dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 234 z 337
Pokaż wyniki od 4.661 do 4.680 z 6726
  1. #4661

    Domyślnie

    Moje doświadczenia z MULTIBANKIEM.
    Na decyzję czekaliśmy prawie 3 miesiące (!!!) Kredyt w EURO.
    Oferują 0% prowizji i 50% marży (ALE nie wiadomo od jakiej wartości) . Do tego mnóstwo obowiązkowych ubezpieczeń na min. 5 lat (na życie, na wypadek wypadku, choroby etc) - warunki ubezpieczeń kompletnie idiotyczne oczywiście. Jak nie chcesz ubezpieczeń, to płacisz całą marżę (wpisaną do umowy - 5%!!!). Wcześniejsza spłata bez kosztów.
    Ostatecznie stanęło na marży 2,5% i komplecie ubezpieczeń, 0% prowizji.
    Tak jest zamieszanie w umowie i regulaminach promocji, że szkoda gadać.
    Ostatnio edytowane przez anula05 ; 19-09-2010 o 13:38

  2. #4662

    Domyślnie

    a orientuje sie ktoś jakie warunki teraz daje nordea? tak z 350 tys waluta frank?
    wkłąd włąsny ponad 50 %?
    popieram ZBYCHA!!

  3. #4663

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna&Tomasz Zobacz post
    Dlaczego PKOBP odrzucił wniosek? Faktycznie spróbuj w Fortisie. Prowzija 2%, marża dla 100% 2,39%, z wkładem własnym nawet 1,99%. Których skrótów nie rozumiesz?

    marża w dniu udzielenia 4.45% - marża 2.45% podwyższona o 2% do czasu wpisu hipoteki na rzecz banku w księdze wieczystej
    oprocentowanie w dniu udzielenia 8.31% - marża 4,45% + WIBOR 3-miesięczny 3,86%
    indeks bazowy dla waluty w dniu decyzji 3.86%(3M) - WIBOR
    LTV - loan to value (stosunek wartości kredytu do wartości zabezpieczenia, 100%=brak wkładu własnego)
    RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania
    Już mamy troszkę za mało czasu żeby próbowąc dalej.... mamy umowę przedwstepna podpisana i do 10 pazdizernika ma byc dokonana transakcja...
    z PKO BP nie dostałam ze względu na rodzaj umowy o prace-tzn mam umowe o dizeło i nie odprowadzam składek zus

    Za wytłumaczenie skrótów dizękuję wyszukałam juz sobie u wujka google...

    A dizś dostałam odpowiedz z milenium..warunki lepsze
    0% prowizja
    2,4% marża
    aleeeeeeeeeeeeeeeeeee
    nie dostaliśmy kredytu na całą kwotę tylko na 90%....
    jak nie urok to przemarsz wojsk:/
    Kuzwa a jak doradcy 2 nam wyliczali to mielismy zdolności nawet na 150% tego co chcieliśmy
    Ostatnio edytowane przez mzetka ; 21-09-2010 o 07:00

  4. #4664
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar elcukro
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-428
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    a orientuje sie ktoś jakie warunki teraz daje nordea? tak z 350 tys waluta frank?
    wkłąd włąsny ponad 50 %?
    Mi nordea proponowala ostatnio przy kredycie 720.000 zl (w EUR) i wkladzie wlasnym ok. 250.000 zl marze 1,8% i prowizje1,5%. Tez na 90% inwestycji.

  5. #4665
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    mzetka, te 90% to pewnie ograniczenie wynikające z Rekomendacji T, która weszła ok. 23 sierpnia. W PLN dają do 90% wartości nieruchomości, a w walucie do 80% wartości. Zdolność nie ma tu nic do rzeczy. U mnie było podobnie i nie dało podskoczyć wyżej niż 80%.

    rzufik 1, przy wysokim wkładzie własnym Banki zawsze dają lepsze warunki. Kwestia tylko co rozumiesz pod pojeciem wkład własny - czy gotówkę czy działkę czy już coś postawionego na działce (przy założeniu, że chodzi o budowę domu a nie zakup mieszkania). Banki mają różne podejście do liczenia wkładu własnego.

  6. #4666

    Domyślnie

    Mzetka jeszcze możesz gdzieś spróbowac, jak nie zdążą w inny banku, to bierzesz tam gdzie dadzą
    U nas wszystko do pierszej wypłaty od złożenia wniosku trwało 1,5miesiąca. Podobno tak długo, bo sezon urlopowy (składaliśmy w lipcu).

  7. #4667
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Joanna&Tomasz
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Stara Wieś
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    a orientuje sie ktoś jakie warunki teraz daje nordea? tak z 350 tys waluta frank?
    wkłąd włąsny ponad 50 %?
    Marża wyjściowa dla CHF 2,3% dla kwoty pow. 300 000zł, przy wkładie własnym pow. 50% - dla klientów z dochodem nie mniejszym niż 8.000 zł (netto) na co najmniej jedno gospodarstwo domowe, w tym główny Kredytobiorca z dochodem nie mniejszym niż 5.000 zł (netto) z zastrzeżeniem, że dochód na każdą osobę w gospodarstwie domowym kształtuje sie na poziomie nie mniejszym niż 2.000 zł (netto)"

    Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na program systematycznego oszczędzania marża może być 2,1%.
    Dla EURO marża adekwatnie 1,9% i 1,7%.
    Prowizja z tego co wiem to 1%-1,5%
    Przy składaniu wniosku opłata 400zł za wycenę chyba że przyniesiesz własny operat wykonany przez rzeczoznawcę z listy banku.

  8. #4668

    Domyślnie

    Jadę za godiznkę do doradcy na przeanalizowanie tych warunkó kredytowych ...złózymy się ze będize naciskał na Getin?? i to sie nazywa niezalezny doradca

  9. #4669

    Domyślnie

    Mi już dali chwile temu... a pytam czy warto renegocjowac warunki .
    popieram ZBYCHA!!

  10. #4670
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Joanna&Tomasz
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Stara Wieś
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał mzetka Zobacz post
    Jadę za godiznkę do doradcy na przeanalizowanie tych warunkó kredytowych ...złózymy się ze będize naciskał na Getin?? i to sie nazywa niezalezny doradca
    Get In Bank jest dla klientów którym inne banki nie chcą dać kredytu...

  11. #4671

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joanna&Tomasz Zobacz post
    Get In Bank jest dla klientów którym inne banki nie chcą dać kredytu...
    to fakt , tyle że nam 2 doradców wyliczło że mamy w więksozści banków zdolność kredytową a skończyło się na getinie...

    no to wybieranie kredytu zakończone..
    Zostaliśmy przy Getinie...
    i tak końcowo prowizja 2,75% (ale w ramach prowizji ubezpieczenie od wad prawnych budynku na 5 lat i ubezpieczenie mieszkania na 5 lat)
    marza staneło na 1.95% przez 8 lat rodziny na swoim i 1,55% póżniej.
    Warunki zmieniły się poniewaz dodatkowo wzieliśmy w getinie lokate oszczednościową 310zł miesięcznie wpłacamy...
    No cóz nie dało sie inaczej jest tak..kredyt zasze można przy bardziej sprzyjających okolicznościach refinansowac

  12. #4672
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    ubezpieczenie od wad prawnych jest bzdurą. Przejrzyj parę stron wstecz, była tam mowa o tym. Te zapisy nie są na rejestrze klauzul niedozwolonych, ale w swoich raportach o kredytach UOKiK wskazuje, iż Banki nie mogą przenosić ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej na kredytobiorcę. Próbuj negocjować, aby to podarowali. Ubezpieczenie do prawomocnego wpisu hipoteki ok, ale potem to kompletnie bez sensu. Wiem, że to bank dyktuje warunki (sama byłam postawiona przed faktami dokonanymi i nie miałam wyjścia, bo mam u nich już jeden kredyt i musiałam się na większość rzeczy godzić), ale może warto jeszcze poszukać, szczególnie jeśli wszędzie macie zdolność. Co do tej lokaty oszczędnościowej to sprawdź, jakie są warunki jej zerwania przed terminem. Mi coś takiego proponowali w DB. Dotarłam do warunków ogólnych i jeśli po np. roku będę chciała wypowiedzieć lokatę, to pobierają opłatę w wysokości ponad 90% wpłaconej kwoty. Jeśli rozważacie potem refinansowanie, to musisz takie rzeczy sprawdzić.

    U mnie pierwszy etap "batalii" z bankiem zakończony - zatwierdzono papiery i do jutra mam mieć pierwszą transzę.
    Ostatnio edytowane przez Spirea ; 27-09-2010 o 12:46

  13. #4673
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Joanna&Tomasz
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Stara Wieś
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    ubezpieczenie od wad prawnych jest bzdurą. Przejrzyj parę stron wstecz, była tam mowa o tym. Te zapisy nie są na rejestrze klauzul niedozwolonych, ale w swoich raportach o kredytach UOKiK wskazuje, iż Banki nie mogą przenosić ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej na kredytobiorcę. Próbuj negocjować, aby to podarowali. Ubezpieczenie do prawomocnego wpisu hipoteki ok, ale potem to kompletnie bez sensu. Wiem, że to bank dyktuje warunki (sama byłam postawiona przed faktami dokonanymi i nie miałam wyjścia, bo mam u nich już jeden kredyt i musiałam się na większość rzeczy godzić), ale może warto jeszcze poszukać, szczególnie jeśli wszędzie macie zdolność. Co do tej lokaty oszczędnościowej to sprawdź, jakie są warunki jej zerwania przed terminem. Mi coś takiego proponowali w DB. Dotarłam do warunków ogólnych i jeśli po np. roku będę chciała wypowiedzieć lokatę, to pobierają opłatę w wysokości ponad 90% wpłaconej kwoty. Jeśli rozważacie potem refinansowanie, to musisz takie rzeczy sprawdzić.

    U mnie pierwszy etap "batalii" z bankiem zakończony - zatwierdzono papiery i do jutra mam mieć pierwszą transzę.
    Dokładnie tak samo jest z Ubezpieczeniem na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym ze Składką Regularną w DnB Nord które obniża marżę. W warunkach promocji jest informacja że można zrezygnować już po 5 latach, ale mało kto bierze pod uwagę że opłaty likwidacyjne pochłoną większość odłożonego kapitału. Produkty tego typu są dla klientów którzy chcą oszczędzać w długim okresie czasu np. 20 lat.

  14. #4674
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Joanna&Tomasz
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Stara Wieś
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    ubezpieczenie od wad prawnych jest bzdurą. Przejrzyj parę stron wstecz, była tam mowa o tym. Te zapisy nie są na rejestrze klauzul niedozwolonych, ale w swoich raportach o kredytach UOKiK wskazuje, iż Banki nie mogą przenosić ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej na kredytobiorcę. Próbuj negocjować, aby to podarowali. Ubezpieczenie do prawomocnego wpisu hipoteki ok, ale potem to kompletnie bez sensu. Wiem, że to bank dyktuje warunki (sama byłam postawiona przed faktami dokonanymi i nie miałam wyjścia, bo mam u nich już jeden kredyt i musiałam się na większość rzeczy godzić), ale może warto jeszcze poszukać, szczególnie jeśli wszędzie macie zdolność. Co do tej lokaty oszczędnościowej to sprawdź, jakie są warunki jej zerwania przed terminem. Mi coś takiego proponowali w DB. Dotarłam do warunków ogólnych i jeśli po np. roku będę chciała wypowiedzieć lokatę, to pobierają opłatę w wysokości ponad 90% wpłaconej kwoty. Jeśli rozważacie potem refinansowanie, to musisz takie rzeczy sprawdzić.

    U mnie pierwszy etap "batalii" z bankiem zakończony - zatwierdzono papiery i do jutra mam mieć pierwszą transzę.
    Dokładnie tak samo jest z Ubezpieczeniem na Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym ze Składką Regularną w DnB Nord które obniża marżę. W warunkach promocji jest informacja że można zrezygnować już po 5 latach, ale mało kto bierze pod uwagę że opłaty likwidacyjne pochłoną większość odłożonego kapitału. Produkty tego typu są dla klientów którzy chcą oszczędzać w długim okresie czasu np. 20 lat.

  15. #4675

    Domyślnie

    Co do lokaty,:
    lokatę można zlikwidowac po 5 latach oczywiscie traci sie ale nie jest to 90 procent kapitału Poprosilam o symulacje likwidacji konta po 5 latavh wraz z odlczeniem opłat likwidacyjnych i nadal jest to duuuzobardziej korzystne niż moja dotychczasowa lokata w PKOBP..
    to jest tzw lokata z dżwignia..wpłacasz na poczatku okreslona kwote zobowiązujesz się do wpąlcania co miesiąc stałej składki...a odsetki 9% sa naliczane od 5-krotności kasy na lokacie.....

    Co do ubezpiezenia -sam doradca nam powiedział ze to od wad prawnych to mało opłacalne ale że bank tego wymaga...jedyne co udało się wytargowac to to ze przy przystapieniu do lokaty o 1,5 tysiaca obniżyli nam wpłaę na to ubezpieczenie..
    Ja już mam dość szukania dalej..
    b i pkobp i millenium mówiło że mam duzo wyższa zdolność kredtowa niż kredyt który chce wziąść-historię kredytowa mam w porzadku a potem jeden bank odrzucił a drugi nie dal całości...trudno pomęcze sie z getinem...

  16. #4676
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    mimo wszystko proponuję Tobie jeszcze sprawdzić szczegóły tej lokaty. Rozumiem, że dzięki lokacie dostaliście niższą marżę i niższą składkę ubezpieczenia (dsuper pomysł banku - ubezpieczenie bezsensowne, ale Bank łaskawie zmniejsza składkę, gdy dostaje kasę z lokaty). Sprawdź sobie jednak o ile wyższa rata będzie przez te 5 lat przy marży bez lokaty. Wtedy będziesz widzieć, czy jest to opłacalne czy nie.

  17. #4677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    mimo wszystko proponuję Tobie jeszcze sprawdzić szczegóły tej lokaty. Rozumiem, że dzięki lokacie dostaliście niższą marżę i niższą składkę ubezpieczenia (dsuper pomysł banku - ubezpieczenie bezsensowne, ale Bank łaskawie zmniejsza składkę, gdy dostaje kasę z lokaty). Sprawdź sobie jednak o ile wyższa rata będzie przez te 5 lat przy marży bez lokaty. Wtedy będziesz widzieć, czy jest to opłacalne czy nie.
    Oczywiście ze sprawdze umowę
    No wszyscy wiemy ze Getin to nie jest najlepszy bank dla klienta..ale co zrobić....Jak sie nie ma co się lubi to się lubi co się ma.....
    Wzięcie lokaty obniża nam ratę o 120 zł a w ramach lokaty musimy dopłacac 310 wiec widac ze to bank zarabia-ale ja juz wole dopłacać na swoje konto dodatkowe 200zł niż tracic w ramach odsetek te 120...

  18. #4678
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    niby tak, ale mogłoby się okazać, że lepsze parametry lokaty dostałabyś gdzieś indziej. Ale domyślam się, że już macie dosyć załatwiania wszystkiego.

  19. #4679
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Stanio82

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    witam,
    polecam wszystkim uslugi posrednictwa kredytowego Pana S. z Finansow Muratora z Wroclawia. Kolega stara sie o szybkie zalatwienie sprawy, molestuje bank telefonami, tak zeby klient byl szybko i sprawnie obsluzony! Fachowy i kompetentny serwis! W razie szczegolow prosze o maila na pryw.

  20. #4680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    niby tak, ale mogłoby się okazać, że lepsze parametry lokaty dostałabyś gdzieś indziej. Ale domyślam się, że już macie dosyć załatwiania wszystkiego.
    dokładnie

    No i tak kredyt podpisany , akt notarialny podpisany nareszcie mamy miezkanko

Strona 234 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony