projektu i kilka innych tematów, których my jako niezwiązani z branżą zupełnie nie przemyśleliśmy. Za takie podejście to mogę płacić. Tym bardziej, że podzielił pracę na tematy konieczne do naniesienia "na potrzeby pozwolenia" i do zrobienia ASAP, a reszę na później (zapłata w dwóch ratach). I to rozumiem!
    Jakby co służę namiarami na privie (Poznań)

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    don

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    projekt przylacza wodnego , projekt zagospodarowania dzialki ,adaptacja projektu gotowego , projekt budynku gospodarczego (architekt ma gotowce ), projekt przydomowej oczyszczalni sciekow , pan ten zalatwia wszystkie niezbedne formalnosci oddaje gotowe pozwolenie na budowe
    wszystko za 800 zl !!!!!!!
    woj slaskie

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    No to mnie aż głupio, bo mam znajomego architekta. Zrobił adaptację i dodatkowo projekt szamba. Zapłaciłem mu dobrą flaszką, bo kasy nie chciał. Nie wiedziałem, że to tak drogo kosztuje. Chyba postawię mu drugą.

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    Za projekt Koliba z Archetonu 1100, za adaptacje (umieszczenie kotlowni pod schodami, zmiane stolark na typowa + dwa nowe okna - dwa w garazu) projekt przydomowej oczyszczalni i plan zagospodarowania 550. Piotrkow Trybunalski

Strona 2 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony