dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał remx
    Ten spadek to oczywiście tak.
    Podejrzewam że problem może być inny.
    Ta woda co ścieknie z opaski wleje się w znaczącym procencie pod opaskę. No i jak pod spodem jest glina to usunąć się może tylko przez odparowanie - w czym opaska może przeszkodzić.
    Po to się obsypuje fundamenty piaskiem o dużej przepuszczalności, żeby sobie ta woda wsiąkła bez problemu niżej.
    Pozdrawiam,

  2. #22

    Domyślnie

    Tez stoję przed problemem opaski i jak czytam to dalej jestem w tym samym punkcie - 0 tzn. nie wiem czy i z czego ją zrobić. Może trezba rzucić monetą.
    pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg98
    Cytat Napisał remx
    Ten spadek to oczywiście tak.
    Podejrzewam że problem może być inny.
    Ta woda co ścieknie z opaski wleje się w znaczącym procencie pod opaskę. No i jak pod spodem jest glina to usunąć się może tylko przez odparowanie - w czym opaska może przeszkodzić.
    Po to się obsypuje fundamenty piaskiem o dużej przepuszczalności, żeby sobie ta woda wsiąkła bez problemu niżej.
    Ja na szczęście nie mam gliny, ale dla kogoś kto ma glinę to obsypanie fundamentu piaskiem nie musi być dobrym rozwiązaniem. Bo wtedy cała woda z okolicy będzie ściekała do zewnętrznej strony ścian fundamentowych.
    To będzie jedyne przepuszczalne miejsce. No i rozmiękczy glinę pod ławą.
    Wiem że wszędzie piszą aby nie obsypywać gliną, ale wydaje mi się że w pewnych sytuacjach byłoby to lepsze rozwiązanie. Problem z gliną polega na tym, że podciąga wodę. Ale w dobie dobrych izolacji przeciwwilgociowych to nie powinno być trudne do rozwiązania.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tak więc robić opaskę bezpośrednio przy domu czy nie?
    A może grysik?
    Nadal nie wiem jak jest dobrze i bezpiecznie (coby mury nie zawilgotniały) i nie "utopić domu" .
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    nie nie ma jak zielony trawniczek

  6. #26

    Domyślnie

    mam opaskę od 1,5 roku - a raczej minichodnik, bo szer. 110 cm. Nie mam żadnych krawężników, bo nie lubię za to eko bordy (plastikowe obrzeża, których nie widać) - na razie zdaje egzamin.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    nie nie ma jak zielony trawniczek
    a przez trawniczek woda nie podsiąka? wodoszczelny jest ?
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  8. #28

    Domyślnie

    Ja jednak jestem zdecydowany na:
    - 30 cm żwirku
    - dalej chodnik ok 100-120 cm
    gg 5902123

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honorata
    Cytat Napisał invx
    nie nie ma jak zielony trawniczek
    a przez trawniczek woda nie podsiąka? wodoszczelny jest ?
    nie jest ale nie jest w dwie strony, umozliwia zarowno przesiakanie wody jak i jej puzniejsze odparowanie, a spod takiej betonowej to zanim wyparuje to wieki mina

  10. #30

    Domyślnie

    Wyciągam, bo nie wiem, co zrobić.
    Grunt słaboprzepuszczalny, dach bezokapowy. Opaska z grysu/ otoczaków drobnej frakcji czy z kostki? Doradźcie, please.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Trudno doradzić bo każdy robi i preferuje inne rozwiązania.
    Ja właśnie zrobiłem chodniczek wokół domu o szerokości 5 kostek plus krawężnik co daje 60 parę centymetrów. Ekipa chciała bez krawężnika ale jakoś to mi nie pasowało - bo chodnik wyglądał jak niedokończony. Cokolik domu ma około 34 cm wysokości wyłożony płytkami klinkierowymi. Na razie nie widzę negatywnych
    stron tego rozwiązania - zobaczymy po zimie. Chodnik żółto - czerwony z czerwonym krawężnikiem ( dopasowane pod kolor elewacji i dachu)

  12. #32

    Domyślnie

    no ja nie mam strefy cokołu, tynk normalny jest po całości i teraz się mocno chlapie od deszczu.

  13. #33

    Domyślnie

    ja własnie wykonałem opaskę z kostki bez krawężnika bo tak mi się bardziej podoba
    i jestem po pierwszysch deszcza, ulewach nawet i zdaje egzamin - ściana sucha, a woda spływa 80 cm od domu na trawę

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta ale mam dylemat.Wykonawca chce zrobić mi opaskę z polbruku. Opaska będzie powyżej izolacji poziomej z jakieś 10cm. Odkopał budynek,przesmarował czarnym mazidłem + do tego daje jakaś taką folię czarną 50cm z rolki. Twierdzi,że zda to egzamin . Tak samo zrobił mi taras. Czy to jest poprawne wykonanie czy lipa? Grunt słaby jakby glina. Dodam tylko,że powyżej tej izolacji poziomej mam ala piaskowiec naklejony na styropian, powyżej tych zdobień mam dopiero uskok i ocieplenie większe o 5cm .
    Ostatnio edytowane przez woan ; 08-04-2017 o 19:33

  15. #35

    Domyślnie

    Jeśli opaskę zrobi ze spadkiem od budynku w stronę trawy to raczej nie powinno być problemów .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Spadek widoczny gołym okiem, dał jeszcze drenaż w koło i zobaczymy

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paweelo
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    teresin
    Posty
    102

    Domyślnie

    mam od 4 lat opaskę wkolo z 5 kostek z kraweznikem na podłożu gliniastym podsypanym piaskiem i jestem zadowolony

  18. #38

    Domyślnie

    Tak jak pisali koledzy od 4 lat jest opaska ( chodnik ) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151030_112412.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	386796 . Ps. nie wyobrażam sobie chodzenia codziennie wokół domu po trawie (także zimą ) aby zachowała dobry stan ( jak ją podlewać latem ? jak odśnieżać zimą ? ).

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Dzięki ja też mam i zobaczymy. Najwyżej się przerobi

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony