dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 332 z 337
Pokaż wyniki od 6.621 do 6.640 z 6726
  1. #6621
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Tak wiem Ing jest bezkonkurencyjny pod wzgledem oferty jak i podejscia do klienta. Mam u nich kredyt na dzialke i wszystko mozna zalatwic online. Przy budowie przy wyplacie transz nie wymagaja inspekcji.

    Niestety chyba nasprzedawali za duzo kredytow i teraz sobie wybieraja klientow. Mi odmowli. Analityk zmniejszyl mi wskaznik DTI z 65 do 45 z wzgledu na ryzyko bo biore kredyt sam. Mimo ze pozostale warunki mam w porzadku. Umowa o prace od 4 lat na czas nieokreslony. Wklad wlasny 20%.

    Dlatego szukam gdzie indziej banku tak samo elastycznego jak ING.

  2. #6622

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Niestety chyba nasprzedawali za duzo kredytow i teraz sobie wybieraja klientow. Mi odmowli. Analityk zmniejszyl mi wskaznik DTI z 65 do 45 z wzgledu na ryzyko bo biore kredyt sam.
    To na pewno nie był jedyny czynnik ryzyka. Zrealizowałem w tym banku wiele kredytów przy jednym kredytobiorcy lub jednym dochodzie i to nie stanowiło problemu.
    Zainteresuj się przede wszystkim ofertą Millennium. Po ostatniej korekcie marży ten bank wbrew pozorom dla niektórych klientów wcale nie wychodzi pod względem cenowym gorzej niż ING.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  3. #6623
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Ing oferuje marze 1.8% Mbank oferuje 1.9 natomiast millenium 2%.
    Zatem millenium w moim przypadku zbyt atrakcyjnie nie wypada chyba ze jest mozliwosc negocjacji marży o czym moj doradca mi nie powiedział.

  4. #6624

    Domyślnie

    Marża to nie wszystko. Jeśli rozłożyć oferty na czynniki pierwsze, to Millennium wypada porównywalnie do ING, natomiast mBank najsłabiej. W przypadku mBanku występuje prowizja w wysokości 0,7% (w pewnych przypadkach marża może wynosić 1,85%, a prowizja 0,2%, dla klientów GOLD marża może wynosić 1,74%). Do tego dochodzą produkty dodatkowe. Każdy z tych banków wymaga ubezpieczenia na życie. Ich miesięczny koszt wynosi odpowiednio:
    - ING 0,035% od salda zadłużenia,
    - mBank 0,045% od salda zadłużenia,
    - Millennium 0,02% od salda zadłużenia.
    Przekładając powyższe koszty na realne finalne marże, to przedstawia się to następująco: ING - 2,22%, mBank - 2,44%, Millennium - 2,24%. Dodatkowo w ING występuje WIBOR 6M, który jest zwykle wyższy niż WIBOR 3M stosowany przez pozostałe banki (obecnie jest wyższy o 0,07p.p., co oznacza, że uwzględniając koszt ubezpieczenia na życie, realne oprocentowanie będzie wyższe o 0,05p.p. niż w Millennium). Plusem ING jest tutaj tak na dobrą sprawę jedynie fakt, że produkty dodatkowe należy utrzymać tylko przez okres 3 lat. Minusem ubezpieczenia na życie stosowanego przez ING jest fakt, że ubezpieczony jest tylko jeden kredytobiorca na całą sumę kredytu. W przypadku pozostałych banków ubezpieczeni są oboje kredytobiorcy proporcjonalnie do osiąganych dochodów.
    Zatem jeśli ubezpieczenia na życie nie traktujesz jako zbędnego kosztu (zachęcam do posiadania tego produktu i traktowania go jako zabezpieczenia dla rodziny), to Millennium może wyjść dla Ciebie wręcz najkorzystniej spośród wymienionych banków.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  5. #6625
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    moskalek

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-033
    Posty
    1

    Domyślnie

    no to powodzenia Ci życzę bedzide dobrze

  6. #6626
    Banned
    wojtalka

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-002
    Posty
    1

    Domyślnie

    no pewnie

  7. #6627

    Domyślnie

    Zapraszam wszystkich na targi mieszkaniowe w Bydgoszczy, których wiosenna edycja odbędzie się w dniach 30-31 marca. Zarówno w sobotę jak i niedzielę będzie można spotkać się ze mną na prowadzonych przeze mnie seminariach dotyczących kredytów hipotecznych. Zainteresowane osoby będą mogły oczywiście indywidualnie zbadać swoją zdolność kredytową oraz wyjaśnić swoje wszelkie wątpliwości dotyczące tematyki kredytów.

    https://sawo.pl/21.-targi-mieszkaniowe-wiosna-2019.html
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  8. #6628

    Domyślnie

    Witam,
    Mogłabym i ja zwrócić się o pomoc

    Sytuacja wygląda tak:
    Chcemy z mężem wziąć kredyt na budowę domu: 145m2. Wyliczyliśmy że potrzebujemy 350 tys. 110 tys mamy a około 40 ( nawet więcej) planujemy mieć ze sprzedaży samochodu (auto kupione specjalnie na „handel”) czyli wychodzi nam, że potrzebujemy 200 tys kredytu.
    Dom już zaczęliśmy budować – mamy stan „0” i będziemy teraz stawiać mury (działka kupiona za gotówkę 190 tys).

    Rodzina 2+2
    Mąż na działalności gospodarczej (pracuje w firmie, gdzie wymaga się samozatrudnienia od pracowników), ma więc pewne stałe miesięczne dochody w wysokości ok 7000 brutto, czyli minus zus i vat jakieś 5 netto. Konto w ing.
    Ja zatrudniona w budżetówce na czas nieokreślny. Dochody 12.2017-12.2018 (macierzyński 80%) 2500netto, a od 01.2019 3200zł netto. Konto w millennium

    Ponieważ zaczęliśmy już budowę i wygląda to tak, że materiały załatwiamy sami, to często słyszymy, że bez faktury taniej. Dlatego zależałoby nam na banku, który faktur nie wymaga i jest „przyjazny” dla klienta w zakresie dokumentacji potrzebnej do wypłaty transz.

    Obecne nasze mieszkanie nie jest obciążone kredytem a po przeprowadzce planujemy je wynająć tak by „kredyt na dom spłacał się sam”. Dlatego rozważamy kredyt 200 000 na 20 lat i może malejące raty ? Ale jeszcze się wahamy co do tych rat.
    Mogłabym prosić o jakiekolwiek ukierunkowanie jakich banków na pewno w naszej sytuacji unikać a jakie wziąć pod uwagę?

  9. #6629

    Domyślnie

    145m2 to powierzchnia użytkowa czy całkowita? Jaka jest powierzchnia użytkowa?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  10. #6630

    Domyślnie

    145 m2 powierzchnia użytkowa. Część rzeczy mąż będzie robił z teściem,dlatego robiąc kalkulacje braliśmy pod uwagę tylko materiały.

  11. #6631

    Domyślnie

    Kalkulować koszty powinniście uwzględniając robociznę. Znam co najmniej kilka przypadków, gdy klientom takie podejście ratowało skórę. Choroba lub kontuzja mogą spowodować, że ekipę jednak trzeba będzie nająć. Jeśli środków zostanie, to kredyt zawsze można nadpłacić.
    Ze zdolnością kredytową problemu być nie powinno, aczkolwiek należy zweryfikować przede wszystkim dochód z tytułu działalności.

    Jeśli chodzi o banki, to na pewno powinniście unikać BPS oraz Credit Agricole, które wymagają faktur na część wydatków. Celowałbym w zestaw ING, Millennium i Pocztowy. Proszę ewentualnie podać mi na priv adres mailowy, a podeślę pełne symulacje.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  12. #6632

    Domyślnie

    Dzień dobry, planuje kupić dom w stanie deweloperskim za 600tys.
    Od kilku lat prowadzę firmę, zarobki 8-10tys na rękę miesięcznie.
    Posiadam 10% wkładu własnego, oraz przewiduję 30 lat kredytowania.
    Kredyt w jakim banku będzie najbardziej opłacalny?

  13. #6633

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź .
    Każda cenna uwaga i podpowiedź jest dla nas na wagę złota
    Maila oczywiście wyślę

  14. #6634

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyJez Zobacz post
    Dzień dobry, planuje kupić dom w stanie deweloperskim za 600tys.
    Od kilku lat prowadzę firmę, zarobki 8-10tys na rękę miesięcznie.
    Posiadam 10% wkładu własnego, oraz przewiduję 30 lat kredytowania.
    Kredyt w jakim banku będzie najbardziej opłacalny?
    Czy posiada Pan środki na wykończenie? Jeśli tak, to w jakiej kwocie?
    Jest Pan sam w gospodarstwie domowym?
    Czy występują jakieś obciążenia kredytowe?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  15. #6635

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwia1126 Zobacz post
    Dziękuję bardzo za odpowiedź .
    Każda cenna uwaga i podpowiedź jest dla nas na wagę złota
    Maila oczywiście wyślę
    Symulacje wysłane.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  16. #6636
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Witam. Jestem na etapie budowy domu. Dom jest już w stanie w sumie deweloperskim. Zostało wykończenie. Moje pytanie w jakiej wysokości i czy w ogóle mógłbym ubiegać się o kredyt przy dochodach na rękę moje 2000, żony 2000, dziecko oczywiście 0. Mój wiek to 41 lat. Dodatkowo będę miał zaciągniętą pożyczkę w programie czyste powietrze około 35 tys na 15 lat.

  17. #6637

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    Dodatkowo będę miał zaciągniętą pożyczkę w programie czyste powietrze około 35 tys na 15 lat.
    Jaka jest rata pożyczki? Czy są jakieś inne obciążenia kredytowe?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  18. #6638
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    około 250 szacuję bo jeszcze nie mam. innych obciążeń nie ma

  19. #6639

    Domyślnie

    Zakładając 3 osoby w gospodarstwie domowym i ratę na poziomie 250zł, maksymalna zdolność kredytowa będzie na poziomie około 130-140k.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  20. #6640

    Domyślnie

    Panie Łukaszu, dziękuje bardzo za symulacje

Strona 332 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony