dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 235 z 337
Pokaż wyniki od 4.681 do 4.700 z 6726
  1. #4681
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    gratulacje

    my juz po pierwszej transzy, a sąd wpisał mi hipotekę po 5 (!) dniach od złożenia wniosku

  2. #4682
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    gratulacje

    my juz po pierwszej transzy, a sąd wpisał mi hipotekę po 5 (!) dniach od złożenia wniosku
    Spirea: Pewnie mniejsza miejscowość a nie sam Wrocław - u mnie tak działa sąd; po umowie notarialnej KW założona była na dosłownie następnego dnia po wpłynięciu wniosku (w sumie dwa razy z czymś takim się zetknąłem).

    W Krakowie te terminy idą niestety w grube miesiące.

    A właśnie - czy hipotekę wpisujesz mając w KW tylko działkę (i czy to wystarczy bankowi?)

  3. #4683
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    zgadza się - Oleśnica. We Wrocławiu to chyba i pół roku nie starczy.
    Mam tylko działkę, bo nic więcej nie mam Reszta ewentualnie jak dom oddam do użytkowania.

  4. #4684

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    zgadza się - Oleśnica. We Wrocławiu to chyba i pół roku nie starczy.
    Mam tylko działkę, bo nic więcej nie mam Reszta ewentualnie jak dom oddam do użytkowania.
    Nie do końca - w tym roku mieszałem w KW zarówno w Oleśnicy (przekształecenie użytkowania wieczystego we własność) i we Wrocławiu (hipoteka pod pożyczkę hipoteczną) i czas oczekiwania na wpisy był bardzo podobny, ok. 1 miesiąca.
    pzdr
    A.

  5. #4685
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    zgadza się - Oleśnica. We Wrocławiu to chyba i pół roku nie starczy.
    Mam tylko działkę, bo nic więcej nie mam Reszta ewentualnie jak dom oddam do użytkowania.
    No ale to mnie właśnie zastanawiało - jeśli oprocentowanie podwyższone jest do momentu wpisu do KW i kredyt biorę na bud. domu na tej działce - bankowi wystarczy wpis do KW jeszcze 'gołej' działki?

  6. #4686

    Domyślnie

    Cześć,
    może mi podpowiecie w sprawie kredytu. Byłam w PKO BP, mamy u nich kredyt na działkę, zostało do spłaty 30 000. Chcemy wziąć kredyt na 300 000, spłacić działkę i resztę przeznaczyć na budowę. Warunki wyglądają następująco: oprocentowanie 5,68% w PLN i 3,43% w EUR, stawka ubezpieczenia 3,25% (ponoć jest tu wliczone ubezpieczenie od utraty pracy); raty 1794 w PLN lub 1450 w EUR. Co o tym myślicie?
    Pani nie pytała, jaki jest stan zaawansowania prac, więc rozumiem że nie ma to wpływu na wysokość oprocentowania? Czy nie ma również znaczenia, że tym kredytem chcemy spłacić działkę?
    Pozdrawiam

  7. #4687
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar spinacz
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    DzikaNoc
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    No ale to mnie właśnie zastanawiało - jeśli oprocentowanie podwyższone jest do momentu wpisu do KW i kredyt biorę na bud. domu na tej działce - bankowi wystarczy wpis do KW jeszcze 'gołej' działki?
    Do momentu wpisu hipoteki w kw działki, później jest w niej ujawniany dom, nie ma zmian w kw.

  8. #4688
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Dwiemuchy, tak naprawdę nie ma znaczenia, czy masz ten dom wpisany w KW czy nie. Zabezpieczenie (hipoteka) jest na nieruchomości objętej KW, a nieruchomością jest grunt ze wszystkim, co jest z nim trwale związane - np. budynek.

  9. #4689
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Też mi się tak wydawało - ale na innym forum namącili mi w głowie . Jak rozumiem to realnie oznacza, że podwyższone oprocentowanie byłoby raczej przez krótki czas. Na razie i tak dyskusja akademicka, bo projekt leży i obrasta kurzem w wydziale architektury.

  10. #4690
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    podwyższone oprocentowanie masz zwykle do momentu przyniesienia odpisu z KW z prawomocnym wpisem hipoteki.

  11. #4691
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Ja mam pytanie natury psychologicznej. Może któreś z Was miało taką sytuację, szczególnie obecni tu przedstawiciele branży finansowej.
    Otóż mamy już prawie dopiętą sprawę z pewnym_bankiem. Dzisiaj umówiliśmy się z Panią aby ustalić ostatnie szczegóły (jak wypłata transz, jakie usługi dodatkowe itp. ). Oczywiście rozmowa szybko zeszła na (jak to oni nazywają) "program systematycznego oszczędzania". Na początek jednak okazało się, że rata jest o jakieś 25 euro wyższa niż ta o której gadaliśmy dawno temu. Wynikło to z tego, że LTV wyszło nam 90,2% zamiast zakładanego 90%. A za tym idzie marża o 0,5% w górę. Dramat. Od razu powiedziałem, że nie mamy co gadać o oszczędzaniu jeśli oni nie przymkną oka na to 0,2% LTV. I tak się rozstaliśmy.

    Za 2 godziny zadzwoniła, że zapomną o tym LTV i obniżą nam marżę o 0,5 jak weźmiemy u nich karty kredytowe. Uff... luzik, możemy wziąć. Ale też bardzo wyraźnie zasugerowała, że miło by było jakbyśmy jednak zastanowili się się nad tym funduszem bo takiego argumentu użyła m.in. przed analitykiem. I teraz co? Mam jej słowo, że LTV jest w zamian za karty. Ale z drugiej strony nie mam ochoty na ten fundusz, nie jest on może do końca bezsensowny (i obniża jeszcze marżę) ale koniec końców nie jest to żaden złoty interes a ja teraz nie mam kasy na "systematyczne oszczędzanie" (tym bardziej że zamrażam ją na 10 lat!!). Pytanie tylko, czy jeśli powiem, że nie chce funduszu to oni się nie wycofają z LTV, poszli mi w sumie na rękę a nie mam tego na piśmie. Ktoś z Was miał podobną sytuację?

    PS. Z innej beczki - ktoś się natknął na prognozy dla euro na najbliższy rok? Bo do tej pory byłem pewien, że wypłacę kredyt w całości, ale zastnawiam się czy nie zaryzykować i nie wypłacić w transzach. Gorzej jeśli euro pójdzie dramatycznie w dół...

  12. #4692
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Jarett, po swoich doświadczeniach wiem, że nie można wierzyć do końca temu, co mówią w Banku. Za sznurki pociąga analityk. Mnie obiecywano niższą prowizję, niższą marżę, ograniczenie przelewania tylko do działalności gospodarczej, możliwość przedłożenia własnej polisy, transze na poziomie co najmniej 100 tys. zł, brak konieczności likwidacji w całości kredytu odnawialnego, kwotę kredytu, która mnie satysfakcjonowała. Wszystko oczywiście było przekazywane w formie ustnej, zapewniając, że będzie ok. Z powyższych rzeczy żadna finalnie się nie potwierdziła. Doradca tłumaczył się dwiema rzeczami - operat szacunkowy i decyzja analityka. Jeśli więc przed analitykiem posłużono się argumentem funduszu, to wątpię, aby tego nie oczekiwał. Poza tym, jak nie masz czegoś na piśmie od Banku, to tak jakby tego nie było. Swoją drogą nie rozumiem, czemu doradca podał mu taki argument, skoro nie wyraziłeś na niego zgody. Moim zdaniem powinieneś iść do końca, czyli żądać marży tej z wkładem poniżej 90%. Może sprawdź operat - te 0,2 nie powinno być dużą kwotą. Z tego, co pamiętam bierzesz sporą kwotę, więc Bankowi powinno zależeć na sprzedaży takiego produktu. Albo zejdź z kwoty kredytu, aby LTV wyszedł 90%. Tego oszczędzania nie polecam, bo sprawdzałam je jak interesowałam się DB. Mi mówili, że mogę wziąć fundusz, a po 2 latach zrezygnować i marża zostanie mi na takim samym poziomie. Jednak koszt wcześniejszego rozwiązania umowy z funduszem był na poziomie ponad 90% wpłaconej przez 2 lata kwoty. Nie daj się więc złapać na argument wcześniejszego zakończenia umowy oszczędzania.
    A z tymi progrozami - ja kiedyś szukałam przez google i gdzieś trafiłam na coś takiego. Trafiłam też na prognozy, które były publikowane w 2008 i jak wiemy nie sprawdziły się.

  13. #4693
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Tia, myślałem o obniżeniu kwoty kredytu dosłownie o grosze, ale tu znów straszą jakąś długą procedurą, a mi zależy na czasie.
    Co do oszczędzania do można go zaprzestać dopiero po 5 latach, a wypłacić bez prowizji dopiero po 10... Wcześniejsze prowizje za wypłatę są jakimś totalnym złodziejstwem (98% w 1 roku, 50% w 5tym roku). To nawet trudno nazwać prowizją - to kpina z ludzi. Coraz bardziej skłaniam się do decyzji żeby ich spuścić na drzewo z tym oszczędzaniem, muszę to jutro jeszcze skonsultować ze z moją doradczynią z Notusa, może ona ma jakieś doświadczenie w tym względzie.

  14. #4694
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    może niech negocjuje za Ciebie, może mają jakieś swoje sposoby, które działają na banki. U mnie decyzja kredytowa była raz zmieniana - wydłużałam okres kredytowania. Trwało to niecały tydzień. Rozumiem, że podwyższenie kwoty może trwać długo, ale obniżenie o parę złotych? To mnie wkurzało w tej całej sytuacji - stajemy się zakładnikiem banku, bo w którymś momencie nie możemy sobie już pozwolić na rzucenie wszystkiego i szukanie innej oferty.

  15. #4695
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Joanna&Tomasz
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Stara Wieś
    Posty
    197

    Domyślnie

    [QUOTE=jarett;4331582]Tia, myślałem o obniżeniu kwoty kredytu dosłownie o grosze, ale tu znów straszą jakąś długą procedurą, a mi zależy na czasie.
    Co do oszczędzania do można go zaprzestać dopiero po 5 latach, a wypłacić bez prowizji dopiero po 10... Wcześniejsze prowizje za wypłatę są jakimś totalnym złodziejstwem (98% w 1 roku, 50% w 5tym roku). To nawet trudno nazwać prowizją - to kpina z ludzi.

    Jest to tzw. opłata likwidacyjna.

  16. #4696

    Domyślnie

    No tak mwicie ze zodziejskie prowizje ze nieopacalne...
    Sama sie wpakowaam obecnie w tak lokate ubezpieczenie..ale z samego regulaminu wynika ze jest to opacalne przy ponad 5 letnim okresie oszczedzania...
    Nikt tego nie ukrywa...toz w moim przypadku przynajmniej jest to..umowa wiazana-ja biore lokate dlugoterminowa oni obnizaja marze....
    Jaki interes miaby bank dajac ci obnizke marzy prowizji na cay czas trwania kredytu a klient by zikwidowal po miesiacu lokate i odzyskal kase??To nie instytucja charytatywna...
    Sama mialam i mam dylemat czy poradizmy sobie z obciazeniem i kredytem i lokata -czy to sie oplaca czy nie...i sama nigdy nikogo nie bede przekonywac ze to byl dobry wybor......ale zaryzykowalismy..ale chyba nie moge powiedizec ze jakis produkt jest zlodizejski jesli ktos mi wszystko wyjasnil na jakich warunkach podpisujemy umowe.....

  17. #4697
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    mzetka, każdy kto podpisuje umowę jest świadom, a przynajmniej powinien, tego, z czym się wiążą dane zobowiązania. To nie oznacza jednak, że dany produkt jest dobry. Tak jak pisałam wyżej, w pewnym momencie stajemy się zakładnikiem danego banku. I wtedy wybieramy mniejsze zło. Wiadomo, że bank to nie instytucja charytatywna, ale bez przesady, prawie każdy z nas odda co najmniej drugie tyle, co pożycza, więc te banki nie są takie poszkodowane. Sprzedaż kolejnych produktów to sprytne działanie banku. W 2008r. w ogóle nie było takich dodatkowych rzeczy, które uzależniały promocyjną ofertę. Banki wykorzystały kryzys, bo w 2009r. zaostrzyły warunki, aby w 2010r. je złagodzić i wprowadzać promocje, ale uzaleźniać je od dodatkowych produktów. Począwszy od przelewania wynagrodzenia (sprytne obejście niedozwolonej klauzuli, gdyż zakazano w umowach wprowadzanie obowiązku posiadania konta), co umozliwia łatwą weryfikację zdolności klienta, przez karty kredytowe, kończąc na lokatach i systematycznych oszczędzaniach. Czasami warto policzyć sobie w excelu ile tak naprawdę zyskamy na niższej marży, gdy weźmiemy jakiś produkt. Może się okazać, że będziemy stratni albo że ulokowanie tych samych pieniędzy w lepszym miejscu (inny bank, tfi, itp) dałoby większy zysk.

  18. #4698
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    a jak Wam się podoba taka oferta:
    PEKAO SA
    kredyt Rodzina na Swoim
    kwota kredytu: 350000
    czas kredytowania: 30lat
    prowizja 0%
    oprocentowanie 5,78%

    raty równe

    karencja 24 miesiące

    pierwsze 2 lata - rata 1243,96
    potem 3-8rok - 1786,24
    9-30 - 2037,18

    to raczej standard, tak? a karencja to opcja lepsza czy gorsza, bo nie mogę tego rozgryźć...

  19. #4699

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarett Zobacz post
    Ja mam pytanie natury psychologicznej. Może któreś z Was miało taką sytuację, szczególnie obecni tu przedstawiciele branży finansowej.
    Otóż mamy już prawie dopiętą sprawę z pewnym_bankiem. Dzisiaj umówiliśmy się z Panią aby ustalić ostatnie szczegóły (jak wypłata transz, jakie usługi dodatkowe itp. ). Oczywiście rozmowa szybko zeszła na (jak to oni nazywają) "program systematycznego oszczędzania". Na początek jednak okazało się, że rata jest o jakieś 25 euro wyższa niż ta o której gadaliśmy dawno temu. Wynikło to z tego, że LTV wyszło nam 90,2% zamiast zakładanego 90%. A za tym idzie marża o 0,5% w górę. Dramat. Od razu powiedziałem, że nie mamy co gadać o oszczędzaniu jeśli oni nie przymkną oka na to 0,2% LTV. I tak się rozstaliśmy.

    Za 2 godziny zadzwoniła, że zapomną o tym LTV i obniżą nam marżę o 0,5 jak weźmiemy u nich karty kredytowe. Uff... luzik, możemy wziąć. Ale też bardzo wyraźnie zasugerowała, że miło by było jakbyśmy jednak zastanowili się się nad tym funduszem bo takiego argumentu użyła m.in. przed analitykiem. I teraz co? Mam jej słowo, że LTV jest w zamian za karty. Ale z drugiej strony nie mam ochoty na ten fundusz, nie jest on może do końca bezsensowny (i obniża jeszcze marżę) ale koniec końców nie jest to żaden złoty interes a ja teraz nie mam kasy na "systematyczne oszczędzanie" (tym bardziej że zamrażam ją na 10 lat!!). Pytanie tylko, czy jeśli powiem, że nie chce funduszu to oni się nie wycofają z LTV, poszli mi w sumie na rękę a nie mam tego na piśmie. Ktoś z Was miał podobną sytuację?

    PS. Z innej beczki - ktoś się natknął na prognozy dla euro na najbliższy rok? Bo do tej pory byłem pewien, że wypłacę kredyt w całości, ale zastnawiam się czy nie zaryzykować i nie wypłacić w transzach. Gorzej jeśli euro pójdzie dramatycznie w dół...
    założę się że to DB
    A co do prognoz to mało która się spełnia...


    Cytat Napisał Klesia Zobacz post
    Cześć,
    może mi podpowiecie w sprawie kredytu. Byłam w PKO BP, mamy u nich kredyt na działkę, zostało do spłaty 30 000. Chcemy wziąć kredyt na 300 000, spłacić działkę i resztę przeznaczyć na budowę. Warunki wyglądają następująco: oprocentowanie 5,68% w PLN i 3,43% w EUR, stawka ubezpieczenia 3,25% (ponoć jest tu wliczone ubezpieczenie od utraty pracy); raty 1794 w PLN lub 1450 w EUR. Co o tym myślicie?
    Pani nie pytała, jaki jest stan zaawansowania prac, więc rozumiem że nie ma to wpływu na wysokość oprocentowania? Czy nie ma również znaczenia, że tym kredytem chcemy spłacić działkę?
    Pozdrawiam
    dużo zależy od samej zdolności, ale oferta nie jest najlepsza... Myśle że ING spokojnie na PLN da lepszą ofertę... co do waluty też by coś się znalazło

  20. #4700

    Domyślnie

    Witam,
    Czy miał może ktoś do czynienia z Bankiem Ochrony Środowiska?
    Otrzymałem tam pozytywną decyzje kredytową
    Kwota kredytu 196 822 PLN denominowany na EURO
    Okres kredytowania: 360 miesięcy w tym 15 miesięcy karencji
    Oprocentowanie: Euribor 6M + 3,05 marża
    Prowizja: 0,0%
    Prowizja rekompensacyjna : 1,0 % od wcześniej spłaconego kapitału

    Co sądzicie o takich warunkach?

    Pozdrawiam

Strona 235 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony