dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie Ile potrzebuje worków gotowej wylewki

    Hej, bede robil wylewke pod domek na kosiarke, potrzebuje ogoonie 0,6m3 betonu. Nie bede sie bawil w betoniarnie, sam sobie namieszam, a ze ilosc niewielka to nie bede sie bawil w piasek i cement, chce kupic gotowa wylewke w workach, tylko wody dodac. Tylko ze nie mam pojecia jak to policzyc orientscyjnie ile potrzebuje, czy 10 workow czy 20 czy 50. Pozdrowka
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    17-18kg/m2/1cm grubosci
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Na każdym worku jest napisane ile kilogramów na 1m2 i jaka grubość

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    17-18kg/m2/1cm grubosci
    Dzieki bardzo, czyli ok 20 workow
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    17-18kg/m2/1cm grubosci
    Jakoś dziwnie wychodzi.
    Beton ma gęstość 2,35 t-2,4 t na 1 m3. Woda stanowi około 8% masy betonu, wyszłoby około 22 kg betonu w worku na ten 1 cm na 1m2.
    A kolega by musiał kupić 52 worki po 25 kilo. Więc pewno też się gdzieś dodatkowo pomylił.

    Ja bym się nie wygłupiał, bo wyjdzie drogo, zadzwoniłbym do betoniarni, niech zawiozą po drodze jadąc do większego klienta.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Dzieki bardzo, czyli ok 20 workow
    no wlasnie jakos dziwnie wychodzi
    0,6m3 to np inaczej: 6m2 w grubosci 10cm czyli zeby wylac na 10cm przy zalozeniu 18kg/m2/1cm = 180kg *6 = 1080kg a worki sa po 25kg standard. to mi wyszlo 43worki

    17-18kg suchej mieszanki
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    Skad te zalozenia ze 17kg waga?
    Sucha mieszanka to okolo 2200kg/m3 wiec 0,6m3 to 1320kg co daje 53 worki

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    no wlasnie jakos dziwnie wychodzi
    0,6m3 to np inaczej: 6m2 w grubosci 10cm czyli zeby wylac na 10cm przy zalozeniu 18kg/m2/1cm = 180kg *6 = 1080kg a worki sa po 25kg standard. to mi wyszlo 43worki

    17-18kg suchej mieszanki
    Ja pierdziu policzylem worki po 50kg... pierwsza klasa podstawowki z liczenia :/

    Jak wychodzi 40-50 workow to troche mieszania jest, z betoniarni nie bardzo jest jak bo nie mam tam dojazdu, to jest za domem. Tak mysle nawet na przyczepe zeby wrzucic nie bardzo mam jak tam cofnac. Cos musze wykombinowac..
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kombinuj i to dobrze, bo wylewkę z woreczków to na wiosnę zmieciesz do wiadra i na śmietnik chyba, że dodasz do tego jeszcze cementu. A nie lepiej ułożyć Ci płytki chodnikowe, polbruk?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    Kombinuj i to dobrze, bo wylewkę z woreczków to na wiosnę zmieciesz do wiadra i na śmietnik chyba, że dodasz do tego jeszcze cementu. A nie lepiej ułożyć Ci płytki chodnikowe, polbruk?
    ,z płytami troche problem bo raz ze nie bardzo wiem jakby rlto dobrze zrobic a dwa ze do tej wylewki bede montowal caly domek, kantowki 10x10 jako stelaz i jakos to wykoncze. A przy plytasz bede musial jeszcze jakos kotwic caly domek ...
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wypożyczalni sprzętu nie masz ?


    Wypożycz sobie betoniarkę 150 l,pięć załadunków i gotowe. w moim mieście to koszt 36zł/doba....
    Mieszanka z worków (polecam Baumit B-20, bo mam elementy zrobione 3 lata temu, wystawione na działanie warunków atmosferycznych i jest ok), albo wymieszać w niej cement, żwir i piasek
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-11-2016 o 08:30
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Domek narzędziowy postawisz na polbruku lub płytkach , nie jest to taki obiekt, że wiatr Ci go porwie. No ale oczywiście zrobisz jak uważasz.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Uwaga mała beton liczy się na kubiki, a m2 betonu w zależności od ilości cementu, wody (czyli po części także wsadu, patrz piasek etc) potrafi mieć od 2,2 m3 wzwyż. 0,6 m - to circa 600 l. Zwykła kręcąca się betoniarka taka wolnospadowa ma chyba ok 120-140 litrów, więc to będzie takich ca. 5-6 mieszań na full, na mniej jedno więcej... I jedna uwaga: rzadko jest tak by wszystko było idealnie równe więc jeśli wyjdzie deko więcej - nie ma sprawy. W drugą stronę 0,6 m3 betonu to 220 x 6 czyli circa 1320, powiedzmy do 1400 kg gotowca. Patrząc że worek standardowy ma 25 kg, choć 20 kg i 30 kg też można spotkać to będzie w najgorszym razie do 50 kilku worków. 50 -> 1250 ; 60-> 1500 kg... De gustibus co wybierzesz....

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Z worka 25kg dostaje się 12l zaprawy.
    600/12 = 50, więc wszystko się zgadza.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    .stanelo na tym ze wypozycze przyczepe i podjade po beton do betoniarni, wyjdzie taniej, bedzie szybciej i na pewno mieszanka porzadniejsza niz mieszana na miejscu. Cofne ile bede mogl i taczka przewioze. Powinno byc ok
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony