dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 52
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 1039
  1. #801

    Domyślnie

    Noom, widziałem tą miedź, 28 to w środku 26 mm a masz jakby nie patrzeć mniej sekcji. Może i faktycznie te PP32 będzie za mało PP32 ma w środku ok 25 mm

    Przykład realizacji pewnej firmy:

  2. #802

    Domyślnie

    dziwnie wygląda ten odpowietrznik przy zasilaniu.. nawet się w sumie nie zastanawiałem nad takim sposobem montażu. Odwróciłem i po sprawie. Wolę go jednak mieć na końcu belki, z lekkim spadkiem w kierunku zaworów. Bardzo ładnie się wszystko odpowietrzyło
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  3. #803
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Karster a tak spytam logistycznie ile ci zajęło rozkładanie przewodów do reku ? Koniec końcu robiłeś projekt ? Bo mi proponuje firma zrobienie projektu a później na sprzęcie mi obetną - tylko problem jest taki że wszystko będzie na ich sprzęcie i asortymencie. A jaki mniej więcej koszt tych rozdzielaczy, rurek, mufek itp ?
    Ze zdjęć wnioskuje że dawałeś rurki fi 50 czy fi 75 ? Bo nie mogę się połapać czy później dawałeś 8 cm styro eps 80 ?

  4. #804

    Domyślnie

    Fajnie to wygląda u Ciebie Idzie powoli ale ważne że do przodu

    A ja mam pytanie odnośnie instalacji elektrycznej, pamiętam że robiłeś kabel do okapu z 3 fazy od płyty. Pisałeś że drugi raz byś tego nie robił, można wiedzieć czemu?
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  5. #805

    Domyślnie

    Styro na stropie 8cm, flexy 75mm. Graty w większości mk_wentylacja czy jakos tak (+ wentylacja24 + peflex/termokontrol). Kazdy z nich miał coś czego inny nie posiadał. Koszt na mój dom jak dotąd miedzy 4 a 5 tys. Sporo kosztują spiro, ksztaltki idą no ale robota solidna. Nie skrecałem rur wkrętami ani nie uszczelniałem dodatkowo - jedynie dwie warstwy zbrojonej tasmy alu (mi to daje 99%pewnosci). Projekt taki mocno uproszczony/ szkic robiła mi firma tqd, chciałem od nich brać wszystko ale skrzynki mi nie pasowały. Jak znalazlem na allegro te co mi pasowały to i reszte jednocześnie kupiłem. Projektu w zasadzie nie miałem = zrobiem wg informacji zdobytych w necie czy od jednego miłego instalatora z Ostrołęki.

    Fajnie, że komuś się podoba moja praca
    Nie pamiętam dlaczego nie zrobił bym drugi raz tak samo podłączenia okapu. Może chodziło mi o zabezpieczenia... do okapu to i b6 jest za dużo wiec na pewno nie podłącze go pod potrójny b16 a kupie dwa osobne b16 dla indukcji (podwojny jest nieuzasadnienie drogi) + osobny aparat dla okapu. Nie sądzę bym miał to wykonane jakoś źle no ale jakoś mi się to gryzie więc nie myślę juz o tym.

    Pozdrawiam
    Karol
    Ostatnio edytowane przez karster ; 13-06-2018 o 18:53

  6. #806
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Skrzynki chyba widzę że masz z termokontrolu z poliwęglanu. Jeszcze zapytam ile masz w świetle od drzwi przewidziane ? Bo pewnie na styro dasz jeszcze z 5 cm na mixokreta + 1 -1,5 cm na panel,płytkę.

  7. #807
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dołóż przed samym okapem dodatkowo B6

  8. #808

    Domyślnie

    Z poliwenglanu mam tylko dwie, te w łazienkach. Nie podoba mi sie w nich to, ze są bardzo plaskie co wg mnie stawia opór powietrzu. Mufy i tak są na fi75 wiec to bez sensu robić takie plaskie skrzynki (pewnie te same odlewy są od kanałow fi 50. Na styro bedzie 7cm wylewek + ok 1-2cm okładzin. Drzwi zdaje sie mam na 208 na surowo. Odejdzie okładzina + luz na ościeżnicy.

    Pozdrawiam
    Karol

  9. #809
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Przegladalem dzis ponownie twoj dziennik od poczatku ale nie znalazlem odp na moje pyt. Moze podpowiesz czym ostatecznie robiles dziury pod kanalize w scianach fundamentowych I jak to oceniasz z perspektywy?

  10. #810
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Siema Panie Karol!
    Do rozdzielacza puść PP40, im większy przekrój tym lepiej, mniejsze opory, dla PC to ma znaczenie. Z resztą przy małych oporach pompki od CO chodzą na niższych biegach, więc większe przekroje po prau latach się pewnie zwrócą
    Kan potwierdził to co chciałem napisać, czy góra czy dół nie ma znaczenia. Jeżeli boisz się że odpowietrznik bedzie działał nie tak to zrób w najwyższym miejscu trójnik z gwintem i wstaw tam odpowietrznik, groszowa sprawa a się ładnie odpowietrzy.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #811

    Domyślnie

    micbarpia - dla prądu zostawiłem dziurę między bloczkami, dla wody była przekopana rura pod ławami (wszelkie przepusty robiłem z rur kanalizacyjnych 110 rownież sn później łatwo się przepychało czy to węże czy przewody. Do gwc mam rownież pod ławą ale nie będę tego uzywał bo ggwc bardziej mi się zaczęło podobać. Jedyne dziury i to największe kułem pod kanalizę 160. Nie łatwa robota ale i nie super ciężka taka o której sie zapomina... sds, agregat od szwagra, dugie wiertło + dłuto i gotowe. Jak wiadomo gdzie co i jak to warto zrobić chociaż małe dziury miedzy bloczkami a potem ewentualnie powiększyć a jak nie ma pewnosci to jechać z robotą a później się wykuje.

    Seba, dzieki Ci! Tylko mnie utwierdziłeś. Jadę dzisiaj po te pp40 tylko, niestety nie znalazłem gwintów 1" a jedynie 1i1/4 (5/4). Będę redukował na pp 32przy samym rozdzielaczu.

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #812
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Dzieki o to mi chodzilo. A prad do czego? Domofon czy cos jeszcze pominalem?

  13. #813

    Domyślnie

    Prąd - główne zasilanie (WLZ) + uziom. Domofon, brama zasilanie, sterowanie bramy osobnymi otworami normalnie nad chudziakiem w ścianie.

    Mały update:







    https://youtu.be/KBt-6dcoIO0

  14. #814

  15. #815

    Domyślnie

    Ja pierdole, to forum sie sypie !

    Napisałem odp w tym byle jakim głównie, potem się przypadkiem skasowało i brak opcji przywrocenia bo jebane reklamy się wpierdalają. Dno, bagno i dwa metry mułu!!!

    Dzięki Kamil za miłe słowo.
    Pozdrawiam
    Karol

  16. #816
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    wow super to wygląda

    masz już ułożone we wszystkich pomieszczeniach?

  17. #817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Karol a koniec końcu od pompy PC dajesz PP40 ? a między rozdzielaczem górnym i dolnym również taki ?

    Przy okazji zapytam ile czasowo zajeło ci rozprowadzenie podłogówki ? Robiłeś to sam czy ktoś ci pomagał rozwijać ? Trochę się obawiam że mi urlopu nie starczy co też musze jakoś dopytać tych którzy są z robotą do przodu. pozdro.

    ps. projekt miałeś gotowy czy kan ci go robił w ramach zakupu materiałów ?

  18. #818

    Domyślnie

    To forum mnie rozbraja, 5 minut pisania i chuj, padło, brak opcji przywrócenia tekstu. Ktoc kuzwa nad tym pracuje so uja waclawa?! Nie da sie z tego korzystac. Bagno smierdzące.

    Ps. Tam jest filmik, posluchaj co na nim mowie a się podladujesz pozytywnie skoro boisz sie o czasochlonnosc.

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #819
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Wyglada to conajmniej tak samo dobrze jak na ulotkach reklamowych firm specjalizujacych sie w tym wiwc gratulacje.... a co do forum z dnia na dzien coraz gorzej. Jest gdzies przynajmniej info czemu I do kiedy bo nie znalazlem? Widac demobilizacje samorobow do pisania na forum w takich warunkach

  20. #820
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    To forum mnie rozbraja, 5 minut pisania i chuj, padło, brak opcji przywrócenia tekstu. Ktoc kuzwa nad tym pracuje so uja waclawa?! Nie da sie z tego korzystac. Bagno smierdzące.

    Ps. Tam jest filmik, posluchaj co na nim mowie a się podladujesz pozytywnie skoro boisz sie o czasochlonnosc.

    Pozdrawiam
    Karol
    Rzeczywiście pozytywniej w głowie musze tylko jakiś rozwijak załatwić i drugą osobę do pomocy heh

Strona 41 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony