dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Sylikonowanie komina

    Czy osylikonowanie komina (jego przejścia przez dach) wystarczy aby nie ciekło podczas dużych deszczów (raczej przez fugi pomiędzy cegłami klinkierowymi komina)

  2. #2

    Domyślnie

    NIe sprecyzowales, co chcesz osilikonowac. Z tego co u mnie zrobili i widzialem powszechnie, to musi byc obrobka blacharska wcieta w komin. Tzn Listwy dookola, musz byc kontownikami. Komin sie nacina i jedno ramie kazdego z kontownikow wchodzi w to naciecie, Gleiej niez jakiekolwiek zaglebienia w w fugach miedzy ceglami. Potem sie taka szczeline uszczelnia specjalnym uszczelniaczem dekarskim i po klopocie.
    Spotlkalem sie z przypadkami, ze listwy tylko przylegaly do komina i nad tym byl uszczelniacz, ale wg mnie to porazka. Powiedzial mi raz majster:" Panie, woda to takie cholerstwo, ktore wcisnie sie wszedzie, wiec tylko naciecie i wpuszczenie obrobki pomoze". Przychylam sie do tego.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  3. #3

    Domyślnie re silikonowanie

    Dziękuję za odpowiedź. Bardzo przekonywująca i logiczna argumentacja. Aż dziw, że moja, zupełnie profesjonalna ekipa dekarzy od pokrycia blachą mi tego nie zrobiła w ramach obróbki kominów. A to....Niech ja ich....

  4. #4

    Domyślnie Re: re silikonowanie

    Cytat Napisał remian
    ... Aż dziw, że moja, zupełnie profesjonalna ekipa dekarzy od pokrycia blachą mi tego nie zrobiła w ramach obróbki kominów...
    Nie tylko tobie. W moim przypadku postąpili podobnie. Potem w ramach gwarancji poprawiali. Tłumaczyli się, że jest to najnowsze i nowoczesne rozwiązanie. Ale co ze skutecznością ?

    Pozdrawiam !

  5. #5

    Domyślnie

    najlepiej jeśli obróbka sklada się z dwóch części jedna wcieta w komin i przymocowana do niego i druga wchodząca pod nią przymocowana do konstrukcji dachu - wtedy moga pracować niezależnie od siebie - oczywiście każda obrobka dodatkowo uszczelniona.

  6. #6

    Domyślnie komin

    W moim przypadku problem z kominem jest bardziej złożony. Mimo wykonanych poprawkowych prac dekarskich kominy przeciekają. Pojawiają się mokre plamy na tynku komina i to nie na całej jego wysokości, tylko w pewnej odległości od szczytu. Dla wyjaśnienia informuję, żę są to kominy systemowe Schiedel.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony