dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ramolo

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-218
    Posty
    1

    Domyślnie !!!!Pomocy, potrzebna opinia fachowca dotycząca pieca z zamkniętą komorą spalania

    witam, to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.
    Posiadam mieszkanie- kawalerkę, która ogrzewana jest dwufunkcyjnym piecem z zamkniętą komorą spalania marki Buderus LOGOMAX U042-24k na 2/3 piętro. Piec jest zamontowany w łazience. Dodam, że nie było problemów z jego odbiorem.
    Przez okres 5 lat nie było też problemów z przeglądami instalacji, do dnia dzisiejszego. Przyszedł fachowiec, który stwierdził, że piec jest nieprawidłowo podłączony z racji braku rury koncentrycznej " brak rury koncentrycznej-piec czerpie powietrze z pomieszczenia a nie z zewnątrz".. Osoba, która mi montowała piec oraz go konserwuje, twierdzi, że piec jest podłączony prawidłowo i domaga się podstawy prawnej. Jestem między młotem a kowadłem, bo nie wiem kto ma rację i co mam począć, czy poprawić tę instalację czy ją zostawić tak jak jest obecnie. Dodam, że kompletnie nie znam się na tym. Proszę o pilną pomoc Panowie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Piez z zamkniętą komorą spalania powinien mieć albo rurę koncentryczną z której czerpie powietrze i tlen potrzebny do spalania lub też odpowiednią przejściówkę która pozwala na podłączenie drugiej rury tylko do powietrza która będzie połączona z kratką wentylacyjną lub wychodziła przez ścianę na zewnątrz.
    Nie ma innej możliwości.
    Jeśli przez 5 lat nie było to problemem to prawdopodobnie fachowiec który teraz przyszedł chce wyrwać trochę kasy gdyż po zamontowaniu kocioł powinien od razu być uruchamiany przez autoryzowanego instalatora lub serwisanta z firmy Buderus który podbije nam kartę gwarancyjną a ponadto instalacja powinna byś sprawdzona przez kominiarza.
    Jeśli serwisant lub kominiarz stwierdzili by nieprawidłowości to nie pozwolili by na użytkowanie takiego kotła.
    Robienie zamieszania po 5 latach użytkowania jest trochę podejrzane.
    Nie kontaktuj sie z fachowcami słownie ale za pomocą odpowiednich pism. w razie problemów pokaż fachowcowi podbitą kartę gwarancyjną, protokół kominiarza oraz instalacji gazowej i niech on poda na piśmie podstawę prawną w której odniesie się do nieprawidłowości w Twoim mieszkaniu.
    Jeśli przyszedł na kontrolę to po jej wykonaniu powinieneś dostać od administratora budynku protokół z jej wykonania w którym będą zawarte wszystkie stwierdzone uwagi.

    Napisz skąd wziąłeś tego fachowca i czy ma on powiązania z producentem kotła lub też jest to fachowiec najęty przez zarządcę budynku który przyszedł na kontrolę owej instalacji.?
    Może sąsiad uprzejmie doniósł na ciebie bo u niego w mieszkaniu zaczęły się problemy z wentylacją ?
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 01-11-2016 o 09:58
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    LOGOMAX U042-24k jest kotłem z otwartą komorą spalania i powietrze do spalania pobiera z pomieszczenia.
    Jeśli w mieszkaniu i łazience jest sprawna wentylacja grawitacyjna, drożny komin odprowadzający spaliny a drzwi do łazienki nie są szczelne /kratka, podcięcie na dole drzwi/ to nie ma się do czego przyczepić.
    Zmień fachofca.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli nie pomyliłeś modelu kotła, i to jest faktycznie urządzenie z otwartą komora spalania - odpowiedź padła od użytkownika Greengaz, zastosuj się także do tego co pisze Mareks77 - zażądaj na papierze podstaw prawnych na które się powołuje "fachowiec" - musi takie Tobie, lub zarządcy budynku wystawić.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    No ja jakoś chyba źle szukam lub trafiam ale według mnie jest to kocioł LOGAMAX a nie jak podano we wpisie LOGOMAX a ponadto z zamknięta komorą spalania lub jakiś inny wynalazek gdyż w instrukcji instalacji pisze jak byk iż: powietrze do spalania jest niezależne od powietrza w pomieszczeniu:
    Strona 6 w opisie:
    http://www.t-grzewcza.pl/index.php/d...69:u042-gazowy

    lub u sprzedawcy:
    http://www.materialy-instalacyjne.pl...gamax-u042-24k
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 01-11-2016 o 19:15
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Dobrze piszesz, jednak to kocioł typu turbo.
    Do użytkownika - możesz porobić zdjęcia góry kotła wraz z przewodem spalinowym/ powietrznym, oraz zrobić zdjęcia po ściągnięciu obudowy ?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Sorki to ja pomyliłem modele 42 z 44.
    42 - turbo
    44 - otwarta komora

    Zresztą nie zmienia to rozwiązania.
    Dopuszczalne jest takie


    A, że bez sensu bo również, jak z otwartą komorą, wychładza pomieszczenie to już inna sprawa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony