dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 138 z 138
  1. #121

    Domyślnie

    Sylwku, coraz ładniej u Was .... pakujecie się już? Jeśli jeszcze nie to chyba już czas o tym pomyśleć i zacząć przynajmniej zbierać kartony (trochę możemy Wam dać /pożyczyć).

    Mam pytanko: czy ta fajna długaśna drabina jest Wasza?

    Pozdrawiam, Maria

  2. #122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Fakt juz coraz bliżej końca ale jednoczęsnie coraz dalej ... (pieniądze się skończyły i czekamy na podwyższenie kredytu

    Drabina nie jest nasza tylko wypożyczałem.

    A swoją drogą to jest już znacznie więcej zrobione niż widać w dziennku ale nie mam czasu aby to uaktualnić ale w ten weekend na pewno doprowadzę Dziennik do aktualności

  3. #123

    Domyślnie

    Dzięki Sylwku za fotorelację z montażu okien. Ten temat mnie mocno nurtował.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  4. #124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Klaus
    Ta relacja taka mizerna ... sam jak obejrzałem filmik który angrałem podczas to zrozumiałem, że tam prawie nie ma nic istotnego - jakos nie to co potrzeba nagrywałem

    Vantage

    Numer telefonu do geodety wysłałem zgodnie z życzeniem na Twój prywatny email.

  5. #125

    Domyślnie

    Nie wiem co masz na myśli mówiąc o filmie ja miałem na myśli zdjęcia,
    które zamieściłeś. Ogólnie zobaczyłem wszystko co mnie interesowało.
    Dzięki.
    A przy okazji, stosowałeś nadproża systemowe do klinkieru? Droga jest
    to sprawa? Są jakieś alternatywne rozwiązania?
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  6. #126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Nie stosowałem systemowych nadproży. Jak widać na zdjeciach jako nadproża do klinkieru są ułożone pionowo cegły klinkierowe z "przewleczonymi" wzdłuż nadproża, przez otwory w cegłach drutami zbrojeniowymi fi 6 - jak ich odpowiednio duzo tam włożyć to jest to całkiem wytrzymałe zbrojenie. Potem te otwory są zapełnione zaprawą podcza murowania. Tak to jest u mnie. Mam nadzieję, że się sprawdzi bez zarzutów - tak wymyslili murarze od klinkieru a ta ekipa akurat całkiem fachowa była.

  7. #127

    Domyślnie

    Ooo, super. Nie wpadłbym na to.
    A ile było tych prętów przechodzących przez jedną cegłę i jak były
    rozmieszczone?
    No i jeszcze jedno mnie nurtuje. Jak zamocowane jest takie nadproże
    bo jeśli dobrze pamiętam to jest ono szerokości otworu okiennego, prawda?
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  8. #128
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olo72

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jestem dość świerzy, więc wybacz jeśli pytanie wyda się głupawe .
    Ale interesy=uje mnie ściana szytowa - nad garażem. W jaki sposób (na czym posadawia się) stawia się w tym miejscu ściankę elewacyjną. Czyzby trzeba było w tym miejscu stawiać ściankę pod dachem garażu?
    Próbowałem coś wywnioskować ze zdjęcia ale niestety słabo widać.
    Chciałbym w 3W z klinkieru budować dość podobny domek przy czym dach "przyklejonego " do szczytu garażu będę miał dwuspadowy (nad garażem bedzie pokój.

  9. #129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Dla Klausa

    Ilość tych prętów zależy od ilości otworów w cegłach. U mnie jeśli dobrze zaobserwowałem było 6 (a może 4).

    Jeśli chodzi o ich zamocowanie to tworzą je właśnie te pręty zbrojeniowe "wpuszczone" w fugi sąsiadujących z nadprożem warstw cegieł. Jak pewnie zauważyłeś te cegły tworzące nadproże są w pionie czyli przynajmniej dwie fugi sąsiednich cegieł (ułożonych w poziomie) mogą być wykorzystane.
    To plus siły zakleszczające (jakieś prawa mechaniki ?? ) tworzą wspólnie mocowanie nadproża.


    Do olo72
    Olo to bardzo trafne pytanie i tu właśnie architekt popełnił błąd. Co ciekawe wychwycił go jeden z ewentualnych wykonawców (ostatecznie nie skorzystałem z jego usług) podczas wyliczania oferty. Ponieważ był bardzo szczegółowy w swoich wyliczeniach chciał wiedzieć jak to będzie zrobione bo w projekcie nie ma wcale. Wykorzystałem jego spostrzeżenia. Potem po analizie zwróciłem się do architekta o proprawki (tłumaczył się, że to z pośpiechu przeoczył problem ).
    Faktycznie pod taką ścianę elewacyjną (masa) jak nad naszym garażem musi być jakieś solidne podparcie. Dodatkowa warstwa ściany między domem a garażem nie wchodziła w grę (bo i po co). Zatem wymyślił poszerzenie wieńca ze wzmocnieniem zbrojenia w tym miejscu. I własnie na tym poszerzonym wieńcu podparta jest elewacyjna część ściany nad dachem garażu. Faktycznie na zdjęciach z zewnątrz tego nie widać ale w środku garażu tak.
    Ostatnio edytowane przez SylwekW ; 04-07-2011 o 08:59

  10. #130

    Domyślnie

    Ależ domowo się zrobiło. Gratulacje.
    Z tym tynkiem przy bramie garażowej , to przesadzasz - prawda? Jeśli nie jest idealnie, to od razu porażka !

  11. #131

    Domyślnie

    SylwekW,
    Buduję dom w podobnej technologii jak Twój. W tej chwili mam stan surowy otwarty. Ściana nośna jest z pustaka U220 jak u Ciebie. Wiosną chcę ruszyć z budową elewacji z klinkieru - Roben siedemnastka. W środku 12 cm wełny i 2 cm pustki. Przeczytałam Twój dziennik budowy i jestem pod wrażeniem jak dużo rzeczy wykonaliście z żoną samodzielnie.
    Mam do Ciebie wiele pytań związanych z elewacją i montażem okien.
    1. Czy wokół okien i drzwi klinkierowcy murowali z węgarkiem - tzn zostawiając węższy otwór niż w ścianie nośnej. Jeśli tak jaka to była różnica w cm?
    2. Pisałeś, że okno balkonowe było za małe. Jak wymierzyć żeby było dobrze?
    3. Na parapet zewnętrzny brałeś kształtki klinkierowe? CRH? Czy te kształtki zawsze montuje się po oknach?
    4. Masz lukarny. Nie pamiętam czy okładałeś klinkierem. Jeśli tak to jaka była kolejność prac - najpierw klinkier potem dachówka?
    5. Jakiej używałeś zaprawy do klinkieru - barwionej czy bez barwnika. Jaka firma?
    Bardzo Ci będę wdzięczna za pomoc - rozmawiałam z Jareko, który mnie do Ciebie skierował. Pozdrawiam
    jj

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie odpowiedzi

    O rany jak ja dawno tu nie zaglądałem. Ale ostatnie prace pochłaniają mi strasznie dużo czasu i nerwów i brak mi juz isł na forum ale niebawem to się zmieni.

    A teraz do "jj"

    1. Tak. "Klinkierowcy" zostawiali otwór okienny mniejszy niż otwór w ścianie nośnej. O ile ? - poczekaj niech sobie przypomnę jak to liczyłem. Otwór w ścianie nośnej był szeroki na 150 cm, okno ma szerokość 146 cm a... tak chyba po 1,5 - do 2 cm na stronę czyli 143 cm szerokość otwóru w klinkierze. Na wysokości podobnie. POnieważ ustawialismy okna (to znaczy Jareko ustawiał ) w warstwie ocieplenia więc taki węgarek jest potrzebny, aby okno miało się o co "oprzeć" a poza tym, gdyby nie było tego węgarka to jak bys wykończył szparkę między oknem a klinkierem ??

    2. Z tym oknem balkonowym to nie wina okna i cz otworu tlyko zwyczajnie ja musiałem jakiś błąd popełnić przy mierzeniu. Jak się nad tym zastanawiam to dochodzę do wniosku, że był błąd logiczny. Brałęm okno tarasowe jakiejś typowej wysokości ale nie uwzględniłem, że suma (wysokości od posadzki do paratpetu + wysokość okien)" nie równa się wysokości okna balkonowego. Potem klinkierowcy jak murowali to sam im poleciłem aby utrzymywali na tej samej wysokości góry okien i okna tarasowego co zaskutkowało koniecznością dorobienia progu (stopnia) przy wyjściu na taras. Ale teraz dostrzegamy w tym nawet jakies plusy.

    3. Paraptery mam ceramiczne ale nie CRH tylko te: Płytki parapetowe. Nie wiem czy zawsze i czy trzeba je montować po oknach ale przecież one wchodzą pod okno, do listwy podparapetowej okna i trudno mi sobie wyobrazić, że można je ustawić (przykleić) tak precyzyjnie gdy jeszcze okno nie jest wstawione.

    4. Moje lukarny nie sa obłożone klinkierem. To knstrukcja drewnina, potem styropian i tynk akrylowy (żółty, podobny kolor do klinkieru).

    5. Zaprawa była szara QuickMix.


    Przepraszam, że tak długo to trwało ale tak jak pisałem ostatnio strasznie ciężko mi znaleźć wolną chwile na internet.

  13. #133

    Domyślnie

    SylwekW,
    Dziękuję uprzejmie za informacje. Przydadzą się kiedy ruszymy wiosną z budową.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę całej Twojej rodzinie Wesołych Świąt i jak najszybszego zamieszkania we własnym domu.
    jj

  14. #134

    Domyślnie

    Sylwku, powiedz mi proszę ile barali od metra twoi klinkierzyści i co wchodziło w zakres tej ceny?
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  15. #135

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku i zyczę Wam szybkiego spełnienia marzeń ...

    Domek macie naprawdę ładny i zgrabny . Tempo prac też godne pozazdroszczenia

    Będę śledził postępy prac i czekał na kolejne wpisy w dzienniku , bo na razie zakończyłeś je z datą pażdziernikową .


    PS. Skopiowałem sobie Twój kosztorys w exelu i jest naprawdę super zrobiony .Po małych przeróbkach będzie nam służył i oby w komórce tego kosztorysu opisanej jako "Brakuje = " nie pojawiła sie kwota pieniążków wieksza powiedzmy niż 3 cyfrowa

    Na scanie projektu nie bardzo jest czytelna powierzchnia .Ile ma cały dom wraz z garażem i pom. gospod.-ogrodowym ?

    Pozdrawiam
    MUREK

  16. #136
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    witaj. kurcze.... prześledziłem i poczytałem cały dziennik - pouczająca lektura.
    no i domek (no nie taki to domek..) stoi.
    powodzenia dalej.
    bede śledził.
    pozdrawiam świercz
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  17. #137

    Domyślnie

    Witam po baaardzo długiej przerwie. Odzyskuję dostęp do Internetu więc może uda mi się dokończyć dziennik. Mieszkamy juz od ponad dwóch miesięcy na swoim
    Serdeczne gratulacje!
    Niech Wam się wspaniale mieszka! Bądźcie bardzo szczęśliwi!

    Jeśli uda Ci się dokończyć dziennik, uzupełnić brakujące informacje, to będę bardzo, bardzo zadowolona.

  18. #138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Takie słowa zachęty z Waszej strony nie mogą pozostać bez echa.. Teraz mimo ciągle kiepskiego dostępu do Internetu dołoże wszelkich starań aby dziennik w miarę możliwości dokończyć bo jak juz pewnie wiecie miezkamy od marca, mamy psa i zycie toczy się zupełnie inaczej.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony