dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Temat: Domy z bali

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał MST
    Cytat Napisał mkkafe
    Szkielecik amerykanski o ktorym piszesz rozni sie od szkielecika w Polsce - przynajmnniej w kilku polskich firmach technologia jest bardziej zaawansowana( na tyle ze daja nawet 50 lat gwarancji ).
    Co to jest 50 lat na dom? Pomijająć fakt, że większość firm-krzaków stawiających drewniane domki za te 50 lat nie będzie na rynku.
    to od Ciebie zalezy czy wybierzesz firme krzak - ja z takimi nie gadam
    I obojetnie jaka technologia bedzie budowala - jesli zniknie - gwarancji nie bedzie
    Mi 50 lat wystarczy - ja wtedy zejde z tego swiata
    Moje dzieci mieszkac w nim pewnie nie zechca, tak jak ja nie mieszkam ze swoimi rodzicami. Ich dom ma wlasnie 50 lat i wymaga remontu (jest murowany, tradycyjna metoda, he he)
    A Ty?? Siedzisz u mamy na karku?? Na pokoiku???
    Noo...

    Nie wiem dlaczego dalam sie wkrecic w ta przepychanke...Zamierzam postawic dom z bali. Ale nie lubie jak ktos na kogos jedzie.
    Poprosilam o odpowiedz tych ktorzy buduja z bali. A dyskutuje z kims komu przeszkadza to ze inni czuja klimat drewna

  2. #42

    Domyślnie

    I obojetnie jaka technologia bedzie budowala - jesli zniknie - gwarancji nie bedzie
    Tylko ta "gwarancja" nie będzie miała znaczenia dla domu murowanego, bo takich stoją tysiące. Technologia sprawdzona. Pod warunkiem pilnowania każdego etapu wykonywanego przez patałachów.

    Ich dom ma wlasnie 50 lat i wymaga remontu (jest murowany, tradycyjna metoda, he he)
    Tradycyjna metoda sprzed 50 lat, czyli piasek i wapno? He he

    A Ty?? Siedzisz u mamy na karku?? Na pokoiku???
    Noo...
    Ja było trzeba, to siedziałem. Teraz mogę myśleć o czymś własnym, dlatego przede mną wybór technologii.

    Nie wiem dlaczego dalam sie wkrecic w ta przepychanke...Zamierzam postawic dom z bali. Ale nie lubie jak ktos na kogos jedzie.
    Poprosilam o odpowiedz tych ktorzy buduja z bali. A dyskutuje z kims komu przeszkadza to ze inni czuja klimat drewna
    Jedzie? Chyba nie wiesz, co to znaczy jechać Bardzo lubię takie "merytoryczne" dyskusje, w których jedynym argumentem jest "czucie klimatu". To takie rozkoszne, kobiece. Kiedyś wyczytałem na forum, że jakaś pani nie chce budować domu z betonu komórkowego, tylko porothermu, bo "mieszkała w bloku i ma dość betonu"
    Pozdrowienia,
    Paweł

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał MST

    Tylko ta "gwarancja" nie będzie miała znaczenia dla domu murowanego, bo takich stoją tysiące. Technologia sprawdzona. Pod warunkiem pilnowania każdego etapu wykonywanego przez patałachów.
    A co jest niesprawdzonego w technologii budowy domu z bali? Jest to sposob budowy starszy niz murowanie. Rzeczywiscie stoja tysiace domow murowanych ale podejrzewam, ze procentowo wiecej z nich ma wady niz domy z bali. Wlasnie przez to, ze wiekszosc z nich jest budowana przez patalachow i pilnowana przez podobnej kompetencji inwestorow. Gwarancja jest niepotrzebna tylko wtedy, jesli ktos chce, by dom po prostu stal. Jesli wymaga sie jeszcze chociaz malego poziomu prawidlowej funkcjonalnosci, to chyba bez gwarancji juz sie nie obedziemy?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał MST
    Bardzo lubię takie "merytoryczne" dyskusje. To takie rozkoszne,
    rozkoszuj sie wiec sam bo mi sie z Toba juz nie chce gadac
    Zauwazylam ze lubisz sie spierac o wyzszosci budowania murowanego nad drewnianym, kogo mozesz - probujesz uswiadomic co jest lepsze i ze zle robi. He he, to "takie rozkoszne"
    Ciekawe dlaczego Cie to tak boli

  5. #45

    Domyślnie

    Emek - dzięki za fotki, bardzo zacna "chatka"
    Aśka

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ivik

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1

    Domyślnie dom z bali - wykonawca???

    Witam,

    chcę wybudować dom z bali, najchetniej prostokatnych o grubości minimum 22 cm, ewentualnie okrągłych o przekroju ok 30 cm. Tak żeby nie trzeba było dodatkowo ocieplać.
    Czy moglbymi ktos polecić solidnego wykonawcę???

    Czy ktoś mial doswiadczenia z firmą Wako???

    Pozdrawiam wszystkich budujących!
    Ivik, Gdańsk

  7. #47

    Domyślnie

    Witam, Rozważam kilka opcji domu z bali. Waham się między balem naturalnym okrągłym z mszeniem, balem okrągłym toczonym na roundtec i zacinanym tak jak to robią w Skandynawii i balem struganym na prostokąt z mszeniem lub takim bez mszenia z wypustkami że bal wchodzi jeden w drugi. Ktoś może przebadał temat i mógłby coś więcej napisać? Chodzi o plusy i minusy powyższych technologii.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony