dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 90
  1. #1

    Domyślnie A ja mam dość kominka .Hej

    powiem tak po eksploayacji pięcio letniej kominków ktore mam w domu firmie mam ich dość problem z drewnem zroku na rok coraz większy i coraz droższe maży mi się kominek w kturym będe palił tylko jak będe chciał a nie będę musiał.Śledzac posty powiem ze to waryjactwo,wszyscy chcą mieć kominek kotłownie w salonie .A ja mam tego dośc icieszę się że sezon mija. Wielkanocnej pogadanki hej

  2. #2

    Domyślnie Re: A ja mam dość kominka .Hej

    Cytat Napisał jarator
    powiem tak maży mi się kominek w kturym będe palił tylko jak będe chciał a nie będę musiał. hej
    Łączę się w tym marzeniu. Dosłownie cytuję "...rzygać mi się chce jak patrzę na tą stertę drzewa pod domem i muszę ją zwlec do salonu..." koniec cytata
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    jarator
    Piszesz, że sezon się kończy, a Mi się wydaje, że grzanie kominkiem to głównie w okresach przejściowych ma sens przynajmniej ekonomiczny.
    Mi moja Tarnawa jeszcze się nie znudziła, mam od roku i jeszcze w niej nie paliłem, nie podłączona a takie wypowiedzi jak Twoja Mnie cieszą, bo może cena na drewno nie będzie taka przesadzona mniejszy popyt , mniejsza cena
    "maży mi się kominek w kturym będe palił tylko jak będe chciał a nie będę musiał"
    W tym poście widać poprostu, że maży Ci się bogactwo bo takiego kominka coby się chciało w nim palić to jeszcze nie wymyślili
    Moja rada to, w firmie zatrudnić palacza , a w domu zrób sobie przerwę, drewno trochę przeschnie będzie się lepiej palić.
    Oczywiście traktój to z przymrużeniem oka
    Oj, żeby nam się tak chciało, jak nam się nie chce!

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: A ja mam dość kominka .Hej

    Cytat Napisał jarator
    powiem tak po eksploayacji pięcio letniej kominków ktore mam w domu firmie mam ich dość problem z drewnem zroku na rok coraz większy i coraz droższe maży mi się kominek w kturym będe palił tylko jak będe chciał a nie będę musiał.Śledzac posty powiem ze to waryjactwo,wszyscy chcą mieć kominek kotłownie w salonie .A ja mam tego dośc icieszę się że sezon mija. Wielkanocnej pogadanki hej
    Z postu wnioskuję, że kominek jest głównym żródłem energi (ciepła) w Twoim domu. Jeśli tak jest to oznacza to, że popełniłeś zasadniczy błąd w fazie projektu budynku.
    Wkład kominkowy powinien być uzupełniającym żródłem ciepła. Nigdy nie powinien być jedynym.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #5
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    masz rację Wowka wiele razy starałem się tę prawdę przekazać na forum ale zawsze znajdują się mądrzejsi i wiedzą lepiej

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    mam rodzinę ktora ma kominek i tak im się znudzil że w tym roku nie palili w nim ani razu, nie wiem czy mnie też to czeka

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Grunt to mieć wybór, a nie mus
    Dlatego kominek będzie grzał okazjonalnie lub w ekstremalnych sytuacjach.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    Grunt to mieć wybór, a nie mus
    Dlatego kominek będzie grzał okazjonalnie lub w ekstremalnych sytuacjach.
    Albo wtedy kiedy się będzie miało na top ochotę. Nawet jeśli będzie się miało ochotę 24/7/365
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whisper
    ...Albo wtedy kiedy się będzie miało na top ochotę. Nawet jeśli będzie się miało ochotę 24/7/365
    A co jak ochota przejdzie ?!
    Dalej lepiej mieć wybór
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    Cytat Napisał Whisper
    ...Albo wtedy kiedy się będzie miało na top ochotę. Nawet jeśli będzie się miało ochotę 24/7/365
    A co jak ochota przejdzie ?!
    Dalej lepiej mieć wybór
    Jak ochota przejdzie, to nie będę palił. Grzać będzie co innego.
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whisper
    ...Jak ochota przejdzie, to nie będę palił. Grzać będzie co innego.
    Znaczy będziesz miał wybór !
    Howk !!!
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #12

    Domyślnie

    Z tymi kominkami to faktycznie jakieś wariactwo. Prawie w każdym projekcie kominek albo i dwa. W większości nowych domów na honorowym miejscu - kominek. Chce wam się paprać ręce, żeby zaoszczędzić parę groszy na ogrzewaniu ? Zresztą w większości to zwykły gadżet bo właściciel rozpalił kilka razy i przeszła mu ochota na oglądanie buzujących płomieni.

  13. #13

    Domyślnie

    A ja kominek będę miał!
    Na okazję gdyby zakręcili gaz!
    Hej
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  14. #14
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    nurni jak ochota przejdzie to chyba w łeb sobie strzelić

  15. #15

    Domyślnie

    wuszę się wam przyznać że ja je buduję projektuję inie popelniłem błędu przy projekcie domu ponieważ go jeszcze nie mam choć mam juz działkę no i głowę pełną pmysłów.Izrobię wszystko żeby kominek był tym czym być powinien czyli od początku do konca alternatywą iprzyjemnoscia.A temat nadałem dlatego zeby,zareagować np[pytania typu czy kominek może być podstawowym żródłem ogrzewania.pozdrawiam hej

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    I wychodzi na to że budujący w większości to ludzie niemyślący...
    To co ,jak rozumiem montując kominek sądziliście ,że drewno samo do niego przyjdzie? A może się jeszcze zetnie w lesie i porąbie?
    Sorki ,ale jesteście śmieszni!
    Ja sobie zamontuje kominek z płaszczem wodnym ( w nowym domu) ale wyłącznie renomowanej firmy i z duuuużym zasobnikiem (to po pierwsze) oraz dodatkowym kotłem elektrycznym(to po drugie) w układzie górnego rozdziału (to po trzecie).
    Wiekszość ludzi uważa że elektryka jest droga? No jasne ,tylko mało kto powie że może być taniej po zastosowaniu zbiorników akumulacyjnych.
    A takie zbiorniki wraz z kominkiem też spowodują rzadsze dokładanie.A może się mylę?Zresztą ctm na suchym drewnie pójdzie i 10 godz.(sprawdzone) a aku ciepła potrzyma jeszcze parę...
    O takich drobiazgach warto pomyśleć przed budową ,a nie po 5 latach narzekać na noszenie drewna.
    Moja księgowa ma ctm 18kW(już o tym nie raz pisałem) i sobie chwali-a to kobieta! Kwestia dobrego opału.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  17. #17

    Domyślnie

    pogadamy Mały za pieć lat i zeby nie było tak że jak myślisz że będzie super nikt Ci nie powidzial ze jesteś nie myślący a to jest forum wymiany doświadczeń a nie niezrealizowanych pomysłów.hej

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    od 2 lat mam kocioł na drewno-wcześniej miałem zwykły ,w którym paliłem tez wylącznie drewnem (węgiel strasznie brudzi)-a robie to od 6 lat...i byłem tego świadom i powiem szczerze że po całym dniu pracy -czy to wyjazdowej czy też biurowej przyda mi sie troche ruchu i nie narzekam .Moja żonka też zresztą.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  19. #19

    Domyślnie

    Uważam że pomysł Małego z kotłem elektr. nie jest zły: zawsze, jak coś może zmienic go na gazowy (pod warunkiem dostępu do gazu ). Ja zakładałem z góry że kominka będę używał "od wielkiego dzwonu" - w ciągu 9 mies. mieszkania paliłem w nim przez jakies 4 dni
    (np. Wigilia, Sylwester i jeszcze jakaś okazja) i chwatit.
    Uważam że wywalić kasę na drogi kominek do ciągłego palenia może chyba tylko bezrobotny (bo ma czas rano rozpalić, a potem dołożyć ....), ale nie wiem czy bedzie mieć dość kasy na taki wkłąd

    pozdr świątecznie - Krzysiek

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A chodzi mi o to ( nie chciałem nikogo urazić) ,że Polacy to wprost uwielbiają prowizorki i narzekanie-to taki sport narodowy (sam go też czasem uprawiam)-coś montują a potem narzekają ,że trzeba biegać,rąbac,nosić... I tak to jest.
    Swoją drogą wczesniej biegałem do kotła co 2-3 godz. teraz m.więcej co 6-14 godz i ...powiem szczerze ,że zrobiłem się wygodny i chciałbym miec np gazówke lub olejówkę.Dlatego tez w nowym domku na pewno byłby kocioł dodatkowy-taki na "guziczek". -zresztą jak chałupki nie sprzedam to sobie tez zamontuje nowy dodatkowy i za...sty zasobnik-ale to sprawa kasy tak ,że na razie no cóż,czekam.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony