dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16

    Domyślnie Kostrzewa Compact Bio Luxury

    Witam!!
    Drodzy forumowicze, zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc. Otóż mam kupiony piec firmy Kostrzewa Compact Bio Luxury 16KW wraz z dwoma czujnikami temperatury pokojowej oraz jednym zawnętrznym. Dom o powierzchni użytkowej 210m2 plus piwnica ok 50m2. Bloczek zewnętrzny YTONG 30cm ocieplony 18cm wełny. Dach 25cm wełny. Rekuperacja (jednostka centralna) będzie zamontowana w ciągu dwóch tygodni. Od paru tygodni grzeje już domek i mam problem. Kompletnie jestem zielony w ustawianiu parametrów pieca. Facet, który sprzedał mi piec jest również serwisantem na region z firmy. Ale odnoszę wrażenie, że jest zielony jak ja. Pieca nie potrafił podłączyć (chodzi o podłączenie do magistral kanowskich itp.) - musiał robić to elektryk, czujniki temperatur na górze i na dole nie potrafił skonfigurować i wiele innych zastrzeżeń. Dlatego nie mam co jego pytać o porady.
    Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z parametrami w sterowniku? Chodzi mi o to, co daje zmiana jakiegoś parametru i względem czego należałoby ją ustawiać. Nie mówię tu o nastawach temperatur ekonomicznych czy komfortowych. Chodzi o powietrze, podawanie, histerezę itp.
    Pelet chyba mam nie najlepszej jakości, bo zostają małe spieki, a i dużo popiołu na palniku zalega, którego piec nie daje rady wydmuchać. Pojawia się później alarm o przegrzaniu palnika i praca pieca ustaje.
    Proszę się na mnie nie złościć i wykazać cierpliwością. Wiem, że proszę o poświęcenie mi sporo czasu, ale przeglądając fora wiele osób odpisujących pisze przeważnie o swoich ustawieniach, które mają metodą prób i błędów dopasowane do swoich potrzeb. Nie jest to zbyt pomocne...
    Z góry dziękuję za wyrozumiałość i za pomoc.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Witam , w tej sytuacji zadzwonił bym do firmy Kostrzewa i poprosił o przysłanie człowieka kompetentnego ponieważ jest za dużo parametrów aby to ustawiać na forum trzeba mieć też wiedzę i doświadczenie . Podawanie parametrów to metoda na chybił trafił .Do takiego pieca polecam pelet certyfikowany lub sprawdzony aby uniknąć kłopotów . Czyż do dobrego silnika diesla będziesz lał olej opałowy ? Jeśli masz grzejniki i ciepłą chatkę czujnik zewnętrzny możesz sobie darować . Jak podłogówka to tak .Pozdrawiam .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Zapewne będę musiał dzwonić do Kostrzewy... W domu mam podłogówkę i grzejniki. Podłogówka jest wszędzie oprócz sypialń.
    A zapytam jeszcze jak już mi odpowiedziałeś Czy jest możliwe i jakimi parametrami się "bawić", aby piec dawał radę pozbywać się zalegającego popiołu z palnika?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    U mnie usuwanie nadmiernej ilości popiołu z palnika jest realizowane przedmuchem które jest ustawione na co 6 albo 10 min z siłą 40% przez 10 sek .Nie wiem jak w Kostrzewie bo mają sterowniki Estyma Defro posiadają Techa. Także nie sugeruj się moimi nastawami jest to indywidualna sprawa .Ja palę dobrym peletem bez spieków ktoś inny będzie palił gorszym i te nastawy nie koniecznie muszą mu się sprawdzić . Na stronie Kostrzewy jest chyba forum tam może podpytaj ?Bez wizyty dobrego instalatora z doświadczeniem w regulacji pieca na pelet raczej się nie obejdzie .

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj Barliniak

    Mógłbyś coś napisac na temat swojego kociołka DEFRO BIO SLIM 10 KW ?
    Jak u Ciebie wygląda spalanie w porównaniu z wcześniejszym śmieciuchem (głównie chodzi mi o kwestie finansowe , bo jeśli chodzi o wygodę to nie ma co porównywać ) ?
    Czy przy obecnych temperaturach kocioł pracuje cały czas , czy może wygasza się i ponownie sam rozpala?
    Jaką powierzchnię ogrzewasz i ile spalasz pelletu dziennie przy obecnych temperaturach?
    Ja palę w piecu miałowym węglem (komin zaczął mi "gnić " od mokrego miału). Trochę go zmodyfikowałem i dokupiłem sterownik KRYPTON PID , spalanie jest OK . (przy obecnych temperaturach spalam około 14 kg węgla przeciętnej jakości ( 680 zł za tonę ) ogrzewając 90 m2 + 100l CWU , temperatura w domu 23 stopnie)
    Jednak myślę o wymianie kotła na kocioł automatyczny.Myślałem o kotle na ekogroszek DEFRO EKR PZ ale poczytałem trochę forum i coraz bardziej interesuje mnie kociołek na pellet .
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Domcik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrów Maz.
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Widocznie będę musiał trochę poszperać w ustawieniach Jeszcze raz dzięki za odpowiedź!! Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony