dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Koszt budowy mojego domu:

Głosujących
239. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 250 tys. - zakup dzia

    28 11,72%
  • 47 19,67%
  • 21 8,79%
  • 45 18,83%
  • 61 25,52%
  • 21 8,79%
  • 16 6,69%
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 120
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie 250 tysięcy - wystarczy na zbudowanie domu?

    Także z Waszych relacji widać, jak trudno powiedzieć, ile właściwie kosztuje budowa domu. Jedni potrzebują kilkaset tysięcy, inni... zdumiewająco mało.
    Chcielibyśmy odnieść się do kosztów budowy, przyjmując za punkt wyjścia 250 tys. zł.
    Prosimy o wypowiedzi. Budujecie za węcej, za mniej? Ważne są informacje, jak duży dom, w jakim standardzie, w jakim rejonie kraju. A może w tej cenie jest też koszt zakupu działki? - napiszcie koniecznie.
    Dziękujemy. Wyniki w artykule.

  2. #2

    Domyślnie koszty

    ...no u mnie to będzie 5 przedział. Gdzie - dolnośląskie.

    Pozdrawiam !

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Mam nadzieje, zmieścić się w 4 przedziale. Chociaż mówią, że nadzieja matką głupich
    REKLAMA

  4. #4

    Domyślnie

    Przedział pierwszy. Z łazienkami, podłogami, ogrodzeniem, podjazdem. I to już pewne - bo w tej chwili zostały do zrobienia podłogi, drzwi wewnętrzne, malowanie, taras (to na wiosnę) i położenie kostki brukowej - materiały już kupione i ceny ustalone.
    Domek z poddaszem, ma około 120 m powierzchni użytkowej i garaż 18 metrów, prosty, z dwuspadowym dachem, jedynym bajerem jest pustka nad salonem Standard? Chyba średni... BK ocieplony styropianem, dachówka cementowa, okna drewniane. Pewna oszczędność była na instalacjach - mamy ogrzewanie dgp + prąd - więc odpada spory koszt instalacji i kotła. Wewnątrz: łazienki, kuchnia - kafle i gres polskie za 35-50 zł za metr, armatura też - niedroga, ale dobra, podłoga w pokojach - Barlinek, a na poddaszu chyba wykładzina. Czyli ogólnie - materiały dobre, ale nie luksusowe

    Generalnie staraliśmy się nie oszczędzać na jakości, a oszczędzać na bajerach Sami do tej pory nie robiliśmy prawie nic, ale będziemy sami malować i kłaść podłogę.

    To wszystko w Gdańsku
    Aha - media mieliśmy w granicy, więc koszt był niewielki.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Koszt budowy domu 240 tys.

    W cenie działka 12 arów , media.
    Dom parterowy 128 m2, dachówka BRASS, okna plastikowe, ściany pustak Max + 15 cm styropianu + tynk baranek. Tynki cementowo wapienne. Łazienki : biały montaż Koło, armatura KFA, płytki Opoczno. Kuchnia : meble na wymiar ( nowoczesne) 6 tys. nowy sprzet AGD( lodówka, zmywarka, płyta gazowa, piekarnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa itp.)
    Podłogi : salon i pokoje : panele . Kuchnia, hol, przedsionek : gres polerowany 100 zł/m2
    Piec Buderus z zasobnikiem 120 l
    Do dogrzewania koza JOTUL
    Na zewnątrz : ogrodzenie z trzech stron -siatka na podmurówce , od frontu lane słupki betonowe pomiędzy nimi sztachetki drewniane , brama przesuwana.
    Podjazd i alejki, opaska wokół domu - kostaka brukowa 130 m2.
    Tarasy zewnętrzne - gres.
    Szambo betonowe.

    Paty

  6. #6
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Dziękujemy i zachęcamy do dalszych wypowiedzi.

  7. #7

    Domyślnie

    Marki k. Warszawy. Dom parterowy z poddaszem użytkowym. Pow użytkowa ok. 145 m. Pow. po podłogach ok. 160 m. + garaż z pom. gosp. 28 m. Stan surowy otwarty z pokryciem dachowym (ceramicznym) - 0k. 145.000. Może wystarczy 300.000 przy średnim standarcie wykończenia. (nie wliczm w to ogrodzenia działki).

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Zaczynamy na wiosnę przyszłego roku. Po wstępnych przymiarkach zaznaczyłam przedział 5 (tzn 300 tys. na budowę). O działce nie wspomnę...
    Dom - pow. użytkowa 150m, niepodpiwniczony, z poddaszem użytkowym, technologia: pustak MAX 29, dachówka (chyba) ceramiczna, wykończenie porządne, acz bez wodotrysków.
    Bardzo będę szczęśliwa, jak się w tej kwocie sprawa zamknie

  9. #9

    Domyślnie

    Dom 180 m2 pu + garaż ok. 25m2. Ściany keramzyt, okna PCV, dachówka cementowa, instalacja went. mech+reku. Wszystkie instalacje wew. gotowe, tynki, wylewki. Drzwi zew. szt. 2 + brama segmentowa. To wszystko razem z działką 270.000,-
    Ile jeszcze wydamy na wykończenie???Myślę, że to jest najtrudniesza pozycja do oszacowania. Na razie nic nie zaznaczyłam.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Cały czas zachodzę w głowę jak wybudować dom za 250 tys. Stan surowy zamknięty wraz z przygotowaniem budowy (projekt, przyłącza, itp.) kosztował mnie 145 tys. Finalny koszt oceniam na 400 - 420 tys. Dom z YTONG-a 40 cm. Fakt, że zaszalałem z pompą ciepła i to taką z najwyższej półki oraz ogrzewaniem podłogowym. Jednak mimo to wychodzi grubo ponad 300 tys i to bez żadnych ekstrawagancji. Podane kwoty nie obejmuja kosztu zakupu działki.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    MY muuuusimy się zmiescić w takiej kasie.

    Mamy:
    - działkę, z prądem, ale bez wody i szamba,
    - gotowe Fundamenty na dom i garaż (bez wylewki),
    - wmurowane słupki ogrodzeniowe.

    Wydaliśmy na to wszystko ok. 58.000 zł

    Budujemy dom AGM 0201 - 150 m2 z poddaszem użyt. (prosty dach z blachodachówki ale dużo panoramicznych okien) oraz wolnostojacy, dwustanowiskowy garaż - ok. 50 m2.

    Musi się udać - i za rok Boże Narodzenie (może już z przychówkiem ) u siebie.

  12. #12

    Domyślnie

    Myślę, że jest tu na forum wiele takich osób, które chcą wybudować za mniej niż 250 tys.- tak jak my. Związane jest to z ograniczonymi funduszami, ale nie tylko...buduje sie teraz coraz mniejsze, a co za tym idzie tańsze domy, głównie dlatego, że model rodziny to ostatnio 2+1 lub 2+2, ten dom trzeba też później utrzymać....gospodarka jest tak niestabilna, że nie wszyscy podejmują ryzyko kredytu itd..itd..można by wymieniać długo. Mam znajomych, którzy mają dwoje dorastających dzieci, 18 i 14. Praktycznie ostatnio dzieci coraz częściej wybywają z domu i zapowiada się na to, że niedługo pójdą na studia i usamodzielnią się. Znajomi juz narzekają, że za dużo tego miejsca dla nich w domu -160 m2. I zastanawiają się czy w przyszłości nie trzeba będzie domu sprzedać.
    Myślę, że tak naprawdę nie potrzebujemy tego miejsca aż tak dużo. A w konsekwencji, budujemy mniejszy dom i te koszta nie muszą być aż tak wysokie. Dla mnie 250 tys to za dużo, biorąc pod uwagę fakt, że mi wystarczy 80 m2- prosty dom z dwuspadowym dachem na planie prostokąta, taki jak D06 z kolekcji Muratora.
    Pozdrawiam wszystkich -jeszcze - marzących o domu i tych budujących

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Jeszcze nie zaczęłam budowy, ale pozwoliłam sobie zaznaczyć 250 tys tylko na budowę domu, bo w tylu MUSZĘ się zmieścić.
    Dom z użytkowym poddaszem 173 m2 + 30 m2 piwnica. Bez garażu.
    Dach niezbyt prosty (dwuspadowy naczółkowy, dwie lukarny, dwa ganki, dwa alkierze, bez okien dachowych) o pow. ok. 300 m2, dachówka cementowa - karpiówka.
    Ściany JW BK-36, tynk zew. mineralny, strop drewniany (najtańszy a najładniejszy wg. mnie). Okna (16 szt) i drzwi balkonowe (7 szt) z PCV, wejściowe (1 szt) drewniane. Okiennice zewnętrzne drewniane (zrobimy sami).
    Trzy sypialnie, trzy łazienki + mała toaleta, salon, kuchnia, gabinet, pokój dla seniora, pralnia. Dwa balkony.
    Ogrzewanie-pompa ciepła (duża działka co zmniejsza koszt realizacji, nie trzeba robić odwiertów) z podłogówką + piecyk typu koza (już mamy - ok. 6 tys) + kuchnia na drewno z podkową do podgrzewania wody użytkowej (sami zrobimy).
    Meble kuchenne + sprzęt AGD już mamy (za ok 35 tys). Większość mebli, lamp, łóżek, kanap i innych pierdółek z wyposażenia też mamy.
    Pozostaje biały montarz (tylko natryski, umywalki i kibelki, na pewno polskie), ściany w kuchni i łazienkach (kafle chyba Opoczno), podłogi (dół - płytki, góra - panele), schody drewniane na górę i tysiące innych rzeczy, o których w tej chwili nawet nam się nie śni!
    Tak się składa, że mój zacny małżonek może całkowicie poświęcić się budowie, od rana do wieczora, bardzo dużo będzie robił sam, szczególnie przy wykańczaniu. A ma złote rączki!
    Jak to się skończy? Moja połówka KAŻE! mi być dobrej myśli. Więc jestem!


    P.S. I mam cichutką nadzieję, że coś może zostanie na kwiatki do ogródka.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Matka ile Ty masz tych ha ??? ze zdjęć wychodzi ,że PGR może sie schować ?

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    Matka ile Ty masz tych ha ??? ze zdjęć wychodzi ,że PGR może sie schować ?
    Eeee tam, zaraz PGR! Tak troszeczkę ponad 4 ha. Chociaż jak się przejdę z jednego końca na drugi i z powrotem to niedzielny spacer mam z głowy!

  16. #16

    Domyślnie

    Zaznaczam przedział V tj. 250 tys. za dom i działkę. Może jestem zbytnim optymistą ale uważam, że tyle musi wystarczyć. Zamierzam wybudować dom parterowy 100-130 m2 na podmiejskiej działce 7-10 arów.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Będę się starał nie przekroczyć 300 tys, w tej kwocie nie ma działki ale jest będzie wykończony dom bez mebli + ogrodzenie + wybrukowany podjazd. Garaz to już nie wiem za co wykończę :/

    Dom ma 280 m kw, prosty dach ale pokryty karpiówką w łuske, ogrzewanie w 100% podłogowe, gres na całej powierzchni, woj. Dolnosląskie


    Prawda jest taka, że gdyby nie żona to spokojnie ze 100 tys bym zaoszczędził

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cały czas zachodzę w głowę jak wybudować dom za 250 tys. Stan surowy zamknięty wraz z przygotowaniem budowy (projekt, przyłącza, itp.) kosztował mnie 145 tys. Finalny koszt oceniam na 400 - 420 tys. Dom z YTONG-a 40 cm. Fakt, że zaszalałem z pompą ciepła i to taką z najwyższej półki oraz ogrzewaniem podłogowym. Jednak mimo to wychodzi grubo ponad 300 tys i to bez żadnych ekstrawagancji. Podane kwoty nie obejmuja kosztu zakupu działki.
    Ja też nie wiem. Jestem pełen podziwu dla tych co tak tanio budują np. dom 280 m kw za 300 tys. zł. ale może tylko w dużych miastach jest tak drogo, choć jeśli chodzi o materiały to chyba nie powinno być tak dużych różnic.

  19. #19

    Domyślnie

    mam 250 tys i ani grosza więcej, wydatki na razie to 140 tys za stan surowy zamknięty, ocieplony, z częścią przyłączy. Dom 140 m użytkowych plus 30 m garażu. Można było dużo taniej - ale postawiliśmy na solidną konstrukcję, izolacje przeciwwodne i ocieplenie, porządne materiały. Wszystko przez to że czytamy Muratora ...
    Nie mamy czasu budować samodzielnie, wszystko robi firma.
    Teraz wiem że za 250 tys będzie dom wykończony w przeciętnym standardzie, bez ekstrawagancji, ale z przyzwoitymi instalacjami, częściowo umeblowany, z ogrodzeniem. Na pełne urządzenie domu i ogrodu trzeba będzie poczekać ...
    Jestem zdania że z powodzeniem można wybudować i umeblować domek do 150 m2 za 250 tys - ale zachowując kontrolę wydatków, zakładając określony - średni - standard, nie pozwalając sobie na złamanie tej dyscypliny.

  20. #20

    Domyślnie

    Moim zdaniem da się wybudować przyzwoity dom za 250 tys. - to optymistyczna wiadomość. Mniej optymistyczna jest taka, że mnie się to nie udało. Jestem już przy końcu budowy i, jak dotąd, wydałem na sam dom ok. 220 tys. Przewiduję jeszcze ok. 50-60 tys.
    Mój dom jest nieduży z poddaszem użytkowym w technologii murowanej z keramzytobetonu. "Ekstrawagancje", na których mogłem sporo zaoszczędzić to: stolarka otworowa, ogrzewanie podłogowe, instalacja odzysku deszczówki, wełna mineralna na ociepleniu zewnętrznym, elewacja w części pokryta deskami i jeszcze kilka "drobiazgów". Jednak najwiekszą okazją do oszczędności jest wykończeniówka, która najszybciej opróżnia portfel. Na tym etapie trzeba mieć dużo samozaparcia, by nie ulec pokusom.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony