dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie podłogi

    Dzień dobry,
    Jestem na etapie remontu domu z belki drewnianej 65mm i kolejny raz zwracam się o pomoc.
    Dom ma być dobrze izolowany, na ile to możliwe. W ścianach 27,5cm wełny, w dachu może uda się tyle samo, zostaje podłoga.
    Aktualnie wyglada to tak: chudy beton, folia, belki 10cm, pomiędzy nimi 10cm wełny, deska 2.8cm
    Czy te 10cm nie jest za mało przy prawie 30cm w pozostałych przegrodach? Może wymienić to na jakiś ciepły styropian o lepszym współczynniku (jeśli istnieje) lub pójść dalej i skuć ten chudziak żeby mieć miejsce na grubszą warstwę? W tej chwili mam tylko 10cm na izolację i 3-4cm na właściwą podłogę. Rozważałem też opcję położenia 8cm najlepszego styropianu i 5cm na podłogówkę ale trochę mi to nie pasuje z uwagi na duża akumulacyjność.

    Dziękuję za wszelkie uwagi.
    Mateusz

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Nie piszesz nic o lambdach, 8 cm na podłogówkę trochę kiepsko. Czemu akumulacyjność to wada? W dachu daj ile możesz, bo tamtędy ucieka mnóstwo ciepła. Pamiętaj też oo paroizolacji

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem jaka jest teraz wełna. Dom 5 lat temu przeszedł generalny remont i wtedy go kupiłem, jednak wszelkie zmiany poprzedniego właściciela nie są zadawalające i wszystko po kolei do zmiany. Na początek okna i wlasnie ta podłoga chyba. Na tą chwilę w ścianach jest 15cm wełny a w dachu 20.
    Podłogówka trzyma ciepło i nie można łatwo regulować temperatury a mnie często nie ma w domu, wtedy obniżam do 16-17st i widzę oszczędności, pół godziny po powrocie z powrotem mam 20. Teraz mam piec olejowy ale zastanawiam się nad pompą powietrzną, wtedy podlogowka ma chyba największy sens?
    Warto w takim przypadku kuć ten beton i dać np 20cm styropianu?
    Wiem, że się miotam ale mnóstwo pracy a większość chce robić sam, dlatego zwracam sie o pomoc od czego zacząć.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz106 Zobacz post
    Nie wiem jaka jest teraz wełna. Dom 5 lat temu przeszedł generalny remont i wtedy go kupiłem, jednak wszelkie zmiany poprzedniego właściciela nie są zadawalające i wszystko po kolei do zmiany. Na początek okna i wlasnie ta podłoga chyba. Na tą chwilę w ścianach jest 15cm wełny a w dachu 20.
    Podłogówka trzyma ciepło i nie można łatwo regulować temperatury a mnie często nie ma w domu, wtedy obniżam do 16-17st i widzę oszczędności, pół godziny po powrocie z powrotem mam 20. Teraz mam piec olejowy ale zastanawiam się nad pompą powietrzną, wtedy podlogowka ma chyba największy sens?
    Warto w takim przypadku kuć ten beton i dać np 20cm styropianu?
    Wiem, że się miotam ale mnóstwo pracy a większość chce robić sam, dlatego zwracam sie o pomoc od czego zacząć.
    Warto dać minimum 20 cm styropianu jeżeli chcemy dawać na to podłogówkę. Po co później grzać grunt?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Warto dać minimum 20 cm styropianu jeżeli chcemy dawać na to podłogówkę. Po co później grzać grunt?
    Zdecydowanie masz racje. A pozostając grzejnikach te 10cm wełny + deska 3cm są "wystarczające" czy mimo wszystko podłogę należy lepiej ocieplić? Zdaję sobie sprawę, że zawsze może być lepiej ale chcę znaleźć optymalny kompromis w tym konkretnym przypadku (27.5cm włeny + płaz 6.5cm ściana). Syf w domu i tak będzie więc to idealny czas na takie decyzje. Szkoda ocieplać cały dom i zrywać dach jesli mimo wszystko straty byłyby przez podłogę.

    Mateusz

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Największe straty są przez dach, więc warto ho ocieplić

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Największe straty są przez dach, więc warto ho ocieplić
    Czyżby?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Jakoś tak wszyscy mówią, poza tym jak dasz mało ocieplenia, to w lato się nie da żyć

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabie Zobacz post
    Jakoś tak wszyscy mówią, poza tym jak dasz mało ocieplenia, to w lato się nie da żyć
    Powiedziałbym że grunt jest również bardzo ważny jeżeli chcemy dawać ogrzewanie podłogowe. Nie można też zapomnieć o szczelności budynku. Dach obecnie to minimum 35 cm wełny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony