dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Temat: Rotametry

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie Rotametry

    Hej
    Ludziki jak zwiekszyc przeplyw na rotametrach bo odkreciłem na maksa i cały czas mam około 2L ??
    Rotametry mam z firmy TECE : http://www.tece.pl/pl/produkty/ogrze...m_291_599.html
    Pomóżcie proszę bo niewiem jak zwiekszyc przepływy.

  2. #2
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    HejLudziki jak zwiekszyc przeplyw na rotametrach bo odkreciłem na maksa i cały czas mam około 2L ?? Rotametry mam z firmy TECE : http://www.tece.pl/pl/produkty/ogrze...m_291_599.htmlPomóżcie proszę bo niewiem jak zwiekszyc przepływy.
    Mocniejsza pompka obiegowa.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Najpierw sprawdź, na jakim biegu działa ta, którą masz
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Hej
    No działa na 3 biegu i mówicie że to tylko pompke na mocniejszą ? tzn jaką jakie parametry.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.375

    Domyślnie

    poszukaj w internecie wydajności pompy i wysokości podnoszenia dotychczasowej i zakup inną o wyższych parametrach.
    Np w pompach WILO pierwsze dwie liczby oznaczają rodzaj przyłącza i oba parametry wydajnościowe.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Dzwoniłem to tej firmy i koleś mi powiedział że pompa nie zwiększy przepływu , tzn że widocznie na tej pętli nie można uzyskać wiekszego przepływu.
    Sam już niewiem.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Noooo, skoro "koleś" tak powiedział, to widocznie tak być musi....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    Dzwoniłem to tej firmy i koleś mi powiedział że pompa nie zwiększy przepływu , tzn że widocznie na tej pętli nie można uzyskać wiekszego przepływu.
    Sam już niewiem.
    Facet chyba nie kuma o co biega. Mocniejsza pompka automatycznie zwiekszy przepływ całej instalacji czyli każdej pentli.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    Hej
    Ludziki jak zwiekszyc przeplyw na rotametrach bo odkreciłem na maksa i cały czas mam około 2L ??
    Rotametry mam z firmy TECE : http://www.tece.pl/pl/produkty/ogrze...m_291_599.html
    Pomóżcie proszę bo niewiem jak zwiekszyc przepływy.
    Jeśli pompa na max to może przykręć trochę inne pętle krótsze.
    A tak z ciekawości ile metrów ma ta którą chcesz zwiększyć?
    Czy chcesz zwiększyć całość?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.375

    Domyślnie

    Tak ogólnie to nie wiadomo po co kolega chce zwiększać przepływ.
    Jeśli a wszystkich pętlach jest max. 2l/min to moim zdaniem pompka jest wydajna bo inaczej takiego wyniku by nie uzyskał. Powodem mogą być jakieś niedogrzane strefy ale o takim fakcie niestety nie wiemy.
    Przepływ 2l/min. to dużo a nawet za dużo więc coś jest nie tak z pętlami podłogówki lub innymi elementami ogrzewania ale to na razie jest tajemnica pytającego.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    NO właśnie to co może być ??? Słyszałem że wzrost przepływu zwieksza ogólnie temperature w pętlach. Nie dogrzewa mi podłogówka w całym domku mam problem aby uzyskać temp.23 st. max co moge uzyskać to 22.5 gdzie moge szukać przyczyny lub co wyregulować aby było dobrze. Przepływy zamykałem i na innych nie było wzrostu mimo że rotametr otwarty na full.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Może zwiększ temp zasilania na głowicy termostatycznej w mieszaczu? Jak masz ustawioną aktualnie? Mam ten sam mieszacz TECE - ważne są też odpowiednie regulacje wkładek zaworowych na górnej i dolnej belce - na ich stronie masz instrukcję, poczytaj.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    NO właśnie to co może być ??? Słyszałem że wzrost przepływu zwieksza ogólnie temperature w pętlach. Nie dogrzewa mi podłogówka w całym domku mam problem aby uzyskać temp.23 st. max co moge uzyskać to 22.5 gdzie moge szukać przyczyny lub co wyregulować aby było dobrze. Przepływy zamykałem i na innych nie było wzrostu mimo że rotametr otwarty na full.
    A jaką temperaturę podajesz na zasilaniu rozdzielacza?
    I ile metrów pętle?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    NO właśnie to co może być ??? Słyszałem że wzrost przepływu zwieksza ogólnie temperature w pętlach. Nie dogrzewa mi podłogówka w całym domku mam problem aby uzyskać temp.23 st. max co moge uzyskać to 22.5 gdzie moge szukać przyczyny lub co wyregulować aby było dobrze. Przepływy zamykałem i na innych nie było wzrostu mimo że rotametr otwarty na full.
    Zamieść może zdjęcie swojego rozdzielacza bo niestety nie wiadomo czy wyposażenie jest standardowe czy coś dołożył instalator.
    Jedyne co na dzisiaj to tak jak zauważył przemo1 zwiększyć temperaturę na głowicy znajdującej się na końcu belki powrotnej.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Hej
    w szafce rozdzielacz jest identyczny jak w linku na początku posta. Zwiększyłem temp. na głowicy mam 42 st. ogólnie widzę ze z rana podłoga jest ciepła po nocce. Dzis pozakrecam kaloryfery i zobacze czy zwieksza sie przeplyw.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    To jeszcze podaj temp zasilania z kotła (te mieszacze potrzebują odpowiedniej różnicy temp), oraz jaką pokazuje ci temperaturę zasilania termometr w mieszaczu (chodzi o maksymalną jaką pokaże, temp w tym miejscu może się wahać).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aitec

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    84

    Domyślnie

    Temperature mam na kotle około 62-65 stopni bo na kotle który mam nie da sie wycyrklowac idealnie mam tam pokrętło z 6 stopniami i to różnie sie waha a na termometrze mam 38 - 40 mniej więcej

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał aitec Zobacz post
    Temperature mam na kotle około 62-65 stopni bo na kotle który mam nie da sie wycyrklowac idealnie mam tam pokrętło z 6 stopniami i to różnie sie waha a na termometrze mam 38 - 40 mniej więcej
    To ok, różnica poprawna - musi grzać. Przepływ 2L nie jest taki mały, powinno wystarczyć. Poczekaj 1-2 dni i sprawdź co się dzieje, jeśli nie osiągniesz wzrostu temp pokojowej, to zostaje tylko sprawdzenie regulacji wkładek w mieszaczu. Grzejników nie musisz zakręcać, jeśli uzyskujesz temp 40 st na zasilaniu mieszacza, to nie zabierają ci one ciepła.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony