dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 337
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 6726
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał alex_
    ciekawi mnie tylko jeszcze jedno czy faktycznie jak wezme stałe oprocentowanie mogę później renegocjować warunki i zmniejszyć z uwagi na sytuację na rynku czy jest tak że obowiązują warunki w momencie podpisywania tak jak np. przy operatorach telefonicznych
    Obowiązują warunki takie jak w momencie podpisywania umowy. Ale oczywiście zawsze można je renegocjować jeśli rynkowe oprocentowanie spadnie. Bank może się zgodzić na obniżkę ale nie musi. Wtedy możesz poszukać kredytu na refinansowanie. Jeśli bankowi zależy na tym żeby Cię zatrzymać to może się ugiąć i obniżyć Ci oprocentowanie.

  2. #242

    Domyślnie

    Co o tym sądzicie?
    Otrzymałem dzisiaj w Kredyt Banku następującą oferte na kredyt we frankach o wartości 150000zł (50% wkładu własnego tj. działka + mieszkanie, które bedę sprzedawał za 4 miesiące)
    - oprocentowanie: 2,25% (LIBOR3M 0,75 + stała marża banku 1,5)
    - prowizja: 475zł (0,317%)
    - bez prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu
    - rozliczenie do 50% kredytu bez konieczności przedstawiania Bankowi faktur
    - bez opłaty za rozpatrzenie wniosku i za przewalutowanie kredytu z waluty na złote, ze złotówek na inną walute 0,5% max. 200zł
    - bezpłatne ubezpieczenie kredytobiorcy na życie

  3. #243

    Domyślnie

    Ja brałem kredyt w tym banku mieciąc temu i łobuzy życzyli sobie rzeczoznawcy który kosztował mnie 800 zł. No i jedna inspekcja za 50 zł. Ciebie to omineło?

  4. #244

    Domyślnie

    Mnie też poinfirmowano w Kredyt Banku o konieczności zatrudnienia rzeczoznawcy w celu dokonania wyceny.
    Pozdrawiam serdecznie Forumowiczów

  5. #245

    Domyślnie

    Też muszę skorzystać z rzeczoznawcy, koszt ok. 500zł no i inspekcji 50zł niestety

  6. #246

    Domyślnie

    Jutro wybieram się do banku zobaczymy co z tego wyniknie, na razie faza składania wniosku

  7. #247

    Domyślnie

    Jestem po kolejnym kursie po bankach

    Dzisiaj byłam w Nordea a wcześniej w BPH jeszcze zdażało się Millenium i PKOBP

    W NORDEI I BPH panie pogubiły się w kwotach netto i brutto generalnie wrażenie jest jedno znajomość uproszczonej księgowości jest zerowa
    ma to również z wypełnianiem druku PIT-5

    Panie nie dały sobie niestety rady a my nie mamy siły tłumaczyć paniom
    wkoło tego samego gdy one twardo obstają przy swoim
    chodzi o możliwość odliczania składki na społeczne w PIT-5 lub w KPiR
    i dochód netto i brutto

    Pani w Nordea dzisiaj przeszła samą siebie

    najpierw pytała o dochód brutto potem netto, które ubruttowiła ale jej nie wyszło brutto
    a przy działalności gospodarczej dochód traktowała jako podatek
    pytała o brutto ale chodziło jej o netto bo brutto jej nie interesuje

    i podsumowała brak zdolności na pytaną kwotę
    gdzie każdy inny bank daje min. 100tys
    powiedziała że jest zdolność na max 60tys

    Nordea i BPH nie znajdą we mnie klientki

  8. #248
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Równiez jestem na etapie składania papierków do 3 banków naraz, juz niedługo sie okaże który bedzie szybszy.
    Czekam jeszcze na operat szacunkowy który będe miała we wtorek i juz tylko zostanie mi czekanie w niecierpliwosci...
    Nordea, mBank czy Milenium...?

    Interesuję mnie jeszcze kredyt Bank ale nie wiem gdzie mam ich szukac, moze podajcie link do ich strony...
    Pozdrawiam

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał metea
    Równiez jestem na etapie składania papierków do 3 banków naraz, juz niedługo sie okaże który bedzie szybszy.
    Czekam jeszcze na operat szacunkowy który będe miała we wtorek i juz tylko zostanie mi czekanie w niecierpliwosci...
    Nordea, mBank czy Milenium...?

    Interesuję mnie jeszcze kredyt Bank ale nie wiem gdzie mam ich szukac, moze podajcie link do ich strony...
    Pozdrawiam
    Kredyt Bank :
    http://www.kredytbank.pl
    Mi dzisiaj własnie Kredyt Bank przelał pierwszą transze.

  10. #250
    Guest

    Domyślnie

    najtańszy jest zdaje się BOŚ - blisko 1,8%.

  11. #251
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dzięki za link kredyt Bank, jutro do nich podjade i sie zorientuje jakie mają warunki.
    Mnie interesuję kredyt bez wkładu własnego i własnie taki mogę dostać w milenium, Nordei i mBanku.
    W kazdym z tych banków dają mi oprocentowanie 2,5-2,7 w CHF, w Milenium niestety musze jeszcze płacic ubezpieczenie na zycie co daje kwote 170 zł m-cznie, Nordea daje mi takie ubezpieczenie gratis a w mBanku ubezpieczenie nie jest wymagane....ciekawe jak jest w Kredyt Banku.
    Ogólnie to banki mi się śnią po nocach...

    Zalezy mi na czasie, chce w tym roku postawic dom i musze sie spieszyć przed zimą....dlatego uderzam w kilka banków naraz...który pierwszy udzieli kredytu ten lepszy

  12. #252

    Domyślnie

    W Kredyt Banku również dostałem ubezpieczenie na życie gratis.
    Prowizja za przyznanie kredytu 0,3%.
    Oprocentowanie we CHF - 2,26% ale przy wkładzie własnym 50%.
    Na 50% kredytu należy przedstawić rachunki.

  13. #253
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Holmar...jak długo czekałes na przyznanie kredytu?

    Jak miałes 50% wkładu własnego to nie lepiej było sie starać o kredyt w Dom Banku? tam przy takim wkładzie własnym daja oprocentowanie 1% w CHF przynajmniej tak było jeszcze tydzien temu.

  14. #254

    Domyślnie

    wniosek złożyłem 26 sierpnia (piątek) decyzja była już w poniedziałek na warunkach standardowych czyli oprocentowanie 2.76% i prowizja 0.9% na decyzje na nowych warunkach czekałem do piątku czyli 2 września. No i od tego dnia zacząłem składać pozostałe papiery (rzeczoznawca, pozwolenie na budowe, itp) dzisiaj przelali tak jak pisałem wcześniej pieniądze na konto.

  15. #255

    Domyślnie

    Odnośnie DomBanku to oprocentowanie 1% obowiązuje tylko przez rok czasu spłaty kredytu póżniej wraca do standardowego (%?). Za wcześniejszą spłate kredytu pobierają prowizje, za przewalutowanie prowizje itp. tych opłat jest sporo. W Kredyt Banku tego tyle nie ma.
    Różnica kursowa pomiędzy kupnem a sprzedażą franka wynosi 6,2% w KB 3,5% to również jest bardzo istotne.

  16. #256

    Domyślnie

    Ja w millenium dostałam na dzień dobry 1% prowizji i 2,80% na CHF
    czyli nie najgorzej może coś wytargujemy

    Jeśli chodzi o Nordea po internetowym wniosku o telefon doradcy
    zadzwoniła Pani która już wiedziała o czym mówi czyli dochód z Zusem
    i od razu pojawiła się inna zdolność kredytowa niesamowite

  17. #257
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dzisiaj zaatakowałam 2 banki...BOŚ i KREDYT BANK
    W KB dali mi oprocentowanie 3,75 w CHF czyli nie tak rózowo jak myslalam ale za to w BOŚ mam 1,86 % w CHF i to do konca kredytowania czyli przez 30 lat oprocentowanie ma sie nie zmienic!!!!
    Dzisiaj jest ostatni dzien promocji w BOŚ ale złozyłam juz wniosek a do wtorku mam doreczyc wszystkie papierki.
    Najgorsze jest to że niestety długo trzeba czekac bo mają duzo wnisków a analityków trzech...
    No cóż...pozostaje mi tylko czekac...
    Ciekawa jestem który bank będzie pierwszy...

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał metea

    Dzisiaj jest ostatni dzien promocji w BOŚ ale złozyłam juz wniosek a do wtorku mam doreczyc wszystkie papierki.
    Najgorsze jest to że niestety długo trzeba czekac bo mają duzo wnisków a analityków trzech...
    No cóż...pozostaje mi tylko czekac...
    Ciekawa jestem który bank będzie pierwszy...

    Szkoda że tak późno o tym napisałaś też byśmy tam złożyli wniosek
    a oni nawet nie mają możliwości składania wniosków przez net

  19. #259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Alex...
    Zasuwaj w poniedzialek do BOŚ, w niektórych oddziałach przyjmuja wnioski do poniedzialku a nawet wtorku z wsteczna datą....
    Tylko dobrze by było gdybys miała wszystkie potrzebne dokumenty...
    Powodzenia

  20. #260

    Domyślnie

    Metea

    idę w poniedziałek do BOŚiu
    jakie dokumenty są niezbędne

    sądzę że wystarczy wniosek
    a jakco resztę się doniesie

Strona 13 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony