dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 337
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 6726
  1. #1041

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Cytat Napisał Mufinek
    Bardzo ciekawe dyskusje, ale po przeczytaniu wszystkiego przekonałam się do kredytu w złotówkachi zdania nie zmienię, tymbardziej że co złotówki to złotówki a co bedzie za x lat z walutą nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
    no widzisz jakie mądre wnioski wyciagasz z naszych dyskusji ....
    pozdrawiam
    Człowiek uczy się całe życie i wyciąga wnioski nie zawsze po tym jak doświadczy czegoś na swojej skórze ale również na skórze innych

  2. #1042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufinek
    Bardzo ciekawe dyskusje, ale po przeczytaniu wszystkiego przekonałam się do kredytu w złotówkachi zdania nie zmienię, tymbardziej że co złotówki to złotówki a co bedzie za x lat z walutą nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
    A można przewidzieć co będzie za x lat ze złotówką ?? Inflacja będzie na poziomie 20% a płace na tym co są i dupa.

    Nie ma co tak patrzeć w przód - liczy się okres po którym możesz spłacić całość krdytu bez kar (przeważnie 3 lata). Zawsze będzie można uciec do innego banku.

  3. #1043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kiełek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    210
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dzisiaj podpisałem umowę z mBankiem:
    230K PLN
    kedyt na 100% inwestycji (sama działka)
    2,95% + 1% prowizji
    3,5tyg. na rozpatrzenie wniosku + tydzień na umowę - żadnch dodatkowych dokumentów - choć może były, ale wszystkim zajmowała sie kobieta z Expander Prestige i nic nie wiem (nie wysłała im od razu kompletnej mapy, którą ode mnie dostała - nie wiem czemu, i była jedna dodatkowa iteracja).
    Ogólnie jestem zadowolony, choć miało być o 1,5 tyg szybciej.
    ******************
    Kiełek
    Dziennik pre-budowy

  4. #1044

    Domyślnie

    Cytat Napisał kammaje
    Cytat Napisał Mufinek
    Bardzo ciekawe dyskusje, ale po przeczytaniu wszystkiego przekonałam się do kredytu w złotówkachi zdania nie zmienię, tymbardziej że co złotówki to złotówki a co bedzie za x lat z walutą nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
    A można przewidzieć co będzie za x lat ze złotówką ?? Inflacja będzie na poziomie 20% a płace na tym co są i pupa.

    Nie ma co tak patrzeć w przód - liczy się okres po którym możesz spłacić całość krdytu bez kar (przeważnie 3 lata). Zawsze będzie można uciec do innego banku.
    a co to za różnica? wtedy i tak bedzie zarabiał w złotówkach (ewentualnie w ojro ) i bedzie mial do spłaty albo droższe franki albo drozszy kredyt w PLN. Inflacja wpłynie zarówno na wysokość kredytów w PLN jak i w walucie.
    Liczy się okres 3 lat ? => ja nie jestem tak bogaty i nie spłacę w ciągu trzech lat kredytu, więc dla mnie liczy sie cały okres kredytowania.
    Zawsze można uciec do innego banku ? => a w tym drugim inflacja o której piszesz bedzie mniejsza ?

  5. #1045

    Domyślnie

    Nie ma co tak patrzeć w przód - liczy się okres po którym możesz spłacić całość krdytu bez kar (przeważnie 3 lata). Zawsze będzie można uciec do innego banku.[/quote]
    a co to za różnica? wtedy i tak bedzie zarabiał w złotówkach (ewentualnie w ojro ) i bedzie mial do spłaty albo droższe franki albo drozszy kredyt w PLN. Inflacja wpłynie zarówno na wysokość kredytów w PLN jak i w walucie.
    Liczy się okres 3 lat ? => ja nie jestem tak bogaty i nie spłacę w ciągu trzech lat kredytu, więc dla mnie liczy sie cały okres kredytowania.
    Zawsze można uciec do innego banku ? => a w tym drugim inflacja o której piszesz bedzie mniejsza ? [/quote]

    Bardzo dobrze powiedziane RAFAŁ BRAWO

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Cytat Napisał kammaje
    Cytat Napisał Mufinek
    Bardzo ciekawe dyskusje, ale po przeczytaniu wszystkiego przekonałam się do kredytu w złotówkachi zdania nie zmienię, tymbardziej że co złotówki to złotówki a co bedzie za x lat z walutą nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
    A można przewidzieć co będzie za x lat ze złotówką ?? Inflacja będzie na poziomie 20% a płace na tym co są i pupa.

    Nie ma co tak patrzeć w przód - liczy się okres po którym możesz spłacić całość krdytu bez kar (przeważnie 3 lata). Zawsze będzie można uciec do innego banku.
    a co to za różnica? wtedy i tak bedzie zarabiał w złotówkach (ewentualnie w ojro ) i bedzie mial do spłaty albo droższe franki albo drozszy kredyt w PLN. Inflacja wpłynie zarówno na wysokość kredytów w PLN jak i w walucie.
    Skoro wpłynie na kredyty walutowe i złotówkowe to dlaczego nie wybrać tańszego JUŻ TERAZ walutowego??

    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Liczy się okres 3 lat ? => ja nie jestem tak bogaty i nie spłacę w ciągu trzech lat kredytu, więc dla mnie liczy sie cały okres kredytowania.
    Ja też nie. Nawet jakbym mógł to tego nie zrobię. Ale nie chodzi mi o spłatę kredytu tylko o możliwość zaciągnięcia kredytu w innym banku na spłatę tego na INNYCH warunkach.

    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Zawsze można uciec do innego banku ? => a w tym drugim inflacja o której piszesz bedzie mniejsza ?
    Jak wiesz inflacja nie dotyczy banku. Ale oprocentowanie kredytu już tak. Skoro teraz Millennium dawał 0% prowizji za przeniesienie kredytu, to kto wie co będzie za 3 lata. A skoro GE gwarantuje w umowach zmniejszenie marży za 7 lat o 0.3% to należy spodziewać się kolejnej wojny o klienta.


    napiszę to jasno jeszcze raz - biorę kredyt w walucie bo na dzień dzisiejszy jest on dużo tańszy niż ten w złotówkach. Zapewniam sobie darmowe przewalutowanie i możliwość wcześniejszej spłaty kredytu jak najszybciej - dzięki temu będę mógł uciec do innego banku jak mój pozostanie z marżą na poziomie 1% a inne będą miały np.: 0.5%.
    A rozważąnie nad kursem waluty za 20 lat czy też inflacją w Polsce jest chore. No chyba że ktoiś jest zawodowym wróżbitą.

  7. #1047

    Domyślnie

    Już kilkakrotnie udowadniałem NA LICZBACH że nie zawsze kredyt walutowy jest tańszy od złotówkowego.

  8. #1048

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Już kilkakrotnie udowadniałem NA LICZBACH że nie zawsze kredyt walutowy jest tańszy od złotówkowego.
    ja nie zamierzam z nikim na ten temat dyskutować. Dla mnie jest tańszy. Sam jakbym brał mało, to bym się decydował na PLN dla "świętego spokoju".

    ale dyskusja rozpoczęła się od tego:

    Mufinek napisał:
    Bardzo ciekawe dyskusje, ale po przeczytaniu wszystkiego przekonałam się do kredytu w złotówkachi zdania nie zmienię, tymbardziej że co złotówki to złotówki a co bedzie za x lat z walutą nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

    tak jakby można było przewidzieć inflację i zarobki za x lat.[/b]

  9. #1049

    Domyślnie

    Witam! oceńcie sami:
    PKO BP kredyt 170000 na 30 lat, we CHR, prowizja 0,65% i marża stała 1,37% - obie kwestie na tym poziomie jeśli opłacę 2040 ubezpieczenie od utraty pracy, rata 767,61., oprocentowanie 3,15%,
    Millenium ta sama kasa na 35 lat prowizja 1%, oprocentowanie 3,02%. marża 1,3% rata 682,93,
    oszaleć można!!! znacie sprawdzony bank i kredyt na dobrych warunkach...???pozdr.u.

  10. #1050

    Domyślnie

    Witam! oceńcie sami:
    PKO BP kredyt 170000 na 30 lat, we CHR, prowizja 0,65% i marża stała 1,37% - obie kwestie na tym poziomie jeśli opłacę 2040 ubezpieczenie od utraty pracy, rata 767,61., oprocentowanie 3,15%,
    Millenium ta sama kasa na 35 lat prowizja 1%, oprocentowanie 3,02%. marża 1,3% rata 682,93,
    oszaleć można!!! znacie sprawdzony bank i kredyt na dobrych warunkach...???pozdr.u.

  11. #1051

    Domyślnie

    Cytat Napisał ula@
    Witam! oceńcie sami:
    PKO BP kredyt 170000 na 30 lat, we CHR, prowizja 0,65% i marża stała 1,37% - obie kwestie na tym poziomie jeśli opłacę 2040 ubezpieczenie od utraty pracy, rata 767,61., oprocentowanie 3,15%,
    Millenium ta sama kasa na 35 lat prowizja 1%, oprocentowanie 3,02%. marża 1,3% rata 682,93,
    oszaleć można!!! znacie sprawdzony bank i kredyt na dobrych warunkach...???pozdr.u.
    jeżeli chcesz porównać dwa produkty to warunki muszą być takie same - czyli w Twoim przypadku oba na 30 lat lub oba na 35 lat. Inaczej miarodajnie tego nie porównasz.

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał kammaje
    A można przewidzieć co będzie za x lat ze złotówką ?? Inflacja będzie na poziomie 20% a płace na tym co są i pupa.
    PLN zniknie i tyle. Wszystko przeliczą na Euro - pensje, kredyty, ceny w sklepach. Pensje przeliczą dokładnie, do cen detalicznych doliczą od 20 do 200% "premii" (tak jak to było w RFN) a kredyty ... hmm...

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geezer
    Cytat Napisał kammaje
    A można przewidzieć co będzie za x lat ze złotówką ?? Inflacja będzie na poziomie 20% a płace na tym co są i pupa.
    PLN zniknie i tyle. Wszystko przeliczą na Euro - pensje, kredyty, ceny w sklepach. Pensje przeliczą dokładnie, do cen detalicznych doliczą od 20 do 200% "premii" (tak jak to było w RFN) a kredyty ... hmm...
    kredytów nie przeliczą jak będą w CHF, a jak w PLN to tak samo jak wszystko inne - płace, ceny .... . Ja to przerabiałem z DM.

    zresztą fakt zniknięcia PLN nie ma znaczenia. Jak inflacja będzie duża to kurs EURO też będzie odpowiedni i przeliczą ci na TAKIE zadłużenie w EURO. Ale jednocześnie należy się spodziewać dużego kursu CHF. Jeden pies.

  14. #1054

    Domyślnie

    kammaje

    a co ze spreadem?
    bierzesz to pod uwagę?

  15. #1055

    Domyślnie

    Cytat Napisał Judka
    kammaje

    a co ze spreadem?
    bierzesz to pod uwagę?
    ale kiedy?? przy braniu kredytu ??
    i tak i nie

    tak - dlatego trafiłem do Nordei
    nie - dlatego, że w Millennium wnioskuję o spłatę w walucie

  16. #1056

    Domyślnie

    I w momencie brania kredytu i potem w momencie "bezpłatnego" przewalutowania.

    Dla kredytu 100 000 zł na dzień dobry ok. 5 000 zł w plecy (czyli ok. 5%)
    A potem przy ewentualnym przewalutowaniu podobnie.

  17. #1057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kammaje
    nie - dlatego, że w Millennium wnioskuję o spłatę w walucie
    rozumiem ze zatrabiasz we frankach

  18. #1058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Cytat Napisał kammaje
    nie - dlatego, że w Millennium wnioskuję o spłatę w walucie
    rozumiem ze zatrabiasz we frankach
    nie - zarabiam w PLN ale franki kupuję w kantorze.

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał kammaje
    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Cytat Napisał kammaje
    nie - dlatego, że w Millennium wnioskuję o spłatę w walucie
    rozumiem ze zatrabiasz we frankach
    nie - zarabiam w PLN ale franki kupuję w kantorze.
    rozumiem w takim, w którym nie ma spreadu

  20. #1060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Judka
    kammaje

    a co ze spreadem?
    bierzesz to pod uwagę?

    ościećcie mnie co to jest ten spread...

Strona 53 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony