dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 325 z 337
Pokaż wyniki od 6.481 do 6.500 z 6726
  1. #6481
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    suzanita

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128

    Domyślnie

    Dziękuję, nie wygląda to źle
    Będziemy w kontakcie, pozdrawiam

  2. #6482
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze kilka ważnych kwestii:
    1) Wykorzystanie budżetu MDM w dniu 03-04-2017 wyniosło 8,6 mln PLN. W puli dostępnych środków pozostało 45,4 mln PLN. Przy dziennym poziomie rezerwacji na poziomie 6,6 mln PLN – środków powinno wystarczyć na niecałe dwa tygodnie.
    2) ING rozpoczął ponowną wyprzedaż kredytową - zniesiono ograniczenie wieku i zmieniono warunki
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  3. #6483

    Domyślnie

    Cytat Napisał suzanita Zobacz post
    Dziękuję, nie wygląda to źle
    Rzekłbym, że wygląda to bardzo dobrze Marże na poziomie ~1,2% są obecnie tak na dobrą sprawę abstrakcją. Jeśli dodać zerowy koszt startowy, to oferty przebić się nie da. Należy pamiętać o tym, że oferta ta ważna jest tylko do końca kwietnia i sądząc po tym jakie w tej chwili jest obłożenie wnioskami w Millennium przypuszczać można, że nie zostanie przedłużona. Millennium ma obecnie "parcie na hipoteki", ale może chcieć trochę przystopować, aby poprawić czasy procesowe.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  4. #6484

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie uściślające - cała działka jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową? Jeśli nie mieszkaniową, to jaką?
    W meijscowym Banku Spółdzielczym powiedzieli mi, że nie muszę mieć wydzielonej mniejszej działki. Śmiało mogę dostać kredyt na aktualnej działce 2,5 ha.
    Na 30 lat wyliczyli mi z 300.000 kredytu na 25 lat:
    - oprocentowanie 3.8522
    - suma odsetek: 137 933,64 zł
    - całkowity koszt kredytu: 142 524,19 zł

    Co Pan myśli o tych warunkach?

  5. #6485

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    W meijscowym Banku Spółdzielczym powiedzieli mi, że nie muszę mieć wydzielonej mniejszej działki. Śmiało mogę dostać kredyt na aktualnej działce 2,5 ha.
    Na 30 lat wyliczyli mi z 300.000 kredytu na 25 lat:
    - oprocentowanie 3.8522
    - suma odsetek: 137 933,64 zł
    - całkowity koszt kredytu: 142 524,19 zł

    Co Pan myśli o tych warunkach?
    Jaka prowizja? Jakie produkty dodatkowe?

    Kwestia możliwości zabezpieczenia się na takiej działce jest zależna od banku. BSy łatwiej podchodzą do zabezpieczenia się na takich nieruchomościach. Wynika to choćby z grupy docelowej jeśli chodzi o profil klientów (zwykle są to rolnicy).
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  6. #6486

    Domyślnie

    Gdy kredyt jest wypłacany ratami (na każdy etap określona kwota), to od razu już przy wypłaceniu I raty spłacam całość kredytu, czy spłacam to co zostało mi wypłacone?

  7. #6487

    Domyślnie

    Do momentu wypłacenia całego kredytu lub oddania budynku do użytkowania (w zależności od procedur danego banku) płaci się wyłącznie odsetki od aktualnie uruchomionej kwoty.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  8. #6488

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Jaka prowizja? Jakie produkty dodatkowe?

    Kwestia możliwości zabezpieczenia się na takiej działce jest zależna od banku. BSy łatwiej podchodzą do zabezpieczenia się na takich nieruchomościach. Wynika to choćby z grupy docelowej jeśli chodzi o profil klientów (zwykle są to rolnicy).
    Prowizja wynosi 2% oraz przygotowanie kredytu ok. 500 zł. W każdej chwili mogę wpłacić większą dowolną kwotę bez dodatkowych aneksów oraz kar.
    Z produktów dodatkowych, po prostu założenie konta w BS.
    Wydaje mi się, że oferta BS jest w porządku.

  9. #6489

    Domyślnie

    Dla "normalnej" działki dałoby się znaleźć lepsze warunki. W tym przypadku może być o to trudno.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  10. #6490

    Domyślnie

    Witam , mam pytanie dot. kredytu. Chcemy z mężem starać się o kredyt na dokończenie budowy. Problem tylko w tym że w tym roku czeka mnie zmiana pracy na lepsza i lepiej płatną Z tym ze na początku umowa roczna a potem dopiero na stałe. Obecnie praca na stałe. Zmiana ta może nastąpić za miesiąc, dwa, cztery albo nawet dopiero w grudniu. Nie jest to ode mnie zależne i nie mam pojęcia kiedy to nastąpi. Szkoda mi przez cały rok wstrzymywać budowę i chciałabym starać się o kredyt teraz, ale co w przypadku jeśli po złożeniu wniosku o kredyt a przed wydaniem decyzji kredytowej dostane telefonod pracodawcy i będę musiała złożyć wypowiedzenie w ciągu kilku dni? Jak długo banki sprawdzają wniosek i dane w nim zawarte? Co zrobić w takiej sytuacji wycofywać wniosek o kredyt- czy to nie będzie źle odebrane na przyszłość?
    Nie chciałabym zostać posądzona o jakieś wyłudzenie .
    Bardzo proszę o pomoc.

  11. #6491

    Domyślnie

    Jeśli w trakcie analizy wniosku wyjdzie na jaw, że jesteś na wypowiedzeniu, to będzie decyzja negatywna i nic więcej. Nie będzie tutaj mowy o próbie wyłudzenia, ponieważ wypowiedzenie pojawiłoby się już po złożeniu wniosku kredytowego.
    Czas analizy wniosku to średnio miesiąc (zdarza się, że dłużej). Weryfikacja zatrudnienia odbywa się w zależności od banku odbywa się na różnych etapach. Nawet jeśli odbędzie się na początku procedury, to finalnie analityk i tak może poprosić np. o nowe zaświadczenie o zatrudnieniu.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  12. #6492

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za odpowiedź.

  13. #6493

    Domyślnie

    Witam, chciałabym kupić mieszkanie z rynku wtórnego o wartości 175 tys. zł (2 pokoje, 45m2).

    Proszę o przedstawienie oferty kredytu hipotecznego dla dwóch osób: kobieta 1963 rok urodzenia, umowa o pracę na czas nieokreślony na 2900zł brutto plus dochód miesięczny z DG ok 400zł, mężczyna (mąż) 1958 rok urodzenia, renta ok 1000zł miesięcznie.

    Czy istnieje możliwość dofinansowania MDM jeśli do kredytu dołączę ja, czyli kobieta 1990 rok, własna DG z dochodem na chwilę obecną rzędu 200zł?

    Rodzice od lat związani są z bankiem PKO SA i tam chcieliby wziąć kredyt, ale myślę, że jeśli w innym banku będzie możliwość uzyskania lepszej oferty to uda mi się ich przekonać. Jaki minimalny wkład własny wchodzi w grę?

  14. #6494

    Domyślnie

    Środki na MDM w tym roku skończyły się. Ponownie możliwość starania się o kredyt z dopłatami pojawi się w styczniu 2018r., aczkolwiek nie w tym przypadku, ponieważ (jeśli dobrze rozumiem) właścicielami będą rodzice, a beneficjentem może być osoba w wieku <35 lat.

    Renta przyznana jest na stałe?
    Jaki jest wkład własny?
    Jaki ma być okres kredytowania?
    Czy są jakieś zobowiązania kredytowe?
    Jaka jest forma własności nabywanego mieszkania?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  15. #6495

    Domyślnie

    Mamy być wszyscy współwłaścicielami. Ja wykładam na wkład własny.

    Renta jest przyznana do listopada 2018.
    Wkład własny minimalny jaki narzuci bank. Jaki musi być minimalny?
    Wartość mieszkania udało się już zbić do 170 tys. zł. Może uda się do 165 tys.
    Okres kredytowania najdłuższy jaki jest możliwy. W PKO rodzicom powiedzieli, że przy ich wieku to 17 lat, ale jeśli uda się rozbić to do 25 lat to byłoby super. Nie chcemy na pewno przekroczyć raty miesięcznej 1 tys. zł lub ewentualnie nieznacznie.
    Forma własności to spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu (brak KW).

    Mamy już konkretnie upatrzone mieszkanie i zależy nam na czasie, więc raczej oczekiwanie do stycznia nie wchodzi w grę.

  16. #6496
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    endykaco

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzień Dobry
    Proszę o informację,w jakim banku Pana zdaniem moglibyśmy wystąpić o kredyt.
    Mąż działalność gospodarcza -ryczałt od 17 lat ok.135 tys rocznie- wiek 46 lat
    ja umowa o pracę na czas nieokreślony netto ok.2000- wiek 43 lata
    jedno dziecko
    Działka o wartości 100.000 tyś. Kredyt hipoteczny na zakup działki obecnie 44 tys. ( rata 230 zł),Trochę oszczędności tj. ok 10% kredytu o jaki chcemy wystąpić. Czysta historia kredytowa Brak innych zobowiązań finansowych.
    Dom 92 m powierzchni użytkowej. Interesuje nas kredyt ok.245 tyś. zł
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  17. #6497

    Domyślnie

    Cytat Napisał autoteliczna Zobacz post
    Mamy być wszyscy współwłaścicielami. Ja wykładam na wkład własny.
    Aby móc skorzystać z MDM nie może być współwłasności na zasadzie rodzice-dzieci.


    Cytat Napisał autoteliczna Zobacz post
    Wkład własny minimalny jaki narzuci bank. Jaki musi być minimalny?
    Minimalny wkład własny to 10%. Warto mieć 20%, co otwiera drogę do lepszych ofert.

    Cytat Napisał autoteliczna Zobacz post
    Okres kredytowania najdłuższy jaki jest możliwy. W PKO rodzicom powiedzieli, że przy ich wieku to 17 lat, ale jeśli uda się rozbić to do 25 lat to byłoby super. Nie chcemy na pewno przekroczyć raty miesięcznej 1 tys. zł lub ewentualnie nieznacznie.
    Maksymalny okres kredytowania to w tym przypadku 19 lat i tutaj zdecydowanie warto byłoby mieć 20%, aby mieć szansę na przyzwoitą ofertę. Przy 10% wkładu oferta dla takiego okresu byłaby fatalna.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  18. #6498

    Domyślnie

    Cytat Napisał endykaco Zobacz post
    Kredyt hipoteczny na zakup działki obecnie 44 tys. ( rata 230 zł),
    W jakim banku jest kredyt na zakup działki?
    Jest to kredyt hipoteczny czy gotówkowy?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  19. #6499
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    endykaco

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kredyt hipoteczny bank creditagricole

  20. #6500

    Domyślnie

    W takim razie mdm odpada.

    Chcialabym zatem poznać warianty kredytowania przy 15% i 20% wkładu własnego. 15% uda się spokojnie, jeśli się postaramy to może i 20% by się udało.

Strona 325 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony