dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 331 z 337
Pokaż wyniki od 6.601 do 6.620 z 6726
  1. #6601

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_kulesza Zobacz post
    Mam pytanie do znawców zagadnień kredytowych. Mam dom w stanie surowym z działką który kupiłem za gotówkę. Na wykończenie planuje wziąć kredyt.
    Mam już wycenę od rzeczoznawcy ale trochę ceny poszczególnych etapów rozjadą się. Wydam więcej na okna i dach ale mniej na rekuperację i ocieplenie elewacji. Czy w tym przypadku bank może robić problemy przy wypłatach kolejnych transz? Poza tym czy wszystkie banki wypłacają maksymalnie 100000 zł na pojedynczą transzę?
    Musisz rozliczyć wydanie środków zgodnie z kosztorysem. Jeśli np. otrzymałeś transzę 100k i ją wydałeś, ale zgodnie z kosztorysem wykonane prace będą warte 80k, to analityk stwierdzi niedofinansowanie i będzie wymagał wniesienia dodatkowych środków.
    Planując kredyt, a tak na dobrą sprawę każdą inwestycję, należy zakładać rezerwę. Jeśli środków zostanie, to zawsze można kredyt nadpłacić lub wydać te środki np. na urządzenie domu. Jeśli zabraknie, to robi się problem.

    Wysokość wypłacanych transz zależna jest od banku.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  2. #6602
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal_kulesza

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-305
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za informację Panie Łukaszu.
    Co prawda wstępnie złożyłem już wniosek w jednym banku, ale czy może Pan polecić bank, który w przypadku kontynuacji budowy domy ma dobrą ofertę na chwilę obecną?

    Pozdrawiam,
    Michał

  3. #6603

    Domyślnie

    Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez znajomości danych dotyczących inwestycji oraz danych finansowych. Proszę opisać mi w wiadomości prywatnej sytuację, a postaram się pomóc. Widzę, że jest Pan z Warszawy. W czwartek będę w Warszawie, możemy się ewentualnie spotkać.

    PS. Nigdy nie składa się wniosku o kredyt hipoteczny tylko do jednego banku.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  4. #6604
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maciej_Tczew

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam Panie Łukaszu. Czy zajmuje się pan również kredytami gotowkowymi ? Jeśli tak to proszę o maila na adres [email protected]
    Kredyt na zakup działki 60 tyś na max 3-4 lata z mozliwoscia szybszej splaty.

  5. #6605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej_Tczew Zobacz post
    Witam Panie Łukaszu. Czy zajmuje się pan również kredytami gotowkowymi ? Jeśli tak to proszę o maila na adres [email protected]
    Kredyt na zakup działki 60 tyś na max 3-4 lata z mozliwoscia szybszej splaty.
    Mail wysłany.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  6. #6606
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    APCM

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Złotów
    Kod pocztowy
    77-400
    Posty
    62

    Domyślnie

    Witam,

    Planuję w listopadzie ubiegać się o kredyt na budowę domu.

    Nasza sytuacja wygląda tak, że żona ma umowę na czas nieokreślony już długo, natomiast mi pół roku pracy stuknie właśnie w listopadzie.Jest to moja druga umowa z obecnym pracodawcą, pierwsza była na 3 miesiące okres próbny do końca lipca, a obecna została podpisana na 33 miesiące do przodu.

    W zwiazku z tak krótkim zatrudnieniem i brakiem ciągłości pracy, proszę o informację, które banki zaakceptują mój dochód.

    Z tego co słyszałem to są to BZWBK, PKO BP i Citi Handlowy.

  7. #6607

    Domyślnie

    CITI nie udzieli kredytu na budowę - nie wypłacają kredytów w transzach.
    PKO BP zaakceptuje umowy pod warunkiem, że otrzymasz promesę przedłużenia umowy o pracę.

    Banków, które mogą zaakceptować Twoją umowę jest zdecydowanie więcej niż 3 wymienione. Napisz mi w wiadomości prywatnej dane dotyczące inwestycji oraz Wasze dochody i obciążenia, a postaram się dobrać optymalne opcje.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  8. #6608
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Witam wszsytkich,

    Z góry przepraszam jeżeli temat pojawił się już wcześniej ale potrzebuje szybkiej pomocy. Mam już decyzję kredytową z BGZ PNB Paribas. Zaniepokoił mnie jeden z zapisów w umowie, mianowicie: "Kredytobiorca zobowiązuje do: rozliczenia transz kredytu poprzez złożenie dokumentów potwierdzających wydatkowanie kwoty transzy Kredytu zgodnie z celem kredytowania w szczególności wystawionych na jego rzecz faktur i rchunków w terminie 30.03.2021", Pani z Banku oczywiście zapewnia żekolejne transze wypłącane są na podstawie dokumentacji zdjęciowej, natomiast zapis w umowie wydaje się dość jasny. Generalnie częsć prac będę wykonywał samodzielnie wieć nie z wszystkiego będę w stanie rozliczyć się na podstawie faktur. Ofertę mają dobrą, ale jeżeli mam się w trakcie budowy denerwować jeszcze wypłatą transz to wole chyba skorzystać z ciut gorszej oferty.

    Prośba do znawców, czy są to standardowe zapisy bankowe i jak w rzeczywistości to wygląa ? Mozę ktoś akurat buduje/budował z kredytem własnie z tego banku i ma jakieś doświadzenie ?

    Z góry dziękuję

  9. #6609

    Domyślnie

    BGŻ weryfikuje prace budowlane poprzez inspekcję rzeczoznawcy. Okazanie faktur jest opcją.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  10. #6610

    Domyślnie

    Jakie teraz są najlepsze warunki na kredyt z LTV ok. 70% i wysokość kredytu ok. 300 000 zł?
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  11. #6611

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Jakie teraz są najlepsze warunki na kredyt z LTV ok. 70% i wysokość kredytu ok. 300 000 zł?
    Nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Zbyt mało danych, aby móc to ocenić. Napisz mi na priv więcej danych nt. inwestycji i dochodów/obciążeń, a przedstawię rozwiązania.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  12. #6612

    Domyślnie

    Bez dodatkowych informacji nie da się udzielić rzetelnej odpowiedzi. Dla jednej osoby będzie to być może ING, dla innej mBank, a dla jeszcze innej być może Alior, który na dziś jest bankiem najdroższym, ale w danej sytuacji może być jedynym.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  13. #6613
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Drodzy budujący/kupujący/ rozważający

    zachęcam do odwiedzania naszych targów mieszkaniowych w Trójmieście Gdańsk i Warszawie 2-3 marca
    wszelkie informacje pod linkiem
    http://targimieszkaniowe.pl

    Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji jak i tematów wykładowych

    Dziękuję tym którzy nas odwiedzili we Wrocławiu 2-3 lutego i wpadli na nasz wykład o zdolności kredytowej

    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 728 370 144, 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Niemożliwe od zaraz- cuda w dwa dni!
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  14. #6614
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Witajcie : w ramach przypomnienia Poznań i okolice na stronie
    https://portal.geopoz.poznan.pl/klient/
    można założyć konto za pomocą którego można zamówić wszystkie dostępne dokumenty i materiały z powiatowego
    zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w tym:

    wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów i budynków (do celów prawnych i informacyjnych)
    dokumenty stanowiące podstawę wpisu w ewidencji gruntów i budynków
    dane z bazy danych EGIB
    mapę ewidencyjną i mapę zasadniczą
    dane z rejestru cen i wartości nieruchomości (RCIWN)
    dane z baz danych GESUT (sieci uzbrojenia terenu), BDOT500 (obiekty topograficzne) i BDSOG (osnowa geodezyjna
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  15. #6615
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cebi

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś zorientowany, mógłby odpowiedziec jak wygląda teraz sytuacja z kredytem na budowę domu?
    Jaki jest orientacyjny wkład własny, czy trzeba mieć umowę o pracę czy może wystarczą odpowiednie dokumenty od pracodawcy?

    Czy można wziąć kredyt gotówkowy (na wkład własny) + kredyt hipoteczny? Jeżeli tak, to które banki oferują takie kredyty/połączenia?
    Z góry dziękuje za odpowiedź.

  16. #6616

    Domyślnie

    Minimalny wkład własny to 10%. Wkładem własnym jest już chociażby działka budowlana pod warunkiem, że nie jest obciążona kredytem hipotecznym.

    Co rozumiesz pod pojęciem odpowiednie dokumenty od pracodawcy? Dochód może pochodzić z różnych źródeł, jednak - co oczywiste - musi być to dochód udokumentowany.

    Wkład własny nie może pochodzić z kredytu i żaden z banków nie akceptuje takiego połączenia. W każdym z wniosków kredytowych jest oświadczenie kredytobiorcy, że wkład z kredytu nie pochodzi.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  17. #6617
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cebi

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rozumiem, że przy kredycie na działkę budowlaną, należy spłacić ten kredyt w całości aby móc zaproponować tę działkę jako wkład własny?

    Jeżeli chodzi o dokumenty, to pracuję od 1,5 roku na umowę o pracę + umowę o dzieło. Chciałbym aby bank do dochodu wliczył mój dochód z umowy o dzieło.

  18. #6618

    Domyślnie

    Jeśli kredyt w całości spłacony nie będzie, to wkładem własnym będzie w tym przypadku różnica pomiędzy wartością działki a saldem zadłużenia.
    Jeśli umowa o dzieło trwa od min. 12 miesięcy, to nie będzie problemu z jej akceptacją.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  19. #6619
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cześć, Mam pytanie o opinie na temat wybranych banków. Wybrałem kilka bankków i przeliczyłem sobie całkowity koszt kredytu w zależności od długości trwania ponieważ zakładam że spłacę go wcześniej. Ewentualnie za kilka lat gdy minie boom budowlany i wzrosnie WIBOR banki zaczną sprzedawać oferty z niższą marżą i wtedy będzie można przenieść kredyt do innego banku.

    Kilka banków zajeło zbliżone pozycje w moim rankingu i teraz chciałbym porównać je pod względem łatwości współpracy. Nie chodzi mi tutaj o koszty bo wszystko sobie już wliczyłem ale o szybkość reakcji na wnioski, łatwość załatwiania spraw i czy nie robią problemów przy wypłacie kolejnych transz.
    Czy możecie napisać jakie macie opinie o poniższych bankach? W internecie właściwie o każdym banku można znaleźć wyłącznie negatywne. Tylko o banku pocztowym nie mogłem nic znaleźć, pewnie dlatego że udziela mało kredytów.

    Zrobiłem ranking i dla moich parametrów wygrywają następujące z łącznymi kosztami:
    Przy spłacie kredytu po 5latach:
    1. Raiffeisen 140000 zł
    2. mbank 144000 oraz Millenium 145000
    3. Bank Pocztowy 148000 zł
    4. PKO BP 150000 zł

    Przy spłacie kredytu po 20latach:
    1. PKOBP 333000
    2. Bank Pocztowy 351000
    3. Millenium Mbank oraz Raifaissen 355000

  20. #6620

    Domyślnie

    Na pewno słabą opcją jest PKO BP, szczególnie w sytuacji, gdy zamierzasz nadpłacać kredyt. W banku tym występuje wysoki koszt startowy w postaci ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy (3,25% od kwoty kredytu) i w przypadku wcześniejszej spłaty koszt ten nie zdąży zapewne się zwrócić (pomijam tutaj dodatkowo fakt utraty wartości pieniądza w czasie). W przypadku spłaty tego kredytu w ciągu 5 lat, to bank ten powinien znaleźć się na szarym końcu większości rankingów.
    Raiffeisen wycofuje ofertę i jeśli Twój wniosek nie trafi do centrali do 7 marca, to jego analiza nie zostanie przeprowadzona. Jeśli nie jesteś na końcówce gromadzenia dokumentów, to bank ten możesz sobie odpuścić.
    Warto zainteresować się ofertą ING. Koszt porównywalny z Millennium, ale jest to bank chyba najprzyjaźniejszy w przypadku budowy domu spośród wszystkich banków.

    Jeśli zamierzasz kredyt spłacić w okresie tak krótkim jak 5 lat (lub nieco więcej), to tak na dobrą sprawę w ogóle nie powinieneś patrzeć na banki, w których występuje prowizja za udzielenie kredytu. Skupiłbym się na zestawie Millennium, ING, Raiffeisen (jeśli jesteś gotów złożyć wniosek już teraz) lub mBank. W tym ostatnim występuje prowizja za udzielenie kredytu, jednak na dzień dzisiejszy jest ona negocjowalna.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

Strona 331 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony