dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie "Dolewanie" wylewki samopoziomującej

    Witam,
    To mój pierwszy post. Proszę o poradę fachowców.

    W dniu dzisiejszym wykonywałem wylewkę samopoziomującą i niestety nie wyszło mi to ponieważ walnąłem się w obliczeniu zużycia na m2. i brakło zaprawy.

    Niwelacja 3-4 mm. Ogrzewanie podłogowe, na tym wykonana zwykła wylewka betonowa. Niwelacja masą samopoziomującą miała na celu podnieść poziom posadzki pod wymagany do deski podłogowej aby się licowała z płytką. Naniosłem "ripery" idealnie je wypoziomowałem, wylewka pierwotna wyczyszczona idealnie, zagruntowana, zrobione dylatacje obwodowe. 90% powierzchni wylanej, odpowietrzonej wałkiem wszystko idealnie i na koniec niespodzianka. Mam 10% obszar w ogóle nie zalany i do tego co oczywiste miejsca obok wylane gdzie poziom "opada" . Produkt weber 4150.

    1.Czy dopuszcza się " dolewanie" masy w takim przypadku ?
    2. Czy jest możliwe takie dolanie aby było po prostu równo no i czy to się będzie trzymać ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    jest taka możliwość. Czy z masą Weber jest to możliwe to musisz porozmawiać z technikiem od Webera. Ważne czy posadzka miała odpowiednią wytrzymałość na ściskanie. Sprawdza się to przed wylaniem samopoziomu. Jeżeli była słaba, to możesz mieć za kilka dni głuche miejsca świadczące o odspojeniu się wylewki od podłoża...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    jest taka możliwość. Czy z masą Weber jest to możliwe to musisz porozmawiać z technikiem od Webera. Ważne czy posadzka miała odpowiednią wytrzymałość na ściskanie. Sprawdza się to przed wylaniem samopoziomu. Jeżeli była słaba, to możesz mieć za kilka dni głuche miejsca świadczące o odspojeniu się wylewki od podłoża...
    Dziękuje bardzo za odpowiedź. Proszę podać w jaki sposób należy dokonać próby wytrzymałościowej o której Pan pisze ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał polo44 Zobacz post
    Dziękuje bardzo za odpowiedź. Proszę podać w jaki sposób należy dokonać próby wytrzymałościowej o której Pan pisze ?
    wykonać pomiar metodą odrywania przy pomocy Pull-Off'a... Tutaj trzeba mieć Pull-Off. MOżna przykleić klocki drewniane w kilku miejscach do podłoża klejem PU 2k i po 24 godzinach młotkiem 0,7kg odbić od podłoża. Jeżeli lekkie uderzenie młotkiem spowoduje oderwanie od podłoża to jest problem.... Tutaj trzeba mieć duże doświadczenie.
    Niestety bez fachowców się chyba nie obejdzie. Jednak spróbuj...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony