dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 337
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 6726
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekM05a
    Rafal_G-ce: Zasz powiedzenie:
    Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

    Może znasz lepsze?
    kierujesz się powiedzeniami w finansach zamiast wiedzą i doświadczeniem........ GRATULUJE

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Cytat Napisał TomekM05a
    Rafal_G-ce: Zasz powiedzenie:
    Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

    Może znasz lepsze?
    kierujesz się powiedzeniami w finansach zamiast wiedzą i doświadczeniem........ GRATULUJE
    Przysłowia są mądrością narodu. A Twoja wiedza i doświadczenie mnie delikatnie mówiac: nie przekonuje.
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  3. #1023

    Domyślnie

    Podałem przykład funduszy, które kupiłem miesiąc temu.
    - nie manipuluj forumowiczami, napisałeś :
    Ja po 35 dniach mam z funduszy 4,04% co daje w skali roku 42%
    - co wynikło przynajmniej z braku doświadczenia.


    Wiesz, przekonales mnie - Nie warto tracic czas i Cię cytowac.

    Niech osadzą nas inni.

    Oto ile zarobię jeśli:
    - wezmę kredyt na 20 lat na kwotę 240 000 (to zrobiłem)
    - zacznę oszczędzac po 2 latach dodatkowo 200 zl każdego miesiaca,
    - oprocentowanie kredytu 5,6%
    - oprocentowanie nadwyżek 5,6%

    Zapłace odsetek ok. 101 000
    Normalny kredyt: 135 000
    34 000 jak dla mnie OK.


    Czas na Twoje obliczenia.
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  4. #1024

    Domyślnie

    Kredyt "normalny" 240,0 tys. zł 20 lat oprocentowanie 5,0
    Odsetki przy ratach malejących 120,5 tys. zl
    200,0 zł miesięcznie lokowane w fundusze przyjmijmy ze w wysokosci "twojego magicznego bilansowania" 35,0 tys. zł.
    120,5 - 35,0 = 85,0 tys zł. To "ciut" mniej niz u ciebie
    Masz racje niech nas ocenią inni

  5. #1025

    Domyślnie

    Jasne. Weź kredyt, wybuduj dom i do "zobaczenia" za rok.

    Ja nie omieszkam Ci przypomniec, wtedy porównamy wyniki - publicznie.

    Możemy kontynuowac to co rok, aż do spłacenia.

    Bardzo jestem ciekawy Twojej wiedzy i doświadczenia i jak ona przełoży się na przedstawione wyliczenia.
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  6. #1026

    Domyślnie

    Kolejne "rzeczowe" stwierdzenie
    Z mojej strony koniec tej bezsensownej dyskusji. Chcesz wierzyć w to co Ci wmawiają, to wierz, mnie w to nie mieszaj bo takimi wyliczeniami mnie nie przekonasz.

  7. #1027

    Domyślnie

    Wierzę, ze przedstawiłem opcję realną i bezpieczną. Która pozwoli zmniejszyc odsetki bez codziennego stresowania sie wskaźnikami.
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  8. #1028

    Domyślnie

    Co powiecie na ten temat:
    Kredyt nieduży (na działkę ?) - Kredyt Bank , w PLN, oprocentowanie 5,11, marża banku 1,05%, prowizja za udzielenie kredytu - 0, wcześniejsza spłata- 0, okres: 6 lat, rata stała - 581,62 - dla mnie wygląda w miarę ciekawie
    WIERZ W ŻYCIE PEŁNE OBFITOŚCI, SZCZĘŚCIA I SUKCESÓW. ŻYJ W RADOSNYM OCZEKIWANIU NAJLEPSZEGO, A BEZ USTANKU PRZYCHODZIĆ BĘDZIE WSZYSTKO NAJLEPSZE

  9. #1029

    Domyślnie

    aha, kwota kredytu 36 000
    WIERZ W ŻYCIE PEŁNE OBFITOŚCI, SZCZĘŚCIA I SUKCESÓW. ŻYJ W RADOSNYM OCZEKIWANIU NAJLEPSZEGO, A BEZ USTANKU PRZYCHODZIĆ BĘDZIE WSZYSTKO NAJLEPSZE

  10. #1030

    Domyślnie

    No i podpisane

    210 000
    30 lat ( a faktycznie 28,5 roku)
    prowizja 0,1% (210zł)
    oprocentowanie: marża 1,3 stała + 3M LIBOR = 2,96% obecnie
    wcześniejsza spłata 1% (do 5 roku)

    BGŻ Poznań
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał gniezno
    No i podpisane

    210 000
    30 lat ( a faktycznie 28,5 roku)
    prowizja 0,1% (210zł)
    oprocentowanie: marża 1,3 stała + 3M LIBOR = 2,96% obecnie
    wcześniejsza spłata 1% (do 5 roku)

    BGŻ Poznań
    a przewalutowanie jaki koszt?
    osobiście nie mam zaufania do banków spółdzielczych ale życzę wszystkiego dobrego

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Kolejne "rzeczowe" stwierdzenie
    Z mojej strony koniec tej bezsensownej dyskusji. Chcesz wierzyć w to co Ci wmawiają, to wierz, mnie w to nie mieszaj bo takimi wyliczeniami mnie nie przekonasz.
    Wg mnie TomekM05a albo jego żona pracuje po prostu w Multibanku (w marketingu) i go tu reklamuje...

  13. #1033
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kiełek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    210
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Kto patrzy na fundusze w miesiąc po zainwestowaniu w nie.... co najmniej kilka miesięcy, jak nie rok - tym bardziej w naszym karaju.
    Jeżeli na rachunkach masz duże przepływy, to opłaca sie branie kredytu a'la mPlan z PLN. Jeżeli nie, to fundusze. Trzeba sobie zrobić portfel i się go trzymać. Sądzę, że zarobki na funduszach z ostatniego miesiąca nieco stopniały w ostatnim tygodniu z 35% zrobiło się 5%. Ale to raczej normalne - miesiąc-dwa to stanowczo za krótko, żeby patrzeć na zysk na funduszach - to nie giełda.
    ******************
    Kiełek
    Dziennik pre-budowy

  14. #1034
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iv78

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    8

    Domyślnie Multi

    Ja wybrałam multibank, decyzję miałam po 2 tyg niecałych, jestem bardzo zadowolona, na bieżąco informowano mnie co dzieje się z wnioskiem

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geezer
    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Kolejne "rzeczowe" stwierdzenie
    Z mojej strony koniec tej bezsensownej dyskusji. Chcesz wierzyć w to co Ci wmawiają, to wierz, mnie w to nie mieszaj bo takimi wyliczeniami mnie nie przekonasz.
    Wg mnie TomekM05a albo jego żona pracuje po prostu w Multibanku (w marketingu) i go tu reklamuje...
    iv78 - jeszcze jeden z marketingu multibanku .

    A teraz Ty Geezer sie przyznaj w marketingu jakiego banku pracujesz - stac Cię na chwile szczerosci.
    Pozdrawiam,
    TomekM05a
    Mój M05a

  16. #1036

    Domyślnie

    Porównywanie jakichkolwiek planów inwestycyjnych bez wskazania poziomu przypisanego im ryzyka jest bez sensu.
    Stopa zwrotu rzędu 35% jest ok. ale nie zapomnijmy o ryzyku,jakie takiej inwestycji towarzyszy i które moze doprowadzić do sytuacji, gdy w okresie kilku lat (bessa na giełdzie) wartosć twojego portfel może stopnieć do ułamka wkładu jaki wniosłeś. Dlatego przy roważaniach dotyczących planów takich, jak ma Multibank warto wziąc poziom oprocentowania wolny od ryzyka tj. mniej więcej rentowność papierów skarbowych. Wtedy jakiekolwiek wnisoki z analizy porównawczej są "bardziej" obiektywne.

    BTW jeżeli jakiegokolwiek kredytobiorcę stac na inwestownie nadwyżek finansowych w jakikolwiek plan inwestycyjny, to niewątpliwie w perspektywie 20-30 lat (okres kredytu) to się opłaci nie zależnie od poziomu akceptowalnego ryzyka. Warunek jest jeden: trzeba mieć wolne środki po spłaceniu raty

  17. #1037
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iv78

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    8

    Domyślnie ..

    Naprawdę jestem zadowolona , nie ukrywam tego, podać placówkę, jakieœ szczegóły?
    Nie ma sprawy, mam prawo podzielić się pozytywnymi doœwiadczeniami. Obawiałam się szczególnie po lekturze forum na stronie multibanku, ale okazało się że w moim przypadku wszystko poszło doskonale, może to kwestia doradcy w banku?

  18. #1038
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Kiełek oraz Gniezno,
    czy to Wasze obrazki dzielą mój ekran na pół? Jeśli tak, uprzejma prośba o zmniejszenie!

  19. #1039

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe dyskusje, ale po przeczytaniu wszystkiego przekonałam się do kredytu w złotówkachi zdania nie zmienię, tymbardziej że co złotówki to złotówki a co bedzie za x lat z walutą nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

  20. #1040

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufinek
    Bardzo ciekawe dyskusje, ale po przeczytaniu wszystkiego przekonałam się do kredytu w złotówkachi zdania nie zmienię, tymbardziej że co złotówki to złotówki a co bedzie za x lat z walutą nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
    no widzisz jakie mądre wnioski wyciagasz z naszych dyskusji ....
    pozdrawiam

Strona 52 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony