dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    insersuppr

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-144
    Posty
    4

    Domyślnie Makita BO6050j - opinie

    Witam,

    od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem szlifierki mimośrodowej z wymuszonym ruchem rotacyjnym,
    z moich poszukiwań wynika że na dzień dzisiejszy trzech producentów oferuje tego typu produkty:

    Festool : RO150 , RO 125 i RO90 ( różniące głównie się wielkością talerza szlifującego ) - z tego co znalazłem to właśnie firma festool opracowała tego typu narzędzie, można znaleść bardzo dużo dobrych opini na temat tych narzędzi - największy minus cena, wersja z talerzem 150 to koszt ok 2300zł.

    Bosch : GEX 150 turbo - koszt ok 1700zł

    Makita: BO6050j - cena ok 1550zł

    Moc znamionowa ( nie wiem na ile przekłada się na moc oddaną:
    Festool: 720w
    Bosch : 600w
    Makita :750w


    średnica oscylacji::
    Festool 5mm
    Makita 5,5mm
    Bosch 4,5mm

    Liczba obrotów:
    Festool: 3300 - 6800
    Bosch: 3100–6650
    Makita: 1600 - 5800


    Czy ktoś użytkował którekolwiek z tych narzędzi, a w szczególności Makitę BO6050j i może wyrazić swą opinie ?, ze względu na fakt że to dość nowy produkt w sieci bardzo ciężko opinie użytkowników.

    Z góry dziękuję.

    I.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał insersuppr Zobacz post
    Witam,

    od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem szlifierki mimośrodowej z wymuszonym ruchem rotacyjnym,
    z moich poszukiwań wynika że na dzień dzisiejszy trzech producentów oferuje tego typu produkty:

    Festool : RO150 , RO 125 i RO90 ( różniące głównie się wielkością talerza szlifującego ) - z tego co znalazłem to właśnie firma festool opracowała tego typu narzędzie, można znaleść bardzo dużo dobrych opini na temat tych narzędzi - największy minus cena, wersja z talerzem 150 to koszt ok 2300zł.

    Bosch : GEX 150 turbo - koszt ok 1700zł

    Makita: BO6050j - cena ok 1550zł

    Moc znamionowa ( nie wiem na ile przekłada się na moc oddaną:
    Festool: 720w
    Bosch : 600w
    Makita :750w


    średnica oscylacji::
    Festool 5mm
    Makita 5,5mm
    Bosch 4,5mm

    Liczba obrotów:
    Festool: 3300 - 6800
    Bosch: 3100–6650
    Makita: 1600 - 5800


    Czy ktoś użytkował którekolwiek z tych narzędzi, a w szczególności Makitę BO6050j i może wyrazić swą opinie ?, ze względu na fakt że to dość nowy produkt w sieci bardzo ciężko opinie użytkowników.

    Z góry dziękuję.

    I.
    Uzywałem Makity BO6050J. Szlifowałem nią bale z których zbudowany jest dom. Szlifierka jest bardzo ciężka. W trybie wymuszonych obrotów trzeba bardzo uważać żeby z nią nie polecieć. Wymaga robienia przerw co minutę, bo bolą ręce. Tak się dzieje jeżeli szlifuje się ścianę, która jest prostopadła i wymaga dociskania szlifierki. Jeżeli szlifuje się coś, co leży na stole sytuacja jest inna. Jednak szlifierka w trybie wymuszonych obrotów wspaniale szlifuje, zdziera stare farby błyskawicznie. Talerz obrotowy zabezpieczony jest nakładką, która chroni powierzchnie przylewgające. Powierzchnie wykańcza się w trybie bezwładnościowym, który nie wymaga już takiej siły. Ogromną zaletą jest też to, że podłączając do niej zwykły odkurzacz warsztatowy (jednak trzeba pokombinować z przejściówkami, ja zamontowalem zwykła gumową złączkę kawałkiem twardego druta, po prostu ta oryginalna z Makity ma gwint) cały pył znalazł się w worku. Wystarczyło ścianę przetrzeć szmatką. Dla porównania sprawdzałem szlifierki Parkside, którymi szlifowałem trudno dostępne miejsca i pyłu było dużo, mimo odkurzacza. Tarcze szlifierskie trzymają się wspaniale. Uwaga jednak z używaniem szlifierki na niskich obrotach przez dłuższy czas. W instrukcji jest wzmianka, że w ten sposób można ją uszkodzić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony