dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 337
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 6726
  1. #81

    Domyślnie

    osobiście z dwojga złego wybrałbym ofertę ze mniejszą prowizją co by nie wykładać za dużo kasy z kieszeni. Jesli bank nie chce obniżyć marży to kij im w oko - za rok prawdopodobnie znalazłbym lepszą ofertę z innego banku i biorąc u nich kredyt refinansowy spłaciłbym ten aktualny, no chyba ze sam bank wolałby obniżyć marże aby zachować klienta (z tego co czytałem bywa i tak).
    Pamietajcie że zawsze jest jakies wyjście

  2. #82

    Domyślnie

    My mamy kredyt w BPH załatwiany poprzez Expander - o czym pisałam już na forum a warunki :
    1. kwota 340 tyś - co stanowi 100% inwestycji
    2. prowizja 7800 zł - bez mozliwości negocjowania
    3. poniewaz nie zarabiam 20 % tego co zarabia mój mąz musieliśmy założyć polisę na życie dla męża na okres 5 lat co podrozyło nam kredyt o ponad 300 zł miesięcznie
    4. faktury , wraz ze zdjęciami bez wizyty inspektora z banku - na 60% wykonanych prac
    5. odroczona spłata kapitału na 6 miesięcy....czekamy aż wynajmniemy nasze stare mieszkanie
    6 całkowity czas kredytowania 31,5 roku rata miesięczna prawie 1400 zł ( kredyt wzięty w CHF )oczywiście jest to kwota bez polisy na życie
    7. ubezpiecznie niskiego wkładu 2400 zł za okres 5 lat - tyle mamy czasu aby nadpłacić te brakujące 20% jeśli tego nie zrobimy po 5 latach trzeba ponownie zapłacić to ubezpieczenie
    8. ubezpieczenie kredytu na czas wpisu do hipoteki - 700 zł ważne jest 3 miesiące i TU JET DUUUUUŻY KRUCZEK jeśli wypłata kredytu nastąpi np 29 kwietnia to pozostaje nam tylko 2 miesiące na taki wpis bo bank liczy kwiecień jako jeden z tych 3 miesięcy
    9. my kupujemy już mieszkanie czyli nieruchomośc już istniejącą dlatego bank wymagał od nas operat szacunkowy czy faktycznie dana nieruchomośc jest warta 340 tyś - za operat zapłaciliśmy 500 zł
    10. Expander nie bierze od nas prowizji ale na pewno bank odpala mu niezłą sumkę
    11. koniecznie jest ubezpieczenie nieruchomości od pożaru i zalania - to również dostarcza się do banku

    ACHA i uciekajcie jak najdalej od Expandera przez tą instytucję załatwianie formalności kredytowych trwa już ponad 4 tyg - a miało trwać około 2 tyg...chyba, że ktoś ma poleconego doradcę My akurat trafiliśmy na bardzo niekompetentną osobą , która od początku wprowadzała nas, bank i developera w błąd, powiem w prost - kłamała w żywe oczy Sami musieliśmy wszystko odkręcać i aż cud, że developer zatrzymał nam mieszkanie bez ważnej umowy kupna sprzedaży, bo na dzień określony w umowie developer nie otrzymał pieniążków, tydzień po wygaśnięciu tego terminu dalej tych pieniązków nie było - czym pani w Expanderze wogóle się nie przejmowała tylko skwitowała, że developer poczeka bo nie ma wyjścia jeśli chce sprzedać to mieszkanie

    Co do Millenium nasi znajomi załatwiają sobie tam kredyt i czas jaki bank ma na rozpatrzenie wniosku to....6 tyg

  3. #83

    Domyślnie

    Ewci@, brokerzy niestety polecają często ten bank od którego dostają najwyższe prowizje...
    Moje szczęście to Miki
    gg 568780

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomjot
    Maciek - nie bądź taki - napisz jaki to bank (może być na priva )

    No dobrze,ten bank to Nordea. Oprocentowanie ktore chcialem, mam dostac ale... czekam na decyzje centrali wiec za kilka dni bede znac odpowiedz czy bedzie tak jak to obiecywali....
    Wtedy napisze wam wszystko co i jak....
    Bo jak sie nie uda to wyjde na glupka

  5. #85

    Domyślnie

    Przed chwilą zadzwonił do mnie gość z ekspandera, z którym rozmawiałem w zeszłym tygodniu. W zeszłym tygodniu zagraliśmy w otwarte karty - tzn. Ekspander bez pobrania swojej zwyczajowej kaucji (100zl) podał mi jakie mają wynegocjowane warunki dla kilku banków (m.in w tych w których byłem) - sprawę opisywałem poprzednio. Dzisiaj mówi - już oczywiście bez podawania nazwy banku : że ma zupełnie sensacyjna ofertę jak na moje warunki - marża banku 1.6% + prowizja 1.5% (licząc mój wkład własny na poziomie 16-17%). Obstawiamy jaki bank? Powiedział, że to nie BPH.
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomjot
    Przed chwilą zadzwonił do mnie gość z ekspandera, z którym rozmawiałem w zeszłym tygodniu. W zeszłym tygodniu zagraliśmy w otwarte karty - tzn. Ekspander bez pobrania swojej zwyczajowej kaucji (100zl) podał mi jakie mają wynegocjowane warunki dla kilku banków (m.in w tych w których byłem) - sprawę opisywałem poprzednio. Dzisiaj mówi - już oczywiście bez podawania nazwy banku : że ma zupełnie sensacyjna ofertę jak na moje warunki - marża banku 1.6% + prowizja 1.5% (licząc mój wkład własny na poziomie 16-17%). Obstawiamy jaki bank? Powiedział, że to nie BPH.
    Tak piekne ze az niemozliwe. Obstawiam Dombank z funduszem inwestycyjnym

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomjot
    Przed chwilą zadzwonił do mnie gość z ekspandera, z którym rozmawiałem w zeszłym tygodniu. W zeszłym tygodniu zagraliśmy w otwarte karty - tzn. Ekspander bez pobrania swojej zwyczajowej kaucji (100zl) podał mi jakie mają wynegocjowane warunki dla kilku banków (m.in w tych w których byłem) - sprawę opisywałem poprzednio. Dzisiaj mówi - już oczywiście bez podawania nazwy banku : że ma zupełnie sensacyjna ofertę jak na moje warunki - marża banku 1.6% + prowizja 1.5% (licząc mój wkład własny na poziomie 16-17%). Obstawiamy jaki bank? Powiedział, że to nie BPH.
    Jeszcze ciekawostki - do umowy kredytowej niezbędne jest podpisanie umowy z generalnym wykonawcą do stanu surowego i bodajże zamkniętego - kredyt ma być na 20 lat, postaram sie wyciągnąć jeszcze trochę danych.
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomjot
    Jeszcze ciekawostki - do umowy kredytowej niezbędne jest podpisanie umowy z generalnym wykonawcą do stanu surowego i bodajże zamkniętego - kredyt ma być na 20 lat, postaram sie wyciągnąć jeszcze trochę danych.
    Hm... to troche ryzykowne, a co jesli bedziesz mial inna firme od murow a inna od dachu??

    I kiedy bedziesz wiedzial co to za "rewelacyjna oferta"?

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Stawiam tez na deutsche bank

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-MZM
    Cytat Napisał tomjot
    Jeszcze ciekawostki - do umowy kredytowej niezbędne jest podpisanie umowy z generalnym wykonawcą do stanu surowego i bodajże zamkniętego - kredyt ma być na 20 lat, postaram sie wyciągnąć jeszcze trochę danych.
    Hm... to troche ryzykowne, a co jesli bedziesz mial inna firme od murow a inna od dachu??

    I kiedy bedziesz wiedzial co to za "rewelacyjna oferta"?
    Powiedział, że umowę z generalnym wykonawcą muszę mieć zawartą w momencie podpisywania umowy z bankiem, a potem... ich już nic nie interesuje. Jaki to ma sens? Bank schodzi z marży bo budowa z generalnym wykonawcą jest bezpieczniejsza? Jaki to bank dowiem się zapewne kiedy zapłacę 100zł, natomiast do tego czasu mam nadzieję poznać wszystkie szczegóły oferty.
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-MZM
    Stawiam tez na deutsche bank
    Hmm - właśnie byłem na stronie deutsche bank - mają oprocentowanie w chf od 2.51% (marża + libor) i marżę 1.5%
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  12. #92

    Domyślnie

    Własnie idę do PKO BP bo w BZWBK maja tylko raty malejące w CHF-ach.
    Może ktos ma doświadczenia z PKOBP?
    PRO

  13. #93

    Domyślnie

    Przepraszam może znacie odpowiedź ?
    Proszę o wyjaśnienie

    1. Przy umowie kredytowej -kredyt hipoteczny jakie są koszty ustanoiwienia hipoteki:
    - umowa musi być w formie aktu notarialnego ? - jakie opłaty
    - wpisy do Sądu do hipoteki - jakie opłaty
    - czy jest różnica czy kredyt jest w PLN?- wysokośc opłat
    -czy w walucie np. CHF? - wysokość opłat

    2. TRUDNIEJSZE

    Jeżeli wezmę kredyt w CHF i będę chciała za jakiś czas przewalutować np. PLN to ile te zmiany będą kosztowały?
    Czy tylko opłata za wpis do księgi, iz zmiana waluty?
    Czy jakies dodatkowe opłaty notariuszowi? w sądzie ( np. jakiś % od kwoty przewalutowania ? czy wtedy zmienia sie wartośc hipoteki itp?)
    Jestem zielona w tym temacie , a nie znam opinii fachowca.

    Bardzo prosze o pomoc.
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  14. #94

    Domyślnie

    aktu notarialnego nie trzeba, opłata zależy od kwoty kredytu - kredyt na ok. 130 tys. zł. - wpis hipoteki zwykłej ok. 130 zł wpis hipoteki kaucyjnej 19 zł - jest to podatek od czynności cywilnoprawnych

    jeżeli chodzi o przewalutowanie to zależy od banku, teraz w bankach są promocje i kwota za przewalutowanie to 0 zł (tylko żeby zawarli wpis w umowie że to 0 zł to dotyczy całego okresu kredytowania)

    a jeżeli chodzi o to czy kwota raty jest inna w PLN niż we CH to oczywiście że tak! kredyty w PLN mają dosyć wysokie procenty w porównaniu do CH, ale znowu biorąc kredyt w walucie trzeba liczyć się ze zmianami kursów...
    Asia i Wojtek

    "Nie istnieje droga na skróty do miejsca, do którego dojść warto"

  15. #95

    Domyślnie

    Chodzi mi o 2 wpis do hipoteki.
    Gdy przewalutuje

    - musze wykreslic tamten na CHF

    - a wpisac hipotekę na PLN - i czy to nadal jest ( w wyżej wymienionym przykładzie 130zł. i 19zł. ???) czy tylko 19zł. ???

    czy nie jest to juz nie hipoteka na budowe domu, a np. hipoteka na spłatę kredytu ???
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  16. #96

    Domyślnie

    najlepiej dowiedz się w sądzie w którym masz hipotekę albo w banku powinni Ci wszystko powiedzieć
    Asia i Wojtek

    "Nie istnieje droga na skróty do miejsca, do którego dojść warto"

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosia Łódź
    Chodzi mi o 2 wpis do hipoteki.
    Gdy przewalutuje

    - musze wykreslic tamten na CHF

    - a wpisac hipotekę na PLN - i czy to nadal jest ( w wyżej wymienionym przykładzie 130zł. i 19zł. ???) czy tylko 19zł. ???

    czy nie jest to juz nie hipoteka na budowe domu, a np. hipoteka na spłatę kredytu ???
    Po przewalutowaniu, bank wystawi Ci najprawdopodobniej zaświadczenie o zmianie kwoty i waluty hipoteki. Z tego co wiem, nie powinien pobrac jeszcze raz podatku (PCC), skoro i hipoteka zwykła i kaucyjna była zapłacona.
    Cel kredytowania się nie zmienia.
    Moje szczęście to Miki
    gg 568780

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-MZM
    Stawiam tez na deutsche bank
    Dobry strzał - nie dowiedziałem się tego wprawdzie z ekspandera, tylko z OpenFinance - dokładnie taka sama i mysle, ze naprawde ciekawa oferta:
    1.6% marży + 2%prowizji, okres kredytowania max. 20 lat + umowa z generalnym wykonawcą na stan surowy zamknięty

  19. #99

    Domyślnie

    Maciek, Dryblasy
    Jak tam Wasze negocjacje z bankami - ciekaw jestem bardzo co udało się Wam wynegocjować. Ja dostałem z OF 2 ciekawe oferty (czekam na dodatkowe), ale równocześnie negocjuję ze swoim BPH (wysłali ponoć pismo do W-wy o obniżenie marży dla mnie).

  20. #100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomjot
    Maciek, Dryblasy
    Jak tam Wasze negocjacje z bankami - ciekaw jestem bardzo co udało się Wam wynegocjować. J
    Witam wszystkich!
    Jestem juz po, dzis podpisalem umowe z Nordea Bank.
    Podstawowe informacje: Kredyt 250 tys. Wklad wlasny ponizej 40% (tam maja takie widelki)
    Oprocentowanie marza stala 2% plus libor 6M. Prowizja 0,5 procenta. Ubezpieczenie budowy 0,075% zalatwiane na miejscu (jesli sie chce). Darmowe ubezpieczenie na zycie NNW (niestety na razie tylko dla jednego kredytobiorcy).
    Podstawa wyplaty transzy jest 50% wykorzystanej kwoty w rachunkach. Inspekcja pracownika jest bezplatna.
    Mala roznica miedzy kursem kupna i sprzedazy CHF.
    W sumie od nich dostalem najnizsze oprocentowanie, dobre warunki.

    UWAGA! Jesli ktos chce zlozyc swoje zapytanie w tym banku to niech pisze na priv podam namiary z kim sie kontaktowac. Okazuje sie ze kredytami zajmuja sie pracownicy banku (musza wykonac plan) i agenci banku ktorzy maja placone od prowizji ( z tego wiadomo ze prowizji wam nie obniza do 0,5 skoro wyjsciowa jest 3% a z tego zyja). A kontakt z pracownikiem banku naprawde jest mily )))

    W konkurencji odpadly:
    GE MB - duze oprocentowanie, i kretynsko wysokie OBOWIAZKOWE ubezpieczenie od bezrobocia oraz wyskoie roznice i kursy CHF.

    BPH - wysokie oprocentowanie oraz musialbym sie stac ich dobrym klientem (konto, karty kredytowe itp.)

    Niestety nie mialem juz czasu i sily aby ciagnac to dluzej, budowa sie u mnie juz zaczela a ja nie mam juz za co cegiel kupic. Nie wiem czy moj kredyt byl najtanszy, moze gdzies indziej bym cos tam jeszcze wywalczyl, ale warunki mi odpowiadaja i nie popadam w paranoje - nie bede sie klocic o 0,01 czy 0,02 oprocentowania.
    Mam to juz za soba teraz czysta przyjemnosc budowania czego i wam wszystkim zycze.

Strona 5 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony