dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Co sądzicie na temat BULLTERRIERA?

Głosujących
103. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • fajny piesek

    32 31,07%
  • pies morderca

    34 33,01%
  • zwyk

    11 10,68%
  • 26 25,24%
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 266
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  2. #22

    Domyślnie

    Witam!
    Ja mam amstaffa. 20 kwietnia skończy rok ale już teraz na spacerze ludzie omijają nas wielkim łukim, a już nie daj borze jak pies biega bez smyczy-drą się jak tylko podbiegnie kogoś powąchań. Jest tak spokojna, że jeszcze nie było sytuacji w której chciała kogoś ugryść lub chociaż zawarczała. Jest to rasa która również cieszy się złą sławą ale dla mnie mój (tak jak dla Ciebie twój) jest najpiękniejsza i najkochańsza i nikomu nie uda się mnie zrazić do tych psów. Ty też sobie nie pozwól!
    Pozdrawiam!

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    To ja może trochę z doświadczenia i proszę się na mnie nie obrazić
    Ja wiem że ludzie mają w głowach różne rzeczy i czasami wydzieraja się na właściciela psa bez powodu, tylko dlatego że ma psa tej rasy a nie innej, każdy pies może kogos ugryźć i tyle.
    Ja nigdy nie bałam się psów i nie przeszkadza mi jak chodzą sobie bez kagańca i smyczy, mój mąz jest bardziej nie ufny i zawsze się wnerwia.
    Mielismy taki przypadek że na moją córkę miała wtedy 5 lat rzucil się doberman na całe szczęście mial kaganiec a jego właścicile ( nasz znajomy ) szybko przywrócił psa do porządku. Moja córak do tej pory jest zrazona do tej rasy i truchleje cała nawet jak jedzie w windzie z psem sąsiada który jest bardzo miły i nie widac w nim agresji nawet na nas nie reaguje jak jedziemy w tej windzie. Dodam że jak jest sama i sąsiad stoi pod windą z psem ona idzie na piechotę po schodach ( 8 pietro ).
    Od tamtej pory zaczęłam być nie ufna i zawsze jak wychodzimy na spacer widząc biegające psy biorę moje dziewczyny za rękę i starm się je chronić.
    Zeby było jasne moja córka nie zrobiła nic żeby tego psa, który się na nią rzucił rozdrażnic. Byliśmy na lotnisku dzieci się bawiły, zanojomi przyjechali i pies wybiegł z samochodu rzucił się na dziecko , które było najbliżej pola rażenia
    Po pewnym czasie dowiedzialam się że znajomi musieli uspać tego psa ponieważ zaczął sie rzucać nawet na nich
    Napewno z tym psem było coś nie tak, ale moja córka i tak ma uraz, to już zostało

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojer
    daj borze jak pies biega bez smyczy-drą się jak tylko podbiegnie kogoś powąchań
    Gratuluję zdolności przewidywania,dalekowzroczności i odpowiedzialności.
    Życzę jak najszybszego kontaktu z policją badź strażą miejską i kolegium.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja sobie nie pozwole
    Staffy tez są fajne
    To że cie omijają wielkim łukiem to ich sprawa a dlaciebie dobrze bo masz z pieskierm więcej przestrzeni do spacerowania.
    Moja rada wychodź z pieskiem na smyczy to ludzie nie bedą zwracali takiej uwagi. Ludzie się bojom takich psów a jeszcze jak podbiega do nich to juz nic dziwnego ze mają do ciebie pretensje (troche racji w tym jest)
    Ja chdze z moim bulem na smyczy i nikt mi nic nie może powiedzieć, kagańca nie musi mieć bo nie jest na liście psów agresywnych, a uwagi innych mnie wcale nie obchodzą. Mojego bulika puszczam w lesie gdzie nikogo niema i tam się wybiega i wybawi na całego.
    Jak podlatuje do niej inny pies to zawsze zwracam uwagę jego właścicielowi zeby psa zawołał bo może mu się stać krzywda i to bardzo skutecznie pomaga, właściciel zaraz woła swojego psa i jest spokoj.

    Pozdrawiam
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    M@riusz Radom chyba nie masz pojecia o tych psach, jeżeli tak uważasz to najlepiej nie zabieraj w tym temacie zdania bo bzdury pleciesz
    Pozdrawiam
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Cytat Napisał Wojer
    daj borze jak pies biega bez smyczy-drą się jak tylko podbiegnie kogoś powąchań
    Gratuluję zdolności przewidywania,dalekowzroczności i odpowiedzialności.
    Życzę jak najszybszego kontaktu z policją badź strażą miejską i kolegium.
    Gdy chodzimy po mieście pies jest na smyczy (nie po to żeby kogoś nie ugryzł, ale aby nie wbiegł na jezdnie po samochód). Ta sytuacja którą opisałem wyżej ma miejsce podczas spaceru po Lesie Kabackim. Wydawało by się idealne miejsce na długi spacer. Ale nie... Pies musi się wybiegać a bieganie w kagańcu po lesie jest najlepszym rozwiązaniem. A co do straży miejskiej, policji i kolegium: psy wpisane na listę niebezpiecznych zwierząt są to psy różnych ras (pies rasowy to taki, który ma rodowód, tylko i wyłącznie!). Z tego wynika że nie każdy "rasoyw" pies jest rasowy. Amstaff bez rodowodu (brak danych na temat hodowli i poszczególnych pokoleń-drzewo genealogiczne) nie jest psem rasowym w świetle naszego wypaczonego prawa a co za ty idzie, nie jest psem z listy niebezpiecznych psów! Więc policja, straż miejska itd nie mają prawa mnie ukarać za to, że prowadzam psa po lesie bez smyczy a jedynie w kagańcu. Sprawdziłem to dokładnie bo wychodzę z założenia, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Bardzo mi przykro, ale nadal będziemy z moim psem "grasować" po lesie bezkarnie.
    Pozdrawiam

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mag

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Pies któremu zbyt prosto skrzywić psychikę. Najczęsciej spotykany w parze z "łysym karkiem". Czasem jest ciężko odróżnić, który z nich ma mądrzejszą minę.
    Mój głos - powinni tego zabronić.
    Jak slysze takie ludowe madrosci to mi sie na mdlosci zbiera poprostu.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    masz rację MAG
    A M@riusz_Radom nie ma zielonego pojecia co pisze. bzdury prawi.
    pozdrawiam
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mag

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    190

    Domyślnie

    Coolaj
    to moj bulek specjalnie dla Ciebie

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no super, super, super!!!! wreszcie jakas pokrewna dusza z bulikiem
    pies czy suka?
    ja niestety nie mam zadnego zdjęcia ale jak bede miał to ci puszcze
    pozdrawiam
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  12. #32

    Domyślnie

    Bardzo lubie psy, ale co do ich wlascicieli to roznie bywa Kiedy jestem na spacerze z dwojka dzieci to nie chce miec takich sytuacji gdy do dziecka podbiega pies bez kaganca. I zabewnienia typu "pies nie gryzie, prosze sie nie bac" wcale mnie nie uspokajaja. Kiedy mielismy naszego psa (owczerek niemiecki, byl bardzo spokojny, zero w niej bylo agresji) zawsze miala kaganiec kiedy biegala luzem po lesie, chociaz w zyciu (zyla 14 lat) nikogo nie ugryzla, nie zaczepiala tez innych zwierzat. I zadnej krzywdy nie robilam mojej suni zakladajac jej kaganiec. W UK psy wyprowadza sie na smyczy w miescie i z tego nie robi problemow. W miescie wlasciciel musi sprzatac tez po swoim psie. Psa mozna puscic luzem na wsi, idac przez pola.
    Nasze obserwacje w Warszawie? Dosc spora ilosc bezpanskich psow, psy wyprowadzane bez kagancow i bez smyczy, wszedzie psie kupy. Spacer z dzieckiem w niedziele nie nalezy do przyjemnosci kiedy polega on na torze przeszkod pt "jak ominac/przeskoczyc/obejsc psia kupe" oraz na bacznym obesewowaniu jaka bedzie reakcja spuszczonego luzem pieska na bienace dziecko. A podobno nasz kraj to kraj milosnikow pieskow... Smutne to ale niestety prawdziwe.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mag

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał coolaj
    no super, super, super!!!! wreszcie jakas pokrewna dusza z bulikiem
    pies czy suka?
    To jest suczysko Lala ma prawie dwa lata i prawdziwie bulkowy charakterek
    Zje wszystko, zawsze i wszedzie (chociaz stara sie walczyc z lakomstwem), wiecznie ciamka cos w pysku, toczy z nami wojny z podchodami o dostanie sie pod koldre lub cokolwiek w co mozna sie owinac i zdrzemnac, na spacerach co jakis czas robi baranka, wklada ryj we wszystko w co tylko mozna wlozyc ryj, a kiedy sie na nia wkurzyc pajacuje najpiekniej na swiecie

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Pies któremu zbyt prosto skrzywić psychikę. Najczęsciej spotykany w parze z "łysym karkiem". Czasem jest ciężko odróżnić, który z nich ma mądrzejszą minę.

    Mój głos - powinni tego zabronić.
    Mylisz się i to bardzo. Na wszelki wypadek popatrzyłam jednak w lustro i... nie jestem "łysym karkiem"
    Pomyliłeś bullterriera z pittbullterrierem (Pitbull przepraszam ), który rzeczywiście jest z reguły (z reguły, ale nie generalnie) psem agresywnym.
    Bullterriery to łagodne psy obronne, nie mające w swym charakterze agresji, a działające odstraszająco tylko swoim wyglądem.

    Nasz np., musi być zamykany w pokoju, gdy przychodzi inkasent, czy ktokolwiek obcy, gdyż rzuca się na każdego z taką radością, że kiedyś nie wytrzymam i mu przyleję, co nie zmienia faktu, że wyżej wymienieni zawsze pytają, czy pies już zamknięty, bo się go boją

    Podejrzewam, że Twoje wyobrażenie o tej rasie, również wynika ze strachu przed nią.


  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    OZZIE i SLONECZKO witam was w klubie mamy bardzo ale to bardzo zwariowane pieski i sa to njukochańsze pupile na swiecie, a to ze inni tego piekan nie dostrzegają to ich sprawa.
    Pozdrawiam was i wasze buliki
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sorry mag ty tez jesteś z nami
    pozdrawiam twojego pasibrzuch
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał coolaj
    Mojego bulika puszczam w lesie gdzie nikogo niema i tam się wybiega i wybawi na całego.
    To uwazaj na mysliwych. Strzelaja do kazdego psa, ktorego uznaja za bezpanskiego, czyli kazdego, ktory biega luzem.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    luzem to nieznaczy bezpański ale masz racje moga strzelać
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał coolaj
    luzem to nieznaczy bezpański ale masz racje moga strzelać
    Ja to wiem, ale wielokrotnie slyszalam o takich zdazeniach, wiec uwazaj.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coolaj

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mysliwy może strzelac ale najpierw musi stwierdzic ze pies jest bez właściciela a ni tak ze zobaczy psa i odrazu strzela bez przesady. A poza tym mój bulik biega zawsze koło mnie i nigdzie sie nie oddala tak ze mojego nie zastrzela
    Buduj Buduj bądź twardy i niepoddawaj się!!!

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony