dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 52
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1039
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak malujesz tylko dysperbitem to nie musi być. jak kładziesz ciężką izolację przeciwwodną to zrób.

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja też nie wiedziałem, ale wstydziłem się powiedzieć
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #203

    Domyślnie

    Aiki zrobiłem tak jak pisałeś. Wiem, że przy hydroizolacji z papy nalezy tą odsadzkę (wyoblenie) zrobić ale np na filmie instruktażowym a austrotherm'a zdaje się wspominali, że ma to wpływ rownież na samo ocieplenie (które trzeba potem specjalnie dociąć pod skosem).



    Muszę z przykrością stwierdzić, że straszny problem jest kupić rury kanalizacyjne sn8 już nie wspominając o Wavinie.

    Pozdrawiam
    Karol

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Muszę z przykrością stwierdzić, że straszny problem jest kupić rury kanalizacyjne sn8 już nie wspominając o Wavinie.
    Ja swoje kupowałem w Mrówce. Fakt że na zamówienie ale dwa dni i były.

  5. #205

    Domyślnie

    Oo, tam nie patrzyłem. Może przez to, że najbliższa Mrówka jest w Włocławku,ok40km ode mnie i nigdy mi tam nie jest po drodze a w necie nie szukałem na ich stronach. W innych marketach owszem.

    Pisałem u Bartka w jego dzienniku o dryfixie, wkleje też u siebie:
    Na budowie zawitały dwa pierwsze pustaki ceramiczne - chciałem między innymi zobaczyć, dotknąć materiału, z którego zamierzam budować swój dom. Lekko sie rozczarowałem, popękane w środku z gory na dół - to normalne?

    Poza tym pięknie wyszlifowane to one są tylko na ulotkach...

    Pozdrawiam
    Karol

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Moje pustaki również mają pęknięcia, jedne mniej, inne trochę więcej. Murarz powiedział, że to absolutnie w niczym nie przeszkadza tak długo, jak pustak nie rozlatuje się w rękach i jak nie czuć czy poszczególne części nie pracują względem siebie.

    Zrób może zdjęcie pod bardziej płaskim kątem, wtedy będzie lepiej widoczna powierzchnia "szlifowania".

  7. #207

    Domyślnie

    Cześć Wam po krótkiej nieobecności.

    Od razu prosto z mostu pytanie retoryczne, Czy mi kurde nie będzie dane spokojnie tej chałupy wybudować?
    Malowałem fundamenty (czytaj, wykonywałem izolację przeciwwilgociową pionową ścian fundamentowych) Dysperbentem firmy ADW. Warunki aplikacji: temperatura powyżej 5'C, bez deszczu (raz lekki kapuśniaczek pruszył ale to podczas gruntowania). To co jest problemem widać na zdjęciu - popękana warstwa izolacji = brak izolacji przeciwwilgociowej. Dwa dni po malowaniu nad ranem był lekki przymrozek. Bloczki były średnio wilgotne - jedne były suche, inne były mokre a jednak obecnie widać, że nie miało to znaczenia bo dziadostwo teraz jest wszędzie do dupy.





    Jak się okazało po robocie, dostarczono mi na budowę przeterminowany preparat o ok 1miesiac ale producent do tej pory nie potwierdził, że to jest właśnie powód zaistniałej sytuacji. Czekam na kontakt z ich strony.


    Przy okazji pytanie, skąd te białe wykwity na izolacji? Miejscami to jest normalnie puch na 5mm wysoki.


    Pozdrawiam
    Karol
    Ostatnio edytowane przez karster ; 15-03-2017 o 08:40 Powód: obrazki

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    No faktycznie ciagle pod gore masz
    To cbyba jakas wada produktu. W mojej wiosce niedawno zaczeli robic fundament. Wykop potem zbrojenie w glebe, lanie ław, 2 dni potem bloczki. Potem zaraz po wymurowaniu czarne mazidlo na drugi dzień juz kleili styro od zew. Tempo prawie jak przy plycie fundamentowej oni sie nie przejmuja... wiem ze tak sie nie powinno ale wszyscy tak robia :/

  9. #209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Dysperbit to g...o! Wielokrotnie o tym czytałem ale sam się teraz przekonałem jak mi się przy przenoszeniu zagęszczarki urwał kawałek styropianu. Pół roku i odłazi jak skóra po opalaniu. Tam gdzie był malowany na suchych bloczkach. Sprawdziłem w garażu gdzie nakładałem na niedosuszone - zniknął praktycznie i zostały lekko brudne bloczki. Choć tanie to jednak i tak szkoda kasy...

  10. #210

    Domyślnie

    Na ryku jest cała masa preparatów do izolacji fundamentów i wielu podchodzi do tego mniej więcej tak "czarne to czarne, podobne do smoły więc dobre) a tu dupa
    U mnie do piątku prace wstrzymane - w piątek przyjadą ludziska (handlowiec + jakiś spec z firmy ADW) Wstępna opinia na podstawie zdjęć jest taka, że nakładałem za grubą warstwę ale nie mogę się z tym zgodzić, gdyż są miejsca gdzie idealnie jest ok 1mm i też spękane na maksa. Polecili mi teraz pomalować to raz jeszcze znacznie droższym Izoplast RW, który niby nie wymaga zrywania starej gównianej powłoki. Niestety widziałem jak w jednym miejscu tata chciał poprawić to spękane i malując pędzlem wszystkie drobne kawałeczki się odrywały. Kolejnym problemem może być niewysezonowany beton - zarówno bloczki jak i oczywiście spoiny. Przy szybkim tempie tak jak wspomniał sebcio nawet bym nie zobaczył, że coś złego się dzieje bo zarówno te straszne wykwity jak i spękania wyszły minimum 2 dni po malowania. A tak, człowiek chce zrobić coś starannie to się nie śpieszy i wszystko ma swój czas się spierdolić

    Pozdrawiam
    Karol

  11. #211
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    A ja stwierdziłem że leję na to. Jest jeszcze folia kubełkowa u mnie więc dużo wody do fundamentu nie dotrze. A nawet jeśli? Betonowi ona nie szkodzi a że fundament izolowany to nie powinien nigdy zamarznąć. Najważniejsza izolacja to ta pozioma. To musi być szczelne.

  12. #212

    Domyślnie

    Folia kubełkowa niby nie stanowi hydroizolacji itp. Chociaż wg mnie też,przecież izoluje. Styropian ma sens gdy fundament będzie suchy...
    Akurat u mnie bedzie styrodur wiec on będzie stanowił dodatkową izolację przeciwwilgociową
    Pozdrawiam
    Karol

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    A tak, człowiek chce zrobić coś starannie to się nie śpieszy i wszystko ma swój czas się spierdolić


    ach te fundamenty... trzeba było płytę robić już byś pewnie ściany murował
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #214

    Domyślnie

    Cały tydzień poza piątkiem nie byłem na budowie. No właśnie, piątek był całkiem udanym dniem. W piątek rano fundamenty nie patrząc na tysiące pęknięć izolacji czy miejsc całkowicie skruszałych wyglądały tak:




    No i nie wytrzymałem:


    Całość pomalowałem raz jeszcze innym preparatem. A to na skutek wizyty pana z firmy ADW, który przywiózł mi dwa małe wiaderka zdecydowanie lepszych produktów niz dysperbit (tpfuu, nigdy więcej dysperbitu). Używałem izoplast rw oraz bw. Oba są rewelacyjne i gorąco polecam. Zeby było ciekawiej, RW kosztuje 2x tyle co dysperbit ale wyjdzie koncowo ta sama cena izolacji albo i mniej. No i ten czas schnięcia... godzina max dwie i suche a ten zasrany dysperbit od zeszlej soboty jeszcze nie jest suchy!!!

    Do tego fundamencik zyskał dwie dziurki do kanalizacji (160 +110) i nie było aż tak źle z ich robieniem.

    Zamówiłem już pistolet do pianki jak i samą piankę. Jestem umówiony na telefon na dostawę xps'a, pewnie we wtorek będę kleił

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #215
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    JA zrobiłem ocieplenie fundamentów razem z ociepleniem elewacji. Nie ma sensu sie spieszyć tym bardziej że zima daleko. Pod duże okna,drzwi beton komórkowy, albo XPS - zależy od poziomu "strachu" KB

  16. #216

    Domyślnie

    Ten mój pośpiech jest związany z obawą o ewentualne wypchanie ścian fundamentowych w czasie zagęszczania. Dodatkowo sporo łatwiej będzie koparkowemu zasypywać bo dalej dojedzie. Od frontu niby mozna by sobie darować.

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #217
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Ten mój pośpiech jest związany z obawą o ewentualne wypchanie ścian fundamentowych w czasie zagęszczania. Dodatkowo sporo łatwiej będzie koparkowemu zasypywać bo dalej dojedzie. Od frontu niby mozna by sobie darować.

    Pozdrawiam
    Karol
    takiej wersji to jeszcze nie słyszałem
    Niesamowite co ludzie nie wymyślą ....

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    takiej wersji to jeszcze nie słyszałem
    Niesamowite co ludzie nie wymyślą ....
    Niesamowite jest to, co się może wydarzyć jak ktoś na przód nie pomyśli Pamiętaj, że każda budowa tak na prawdę jest inna. Chociaż doświadczenie dopiero zdobywam to teorii już nieco posiadam więc ja to ja ale jak ktoś inny sobie poczyta "trzeba dobrze zagęścić piasek" a ktoś inny mu gdzieś powie "olej zagęszczarkę, skoczek ci zajebiście zagęści", do tego jeszcze znajdzie Twój komentarz, że nie trzeba obsypywać fundamentów bo później sobie je ociepli no i klapa gotowa...

    Tak więc budowa-budowie nie równa

    W moim konkretnym przypadku chcę po prostu od razu ocieplić, zrobić odwodnienie rynien, podłączyć wodę, zasypać, wyrównać teren i cieszyć się w końcu wyrównaną działką a nie wybojami (mam na oko 7 różnych, mniejszych lub większych aż po ogromną kupę piachu)

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Że dysperbit to g***o to fakt, ale u Ciebie to jakieś dziwy się stały. Jeśli wymalowałeś ponownie tymi dwoma wiadrami to i tak szczelnej izolacji na pewno nie będzie. Ale olej to i jechaj dalej z robotą. Dla samoroba to już zegar tyka do następnej zimy.

    Wykuć dziury w bloczkach nie jest tak trudno, spróbuj w litym betonie

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Grend to nie styro na fundamencie ma wzmocnić do zasypania tylko obsypanie z zewnątrz. I TO wcale nie jest głupota

Strona 11 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony