dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 337
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 6726
  1. #2021
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    Cytat Napisał lbryndal
    Cytat Napisał Habier
    Cytat Napisał lbryndal
    kurczę pewnie Cii co wzięli kiedyś kredyt w CHF się cieszą bo frank stoi nisko, ale ja się martwię bo jakby teraz miało dojść do podpisania umowy kredytowej to kicha bo frank to teraz tylko będzie drożał a jeśli nie teraz to po nowym roku.
    dlaczego?
    bo kurs niski to niższa rata, znajomi płacą mniej o 80 zł na racie tylko dlatego że taki jest kurs, krótko mówiąc jak brali kredyt był wyższy i już
    nie, nie - pytam dlaczego twierdzisz, że frank to teraz bedzie tylko drożal??

    Cytat Napisał lbryndal
    bo frank to teraz tylko będzie drożał a jeśli nie teraz to po nowym roku.
    czytałem analizy że jakieś pół roku ma frank jeszcze byc na tym poziomie i coś wzrośnie a z innych źródeł że 4 lata ma być na takim niskim poziomie więc nigdy nic nie wiadomo pożyjemy zobaczymy. (acha a zdrożeje żebym ja dostał po du..., zawsze dostaję więc dlaczego tym razem miałbym mieć z górki)
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  2. #2022

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    ....acha a zdrożeje żebym ja dostał po du..., zawsze dostaję więc dlaczego tym razem miałbym mieć z górki.....
    Nie wiem czy to Cię pocieszy, ale jakby co to będzie nas więcej
    Life is brutal and full of zasadzkas....

  3. #2023
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sl_pl

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    czy może mi ktoś doradzić, w którym banku najkorzystniej wziąć kredyt hipoteczny na dom?
    Kwota ok. 200 000zł.
    Za rok sprzedam mieszkanie i chcę spłacić za te pieniądze ten kredyt, więc interesują mnie najmniejsze koszty kredytu przez pierwszy rok.
    Myśłam o PKO SA. Jest tam niska marża (0,5%), ale większe opłaty przy samym załatwianiu kredytu.
    Za to w PolBanku nie ma kosztów, ale marża wysoka - 1,2%.

  4. #2024

    Domyślnie

    Cytat Napisał sl_pl
    Witam,
    czy może mi ktoś doradzić, w którym banku najkorzystniej wziąć kredyt hipoteczny na dom?
    Kwota ok. 200 000zł.
    Zacznij od http://www.ehipoteka.com/kalkulator/?p=1
    Potem runda po wybranych bankach i wklej ich oferty - forumowicze coś wybiorą

  5. #2025

    Domyślnie

    Cytat Napisał sl_pl
    Witam,
    czy może mi ktoś doradzić, w którym banku najkorzystniej wziąć kredyt hipoteczny na dom?
    Kwota ok. 200 000zł.
    Za rok sprzedam mieszkanie i chcę spłacić za te pieniądze ten kredyt, więc interesują mnie najmniejsze koszty kredytu przez pierwszy rok.
    Myśłam o PKO SA. Jest tam niska marża (0,5%), ale większe opłaty przy samym załatwianiu kredytu.
    Za to w PolBanku nie ma kosztów, ale marża wysoka - 1,2%.
    Jak rozumiem, rozstrzygnęłaś już dylemat CHF vs PLN Zresztą jak spłata w ciągu roku to może i słusznie, że w PLN. W tym przypadku kluczowe wydaje mi się jakie są warunki wcześniejszej spłaty - czy możńa i za ile?

    PS Nie ma takiego tworu jak PKO SA

  6. #2026

    Domyślnie

    Witam,
    chciałbym znaleźć bank który mi udzieli kredytu w CHF, 300 000 tys (pln)
    tylko mam problem moje zarobki wg PiTu to 2 tys netto ale stałe przelewy od pracodawcy to miesięcznie 4 tys (wiadomo mniejszy ZuS ) . Posiadam juz działkę z domem w stanie surowym wartym ok 600 tys .Nie mam żadnych kart kredytowych innych kredytów itp Czy jest jakiś bank który oblicza zdolność kredytową nie tylko według PiT , w którym była by szansa na udzielenie kredytu na ukończenie budowy domu? Prosze bardzo o pomoc bo widze że jesteście naprawde nieźle zorientowani w temacie

  7. #2027

    Domyślnie

    CHF/PLN 2.16 -0.66% 16:45
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  8. #2028

    Domyślnie

    Doczekalem sie na warunki z multibanku
    kredyt CHF 550 000 ltv ok 50% bo cos majstrowali przy wycenie

    marża 1.16 % prowizja 1.2 % podniesienie oprocentowania o 1.5 % do czasu wpisu do hipoteki plus 1000 pln za uruchomienie ubezpieczenia !

    Chyba mam pecha bo co trafie do banku to wymagaja dodatkowych dokumentow w porownaniu z innymi, ludzie bioracy 2 razy mniejsze kredyty maja lepsze warunki a rozpatrzenie to trwa min 3 tygodnie Chyba poczekam az mnie wpisza jako wlasciciela dzialki do KW bo widze ze bez tego nie mam z czym negocjowac.

    Nic z tego nie rozumiem

    pozdrawiam
    Zonzi

  9. #2029

    Domyślnie

    kredyt w złotówkach czy we frankach
    musze podjąć tą trudną decyzję - doradca open finance namawia i udowadnia że lepsze franki - wszyscy znajomi mówią że złotówki - no i co robić??

  10. #2030

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaskul
    kredyt w złotówkach czy we frankach
    musze podjąć tą trudną decyzję - doradca open finance namawia i udowadnia że lepsze franki - wszyscy znajomi mówią że złotówki - no i co robić??
    czemu znajomi twierdzą, że złotówki?
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  11. #2031

    Domyślnie

    bo frank jest bardzo nisko i jeśli tylko wróci do poziomu z przed roku to mam 20% więcej do spłacania
    znam osoby co wzieły kredyt we frankach i teraz zmieniają na złotówki

  12. #2032

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaskul
    bo frank jest bardzo nisko i jeśli tylko wróci do poziomu z przed roku to mam 20% więcej do spłacania
    a jak spadnie jeszcze niżej?

    http://stooq.com/q/?s=chfpln&c=5y&t=c&a=lg&b=1

    Rok, czy dwa lata temu wszyscy "specjaliści" twierdzili, że frank jest juz bardzo nisko .... i ciekawe co mówią dziś?

    A jesli chodzi o te 20% więcej to policz sobie kredyt w PLN i CHF i zastanów się czy, biorąc PLN juz teraz nie godzisz sie na zapłacenie przynajmniej 20% wiecej.

    Ja nikogo do niczego nie namawiam - ale staram sie zbić "głupie" argumenty tych co namawiają na złotówki.

    Kazdy musi sam podjąć decyzję - najlepiej poświęcając kilkanascie minut - właczyć excel`a i policzyć.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  13. #2033
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaja_i_jarek

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Mam pytanie o rodzaj dochodów jaki jest uznawany przez banki.
    Prowadzę dział gosp a do tego od września 07 mam cykliczne umowy zlecenie.
    I w milenium powiedzieli, ze wliczą tylko dochód z działalności.

    Wiecie może, czy w innych bankach jest szansa na uznanie wszystkich dochodów wykazanych w picie, z różnych źródeł?

  14. #2034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier

    Rok, czy dwa lata temu wszyscy "specjaliści" twierdzili, że frank jest juz bardzo nisko .... i ciekawe co mówią dziś?
    Zawsze to tego "bardzo nisko" moga dodac kolejne "bardzo"

  15. #2035
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    Cytat Napisał Bikerus
    Cytat Napisał Mac Iek
    Czekalibyście na "odbicie" franka czy bralibyście teraz bo może "zejść jeszcze niżej". Oczywiście nikogo nie obarczę odpowiedzialnością ze ewentualną "wtopę" .
    Czytałem analizy, z których wynikało, że frank moze spaść ponizej 2 zł w ciagu najblizszych 4 lat.

    Ja jestem ryzykantem jeśli chodzi o finanse (krótkookresowo), wiec bym poczekał z ta ostatnią transzą, w nadziei na wzrost kursu w najblizszych kilku miesiącach.
    Za duzo nie stracisz i za dużo nie zyskasz...
    popieram

    a jeszcze dodam że nawet jak teraz zyskasz bo kurs niski to za to płacisz wyższe odsetki, znaczy się odsetki od wyższej kwoty

    Cytat Napisał Habier
    Cytat Napisał lbryndal
    kurczę pewnie Cii co wzięli kiedyś kredyt w CHF się cieszą bo frank stoi nisko, ale ja się martwię bo jakby teraz miało dojść do podpisania umowy kredytowej to kicha bo frank to teraz tylko będzie drożał a jeśli nie teraz to po nowym roku.
    dlaczego?
    bo kurs niski to niższa rata, znajomi płacą mniej o 80 zł na racie tylko dlatego że taki jest kurs, krótko mówiąc jak brali kredyt był wyższy i już

    Cytat Napisał lbryndal
    wczoraj nanieśliśmy z gościem z mbanku poprawki i powypisywaliśmy coś chyba 3 oświadczenia, konieczne ponoć bo analitykowi się nie podobało kilka spraw.
    teraz czekamy i zobaczymy co to będzie ponoć w piątek mam napisac maila i może już coś będzie wiadomo odnośnie ostatecznej decyzji.
    reasumując:
    25.09 - mieliśmy wszystko ale nie udało się złożyć wniosku bo brakowało 2 rzeczy (umowy o pracę i świadectwa pracy, i wydruku z konta)
    27.09 - zaniosłem brakujące dokumenty i poszło do analityka,
    8.10 - po informacji, że brakuje kilka rzeczy poprawiliśmy kosztorys i napisaliśmy oświadczenia.
    tak więc narazie minęły 2 tygodnie i ze strony prawnej wiemy że jest ok, a wąty ma analityk od strony budowalnej, mają tam ponoć jakiegoś inżyniera który sprawdza czy realne pieniądze się bierze na dana inwestycję.
    ciąg dalszy naszej historii kredytowej:
    w piątek miało być coś wiadomo ale nie było więc wczorej napisałem maila i dzisaj dostałem telefon od osoby prowadzącej mnie w mbanku, że ma już decyzję na TAK,

    Ale jak zawsze jest "ale" czyli
    - z ZUS-u muszę donieść pismo, że działalność którą mam zawieszoną już ponad 2 lata jest zawieszona w ZUS-ie oraz jeszcze jedna sprawa czyli

    - oświadczenie że rzeczy które bedę robił za środki własne za te środki zrobię czyli masło maślane, i jeszcze jedna sprawa czyli

    - muszę pożyczyć trochę kasy żeby wykazać środki własne na koncie.

    w Zusie ponoć 7 dni czeka się na zaświadczenie więc porażka poprostu i tyle, znów odwlecze się wszystko a ponoć decyzja już jest i tylko donieść te rzeczy i będzie kredyt a potem tylko do sądu po wpis banku do KW i kasa na konto.

    205 000 zł ( 4000 na opłaty m.in. ubezpieczenie cośokoło 3000zł)
    marża 1,1% + Libor3M
    jutro jadę podpisać umowę ponoć ma być już nie czepiają się o nic.

    po podpisaniu mam iść wpis zrobić do ksiąg wieczystych i pokazać papier że to zrobiłem i wtedy jakoś idzie pierwsza transza do mnie ponoć

    pożyjemy zobaczymy
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  16. #2036
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    25.09 - mieliśmy wszystko ale nie udało się złożyć wniosku bo brakowało 2 rzeczy (umowy o pracę i świadectwa pracy, i wydruku z konta)
    27.09 - zaniosłem brakujące dokumenty i poszło do analityka,
    8.10 - po informacji, że brakuje kilka rzeczy poprawiliśmy kosztorys i napisaliśmy oświadczenia.
    tak więc narazie minęły 2 tygodnie i ze strony prawnej wiemy że jest ok, a wąty ma analityk od strony budowalnej, mają tam ponoć jakiegoś inżyniera który sprawdza czy realne pieniądze się bierze na dana inwestycję.[/quote]
    ciąg dalszy naszej historii kredytowej:
    w piątek miało być coś wiadomo ale nie było więc wczorej napisałem maila i dzisaj dostałem telefon od osoby prowadzącej mnie w mbanku, że ma już decyzję na TAK,
    Ale jak zawsze jest "ale" czyli
    - z ZUS-u muszę donieść pismo, że działalność którą mam zawieszoną już ponad 2 lata jest zawieszona w ZUS-ie oraz jeszcze jedna sprawa czyli
    - oświadczenie że rzeczy które bedę robił za środki własne za te środki zrobię czyli masło maślane, i jeszcze jedna sprawa czyli
    - muszę pożyczyć trochę kasy żeby wykazać środki własne na koncie.
    w Zusie ponoć 7 dni czeka się na zaświadczenie więc porażka poprostu i tyle, znów odwlecze się wszystko a ponoć decyzja już jest i tylko donieść te rzeczy i będzie kredyt a potem tylko do sądu po wpis banku do KW i kasa na konto.
    205 000 zł ( 4000 na opłaty m.in. ubezpieczenie cośokoło 3000zł)
    marża 1,1% + Libor3M[/quote]
    jutro jadę podpisać umowę ponoć ma być już nie czepiają się o nic.

    po podpisaniu mam iść wpis zrobić do ksiąg wieczystych i pokazać papier że to zrobiłem i wtedy jakoś idzie pierwsza transza do mnie ponoć

    pożyjemy zobaczymy


    Najnowsze dane
    7.11.2007 - podpisanie umowy z bankiem

    umowę można do 10 dni rozwiązać bez zobowiązań i do 90 dni jeśli nie wypłaci isę pierwszej transzy to warunki nie są ważne te co na umowie.

    Mam pytanie bo mam zrobić wpis do Księgi Wieczystej hipotekę kaucyjną i teraz tak mam:

    kwota kredytu 205 000zł a wysokośc hipoteki kaucyjnej do kwoty 307 500zł !

    Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego kaucyjna jest taka wysoka ?

    w banku mi gość powiedział że to jest wazne że tam jest słowo DO a nie NA kwotę 307 500zł.
    mówił coś że mogą kaucyjną hipotekę na około 150 % wartości dać bo tam jeszcze jest jakieś zabezpieczenie banku na wypadek zmaiany kursu i iinnych dupereli .

    Przejmować się tym czy tak jest zawsze ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  17. #2037

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego kaucyjna jest taka wysoka ?
    w banku mi gość powiedział że to jest wazne że tam jest słowo DO a nie NA kwotę 307 500zł.
    mówił coś że mogą kaucyjną hipotekę na około 150 % wartości dać bo tam jeszcze jest jakieś zabezpieczenie banku na wypadek zmaiany kursu i iinnych dupereli .
    Hipoteka kaucyjna określa górną granicę kwoty zobowiązania, jaka może być wynikiem zawartej umowy kredytu hipotecznego. Jest ona ustanawiana w sytuacji, gdy w dniu ustalania zabezpieczenia nie można dokładnie określić jej wartości. Przykładem tego może być hipoteka zabezpieczająca kredyt w walucie obcej, kiedy przyszły kurs waluty jest nieznany. Hipoteka kaucyjna to również narzędzie dla banku, który chce się zabezpieczyć przed dodatkowymi, nieprzewidzianymi kosztami i ustanawia w związku z tym odpowiednio wyższe zabezpieczenie.
    http://dom.gazeta.pl/prawo/1,65588,3096342.html

    Ciesz sie że nie masz zwykłej, bo jest duzo drozsza od kaucyjnej

  18. #2038

    Domyślnie

    Witam,

    Dzis wypłata kredytu w BGZ tak jak wczesniej pisałem:

    - kredyt można załatwić nawet w 5 dni roboczych (umowa)
    - wypłata zajeła 2 dni

    kwota 108 000 zł
    kredyt w CHF L3M + 1,3 marza (uwaga... BGZ przydziela kwote po kursie z dnia złożenia wniosku) , u mnie doszla agencja rolna 21 dni i wtedy zleciłem wypłate - straciłem na tym 2 tys :/ to i tak malo byl moment ze frank spadł tak ze 5 tyś mogłem miec w plecy....

    ogólnie mówiąc 2 x mialem do czynienia z bgz zawsze wszystko expressowo

  19. #2039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk99
    BGZ przydziela kwote po kursie z dnia złożenia wniosku
    w mBanku to samo, ja mam w umowie po kursie z 11.10.07 policzone i wtedy był CHF po 2,17 - oczywiście cena kupna

    za niedługo napiszę dokłanie wszystki opłaty jak czekają mnie w mBanku jest tego trochę - około 4000zł, ale trudno, jak usłyszałem że mają zaostrzać warunki przyznawania kredytów to i tak odetchnałem z ulga, że mam to za sobą.
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  20. #2040

    Domyślnie

    A nie orientuje sie ktos czy w Polbanku tez licza kurs po dacie zlozenia wniosku? Ciekawe dlaczego nie po podpisaniu umowy kredytowej . Wniosek zlozylem w dolku a teraz kurs rosnie

Strona 102 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony