dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 337
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 6726
  1. #61

    Domyślnie

    ŁAdnie sie udało w BPH zaproponowali stałą marżę wraz z liborem 6+ = 3% ale to kwota wyjściowa jak dostarczę papiery to będziemy negocjowac jest szansa na 2,75% , a prowizja za udzielenie kredytu to 1%.

  2. #62

    Domyślnie kredyt BPH

    Dla mnie wyglądał dobrze i poszedłem szeroko , szczególnie teraz, kiedy wcześniejsz spłata bez opłat (przy wpłacie od 2000PLN), bezpłatne przewalutowaie, itd. W dodatku miałem do wyboru tylko BPH i Millenium.

  3. #63

    Domyślnie

    Jak tam WasZE KREDYTY w millenium zaproponowali 2,13 % w CHF pod warunkiem 30-49% wkładu własnego ale nie wiem czy zdążę bo do końca maja promocja a papierów dużo trzeba załatwić.
    PRO

  4. #64

    Domyślnie

    w zeszłym roku wzięłam kredyt w BPH, no cóż ja jestem zadowolona. Bank pobrał prowizję bankową w wysokości 2%. Umowę kredytowa przeczytałam baaaardzo dokładnie i póki co nie znalazłam żadnych niejasności a na wszelkie moje pytania(jestem laikiem w tej materii) uzyskałam rzetelną odpowiedź. Naprawde polecam ten bank

  5. #65

    Domyślnie

    tez słyszałem że długo rozpatrują wnioski, zastanawiam się nad WBK i Millenium. W wbk mam konto bedzie łatwiej.chyba?
    PRO

  6. #66

    Domyślnie

    Ja skorzystałem z doradców finansowych firmy open finance i zmieniłem wizje o kredycie i biore kredyt dom + hipoteka.

    www.open.pl

    Polecam spotkać się z doradcą można negocjować i wogóle są spoko.
    Głowa do góry....

    GG 7632075

  7. #67

    Domyślnie

    a czy prowizja za udzielenie kredytu też jest spoko?

  8. #68

    Domyślnie

    Co do Open Fin. to się zgodzę rzeczowi i konkretni podają nazwy banków wraz z konkretna ofertą ale Expan... nie polecam, może to kwestia osoby do której się trafi ale nas jakoś nie ujeli jakością obsługi pozatym aby usłyszec nazwę banku należy wybecalować 100 złociszy które nie przepadną jak załatwisz kredyt przez nich .
    Opłaca się negocjować jeżeli tak dalej pójdzie to zejdziemy w BPH do poziomy 2,75 libor+marża i prowizja 1,2% tj około 2600 bo doliczaja ubezpieczenie do czasu ustanowienia hipoteki i wpis do hipoteki, do kosztów uzyskania kredytu.
    W środę składam wstępnie paiery trzymajcie kciuki

  9. #69

    Domyślnie

    Upss miało być 2.65%

  10. #70

    Domyślnie

    bryblas trzymam kciuki i jestem pewien że uda ci się jeszcze wynegocjowac, mam zanjoma w bph, na który my sie nie zdecydowaliśmy i wiem że tam można wiele załatwić dużo tylko zależy od kwoty o jaką się starasz. Bede trzymał kciuki. Pozdrawiam Sławek
    Głowa do góry....

    GG 7632075

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek_Kraków
    bryblas trzymam kciuki i jestem pewien że uda ci się jeszcze wynegocjowac, mam zanjoma w bph, na który my sie nie zdecydowaliśmy i wiem że tam można wiele załatwić dużo tylko zależy od kwoty o jaką się starasz. Bede trzymał kciuki. Pozdrawiam Sławek
    No to pytanie o konkrety - Dryblasy - o jaka kwote wnioskowaliscie i jaki mieliscie wklad wlasny (ile procent) - jesli mozna wiedziec oczywiscie
    Podejrzewam wysoki wklad wlasny - 2,65% super oprocentowanie - przypomnijcie ktory oddzial w Poznaniu..?
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  12. #72

    Domyślnie

    Wtrące sie bo to pytanko chyba nie do mnie ale ja miałem 30% procent i 2,65% procent wchodziło w gre, tylko to było w Krakowie. Wnioskowałem o 120 tyś na 30 lat
    Głowa do góry....

    GG 7632075

  13. #73

    Domyślnie

    No to pytanie o konkrety - Dryblasy - o jaka kwote wnioskowaliscie i jaki mieliscie wklad wlasny (ile procent) - jesli mozna wiedziec oczywiscie

    Wstępnie miało być 150 000 ale potem wymagania rosną i startujemy o 200 000 . Wyceny rzeczoznawcy jeszcze nie mam ale moja bardzo pobieżna skłania się ku 100 000, kumplowi rzeczoznawca wycenił lepiej niż się spodziewał za fundamenty i działka w Borówcu (poznaniaki wiedzą gdzie) dali mu wycene 170

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał dryblasy
    No to pytanie o konkrety - Dryblasy - o jaka kwote wnioskowaliscie i jaki mieliscie wklad wlasny (ile procent) - jesli mozna wiedziec oczywiscie

    Wstępnie miało być 150 000 ale potem wymagania rosną i startujemy o 200 000 . Wyceny rzeczoznawcy jeszcze nie mam ale moja bardzo pobieżna skłania się ku 100 000, kumplowi rzeczoznawca wycenił lepiej niż się spodziewał za fundamenty i działka w Borówcu (poznaniaki wiedzą gdzie) dali mu wycene 170
    Masz jakiś namiar na tego 'niezłego' rzeczoznawcę? Wyceniał dla BPH? Ile kosztowała wycena nieruchomości?
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-MZM
    Cytat Napisał wioma
    MACIEK -MZM
    tez chce tyle wziąc w GE , mozesz mi napisac jakie dostałes oprocentowanie?
    Powiedzieli ci po co im wyciągi z konta ? Ja mam takie jedno konto np. ze wpływaja tam jakies pieniadze z umów o dzieło , dosc rzadko wiec saldo tam jest mizerne , ma to jakies znaczenie?
    Na dzien dobry dostalem 2,91 (ale mam wkladu wlasnego okolo 20% - rozbudowuje sie wiec mam dzialke i dom ktory musza wycenic). Skladajac wniosek od razu napisalem pismo o obnizenie oprocentowania bo i tak dla mnie jest za duze. Moze sie uda.
    A z tymi wyciagami to istna paranoja. Musialem dostarczyc wyciagi z konta za ostatnie 3 miesiace i wyciagi z kart kredytowych tez za ostatnie 3 miesiace. Niestety gdzies zagubilem jeden wyciag wiec Pan powiedzial ze moze byc z internetu ale musze u niego wejsc bo on musi to potwierdzic. Slabo mi sie to usmiechalo, bo nie mialem zamiaru podawac mu loginu i hasla a cholera wie czy czasem by tego nie zapamietal w przegladarce. Na szczescie wydrukowalem sam u siebie i zanioslem mu - uwierzyl i nie sprawdzal.
    A po co to ? Hm.. sam nie wiem, chcieli to maja, aczkolwiek nie radze ukrywac konta czy jakis kredytow bo mnie ostrzegl ze i tak mnie sprawdza.

    Ach bylbym zapomnial - wnioskowalem o obnizenie oprocentowania poniewaz okazalo sie ze jestesmy stalymi klientami - kiedys kupowalismy cos na raty i potem zona dostala jakas karte NON STOP z GE (taki pierdul ulatwiajacy zakupy telewizorow zelazek itp.. na kredyt)


    A jak Twoje oprocentowanie?
    No i jak tam Maciek - wybraleś już kredyt?
    Ja po swoich wizytach w GE + Millenium + BPH mógłbym napisać chyba artykuł Jutro ide do expandera - tak z ciekawości. Swoją drogą robi się chyba niezły młyn w kredytach hipotecznych - w Poznaniu są 2 placówki expandera - babka nie miała już 'wolnych miejsc' na cały przyszły tydzień.
    Ogólnie spostrzeżenia piszących w tym wątku się potwierdzają - ja uznałem, że nie ma najlepszej oferty - wszędzie są jakieś plusy i minusy. Opiszę pokrótce (założenia: do pożyczenia ok. 300tys. zl, na 20 lat w CHF, wkład własny - działka, projekt, uzbrojenie - wartość 60-75tys)
    GE - oprocentowanie niezłe - 2,93%, 0% prowizji! i wycena darmowa - ale kupę dodatkowych zabezpieczeń - obowiązkowe ubezpieczenie od utraty pracy w pierwszym roku w wysokości - 1,2% kredytu!!! + obowiązkowe ubezpieczenie domu (no w sumie każdy chyba ubezpieczy dom) w wys. 0,08% wartości rocznie + ubezpieczenie do czasu ustanowienia hipoteki - w sumie z 2,93% zrobiło się 3,88% !!! No i jak już wcześniej ktos wspomniał - karna prowizja w wysokości 2% jeśli w pierwszych 5 latach nadpłaci się więcej niż 10% kapitału - działa to także wtedy kiedy np. nie wykorzysta sie wszystkich transz kredytu (całej kwoty). Szybka bezpłatna decyzja kredytowa (kilka dni - w praktyce)
    Millenium - prowizja 1% + oprocentowanie 2,88% - do tego obowiązkowe ubezpieczenie na życie (mi wyszło 108zl miesięcznie) - jeśli zrezygnuje sie z tego ubezpiecznia - przestaje obowiązywać promocja - a więc oprocentowanie skacze o 0.4% - czyli mamy 3,28% + ubezpieczenie do czasu wpisu hipoteki + ubepieczenie obowiązkowe domu. Decyzja min. 10 dni roboczych No i nie chcą już negocjować - "no gdyby Pan brał min. 400tys. to moglibyśmy porozmawiać"
    Uwaga: oferta powyższych banków jest podobna w dwóch kwestiach - 1) nie trzeba miec faktur - transze są wypłacane na podstawie zdjęć - mogą być w formie elektronicznej - email + ew. dziennik budowy 2) Jesli biorę kredyt na budowę całego domu ("od zera") - liczą tak: powierzchnia uż. domu x pewna minimalna kwota wybudowania m2 domu (w Millenium 1500-1700zl, w GE 1600zl) - u mnie minimalna kwota za jaką powinienem wybudować dom i jaką powinienem pożyczyć to ok. 300000 (tyle chciałem wziąć), ale - wartość nieruchomości po wybudowaniu wyceniają już inaczej - na 450-500tys. Efekt - biorę 300tys. zł na wybudowanie nieruchomości wartej w przyszłości 500tys. i mimo tego że mam tylko uzbrojoną działkę z projektem wartą 60-75tys. - to mój (nazwałem go "wirtualny") wkład własny wynosi jakieś 200tys. Bardzo się zdziwiłem kiedy to usłyszałem - ale to chyba nie przypadek bo tak samo do tego podeszli w GE i Millenium.
    No i na koniec BPH - oprocentowanie 3,37% przy wkładzie własnym < 20% oraz 2,97% przy wkładzie > 20% (są jeszcze inne przedziały ale ze zrozumiałych względów nie interesowały mnie one); prowizja 0.5% (pewnie dlatego że mam u nich konto); 60% faktur w transzach (no i materiały z faktur powinny byc zgodne z harmonogramem); ubezpieczenie do czasu wpisu - jednorazowo 630zl (bodajże za 3 m-ce); ubezpieczenie brakującego wkładu własnego 280zl. A zapomniałbym - oczywiście wycena nieruchomości na mój koszt. No i tutaj - jeśli rzeczoznawca wyceni wartość nieruchomości po wybudowaniu np. na 450tys (w tym działka warta np. 70tys) - muszę wziąć 450-70=380tys. No i automatycznie wkład własny mniejszy...
    Kurcze, ale się rozpisałem Ciekawe czego się dowiem w expanderze?
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  16. #76

    Domyślnie bph

    BPH hm.......... Cos wiem o tym banku(oddzial stary rynek w poznaniu) brałem kredyt w 2004 roku mieli wtedy dosc dobre warunki.Teraz troche faktów
    1. sprawa miala trwac 7 dni trwala miesiąc
    2.przy podpisywaniu umowy okazało sie
    a Opłata za weksle
    b.wymagają poręczenia
    c.ubezpieczenie w okresie przejciowym
    d. jakies podatki
    e.prowizja 1,5 % procent było 3% ale obnizyli za załorzenie ROR
    f. Jeszcze opłaty za hipoteke
    g.Jeszcze opłata za wycenę
    Takze zrobilo sie przy 150 000 jakies 6 tys do zaplaty
    przy wkladzie wlasnym powyżej 40%, kredyt denominowany w chf.
    3.wypłata w minimum 3 transzach

    Jednak z tego co dowiadywałem sie u znajomych brali w Milenium mieli podobne problemy
    Pozytywne to tylko to że po podpisaniu umowy sie nie czepiają żadają tylko 60% udokumentowanych wydatków.Transze wypłacają zgodnie z harmonogramem, obsługa bardzo miła szkoda tylko że faktycznie żadnych decyzji nie moga podjąć wszystko zatwierdza centrala
    Pozdrawiam..................................

  17. #77

    Domyślnie

    tomjot chcesz pozyczyc az 300.000?
    idz do open finance albo do tego expandera i tam posluchaj jaka maja oferte od BPH marza sporo nizsza niz w oddziale

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał sonal
    tomjot chcesz pozyczyc az 300.000?
    idz do open finance albo do tego expandera i tam posluchaj jaka maja oferte od BPH marza sporo nizsza niz w oddziale
    Jestem ciekaw - dzisiaj będę w ekspanderze - dam znać po poludniu co mi zaoferowali
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Tomjot, dzisiaj ide zlozyc papiery do pewnego banku. Nie chce zapeszac, wiec jak juz mi przyznaja kredyt to opisze co i jak. Nadmienie jednak ze ani Open ani Expander nie wynegocjuje takiego oprocentowania jak zrobisz to samemu np. w rozmowie z dyrektorem lub pracownikiem banku ktoremu zalezy na wykonaniu planu. W doradztwach maja promocyjne oferty ale nic wiecej zaden z doradcow nie bedzie w Twoim imieniu sie wyklocal o zmniejszenie prowizji czy oprocentowania itp.
    Reasumujac: badzcie cierpliwi a jak dostane juz kredyt opisze wam jaki bank i z kim rozmawiac (bo wbrew pozorom jest to bardzo wazne).

    BPH odpadl, GE choc mam przyznany kredyt rowniez odpadl z tych samych powodow co podales.
    Pozdrawiam wszystkich i zycze milego dlugiego weekendu.

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-MZM
    Tomjot, dzisiaj ide zlozyc papiery do pewnego banku. Nie chce zapeszac, wiec jak juz mi przyznaja kredyt to opisze co i jak. Nadmienie jednak ze ani Open ani Expander nie wynegocjuje takiego oprocentowania jak zrobisz to samemu np. w rozmowie z dyrektorem lub pracownikiem banku ktoremu zalezy na wykonaniu planu. W doradztwach maja promocyjne oferty ale nic wiecej zaden z doradcow nie bedzie w Twoim imieniu sie wyklocal o zmniejszenie prowizji czy oprocentowania itp.
    Reasumujac: badzcie cierpliwi a jak dostane juz kredyt opisze wam jaki bank i z kim rozmawiac (bo wbrew pozorom jest to bardzo wazne).

    BPH odpadl, GE choc mam przyznany kredyt rowniez odpadl z tych samych powodow co podales.
    Pozdrawiam wszystkich i zycze milego dlugiego weekendu.
    Maciek - nie bądź taki - napisz jaki to bank (może być na priva )
    Moja dzisiejsza wizyta w Expanderze: W BPH dostałbym marżę 2% + libor (niezależnie od tego czy wkład własny jest poniżej czy powyżej 20%). Prowizja - niestety 2,2%. W oddziale banku - prowizja 0.5% - z marży nie chcą zejść za diabła - czyli 2.2% przy wkładzie własnym > 20% no i 2.6% przy wkładzie poniżej 20% (oczywiście + libor) Jestem zdegustowany.
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

Strona 4 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony