dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 923

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie Mój jest ten kawałek podłogi - czyli spełniamy marzenia

    Witam wszystkich.
    Długo zastanawiałem się czy już czas na założenie dziennika (choć na razie chyba to jeszcze złe określenie ) ale dziś zajrzałem w swój profil.

    Zarejestrowany 05-11-2012
    ...
    Mój dom: kiedyś zbuduję

    Ponad 6 lat temu zacząłem marzyć o własnym domu, 5 lat temu zarejestrowałem się na forum i zacząłem chłonąć wiedzę. Z racji takiej, że od zawsze ojciec uczył mnie, że po to mam dwie zdrowe ręce żeby nimi pracować, a nawet jak mnie już stać będzie na usługi innych to żeby mi kitu nikt nie wcisnął, w sposób szczególny przypadły mi do gustu dzienniki wszystkich samorobów.

    I tak mijały lata, plany o domu się rozwijały, najpierw zrealizowany został ten o jego pierwszych mieszkańcach (ożeniłem się), następnie od teściów otrzymaliśmy działkę i tak do pierwszej rocznicy ślubu. Zaczęliśmy przekuwać marzenia w realizacje. Rozeznanie na temat zdolności kredytowych, podliczenie oszczędności - damy radę! Określenie czego potrzebujemy w domu i optymalizacja tego.

    Projekt
    W pierwszej kolejności szybkie wprowadzenie. Nasza działka jest dość wąska - 17,5m szerokości. Zgodnie z planem zabudowy musimy dokleić się do budynku sąsiedniego. Znaleźliśmy dwa projekty które nam się strasznie spodobały niestety nie do końca nadawały się do naszych warunków i wymagały kilku zmian i adaptacji. Po wizytach u kilku projektantów i podpowiedzi kilku osób zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny co okazało się nie tylko bardzo wygodne (mamy narysowane tak jak nam się podoba - no już prawie ) ale i ekonomicznie korzystniejsze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161108_0002.jpg
Wyświetleń:	560
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	373102

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161108_0005.jpg
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	373103

    Ostatnia zmiana jaką wykonamy to zmniejszenie łazienki na poddaszu (uważamy że to z duża powierzchnia (raz że koszty wykończenia będą wysokie dwa nie podobają nam się duże przestrzenie w łazienkach). Uzyskane miejsce przeznaczymy na garderobę z dostępem z jednej z sypialni(patrz zdjęcie niżej).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161108_0005v2.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	373104

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podadaszeNaszWariant.jpg
Wyświetleń:	476
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	373105

    Przerywana linia po długości dachu z dopiskiem 2.20 to linia w której skos powinien mieć taki wymiar. Wydaję mi się, że wykorzystamy to miejsce lepiej dzięki temu.

    Do sąsiada doklejamy się garażem, przestrzeń nad nim to coś ala strych z możliwością późniejszej adaptacji - możliwość wejścia ze spocznika schodów.

    Technologie
    - fundament - po badaniu gruntu (świder średnicy 200 i odwierty w kilku miejscach pod przyszłym domem) i z wiedzy sąsiada (skończył budowę rok temu) wynika, że mamy ok 20 cm gliny (nawieziona) i 80 cm czarnoziemu. Później zaczyna się podłoże piaskowo - gliniaste. Plan jest taki żeby wybrać to wszystko na ten minimum metr w dół, glinę zutylizować a czarnoziem wykorzystać do podniesienia działki( co i tak muszę zrobić). Na tym poziomie po wytyczeniu przez geodetę, wykonać wykopy pod ławy i wylać je w glebie. Do poziomu zero pociągnąć bloczkiem betonowym.

    - poziom "0" - Podsypka oczywiście zagęszczona odpowiednio, chudziak, folia, styropian 15 cm (nie wiem czy nie dać więcej bo planuję podłogówkę na parterze), folia rury i posadzka. (no dobra pojechałem dalej niż stan zero ale chodziło o zobrazowanie mojego pomysłu).

    - ściany - bk Solbet 24 cm, klasa 500 (bardzo mocno rozważam P+W ale jeszcze dokonuje przeliczeń jak z kosztami tego) na cienką spoinę

    - strop - teriva (tu kalkuluję co cenniejsze czas czy kasa i ile to wyjdzie za kształtki wieńcowe).

    - dach - to chciałbym zlecić kompleksowo firmie, głównie ze względu na czas. Dach dwu spadowy, lukarna, okno dachowe, pełne deskowanie, blacho-dachówka.

    - komin - systemowy

    - ogrzewanie - kocioł dwukomorowy (głównie ekogroszek ale czasem i drewno), na parterze ogrzewanie podłogowe po całości, na górze zastanawiamy się nad grzejnikami. Doradza nam to projektant (grzejniki pod oknem) i żona jest bardziej za tym rozwiązaniem.

    - woda - własne ujęcie

    - ocieplenie - 15 cm grafitu na ściany, 15 cm pod podłogę na gruncie, projektant uważa że na podłogę na poddaszu nie ma potrzeby?, 25 wełny w skosy

    Temat ten zakładam jak na razie bardziej w celu posiadania swojego miejsca na zadawanie pytań na nurtujące mnie pytania niż zdawania relacji bo z budową ruszamy jak tylko sprzęt będzie mógł wjechać na działkę wiosną.

    Jak myślicie ile potrzebuje kasy na stan deweloperski. Sam mam zamiar zrobić wszystko poza wylewką i dachem (myślałem też o tynkach ale jak czytam o kosztach pokrycia wszystkiego KG to zacząłem się skłaniać ku tej oszczędności). Czy realne jest SSO(ściany plus dach odeskowany z papą - no możne i blacha bez podbitki) przed zimą przyszłego roku zakładając rozpoczęcie robót najpóźniej w maju?
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 08-07-2017 o 17:16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony