Witam,

A oto kolejny problem:

Mam na działce, dokładnie w miejscu wytyczenia budynku ok 140 m2 mał e bagienko a dokładnie "strumyczek" niewielki z kałużami, skierowany wprost do kanalizacji burzowej. Sąsiedzi mówią, że jest on aktywny do połowy lata do kiedy susza da się we znaki. Podobno jest uszkodzony drenaż i należy go naprawić i skierować do burzówki. Problem w tym że nigdy o tym nie słyszałem i nie wiem jak się do tego zabrać. Ja myslę że trzeba mozliwie jak najlepiej osuszyć treren i zlokalizować żródełko strumyczku i tam zacząć kopać i naprawić drenaż.

Jeżeli ktoś ma lepsze doświadczenia lub ciekawsze pomysły proszę o kontakt, odpowiedź ... cokolwiek.

Jak kiedyś kupiłem działkę na jesień, to problemu nie było, bo jest wiosną, ale budować się tak nie można!!! Acha jest to grunt po byłym, brdzo dawno polu uprawnym, na którym jest osiedle około 15-sto letnich domków jednorodzinych w zabudowie szeregowej, z polożonymi glownymi drogami asfaltowymi, więc myślałem że jak wszyscy dookoła się wybudowali to jakoby problemu nie ma - no ale jednak jest. Może czyta to jakiś fachowiec w tej dziedzinie, uważam, iż temat nie jest prosty przynajmiej dla mnie, więc liczę na POMOC!!!!

Pozdrawiam.