dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 52
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1039
  1. #961

    Domyślnie

    To i ja "pogłaskam po główce" Na prawdę piękna robota... jestem pod wrażeniem staranności robót i ogarniania tych wszystkich tematów przez Ciebie, a za razem przerażony tym co i mnie za jakiś czas będzie czekało... Dobrze, że jest gdzie podejrzeć i podpytać

    Co do rozgrzebanych i nie pokończonych prac to tak jak Walec mówi, normalka

  2. #962
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Glaszcze I ja bo obserwuje non stop ale nie chce spamowac w temacie... ale skoro jest przyzwolenie to glaszcze dziekujac jednoczesnie bo bede mial w przyszlosci pozytek z tego dziennika

  3. #963

    Domyślnie

    Głaskanie fajna rzecz Aleee, jakieś słowa krytyki też mile widziane. Nie ma czego się przyczepić? Na pewno coś jest. Ja się kurde nie znam, odrobina internetów i logicznego myślenia. Ot wszystko co tam na fotkach widać.

    PS.


    Pozdrawiam
    Karol

  4. #964

  5. #965

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Głaskanie fajna rzecz Aleee, jakieś słowa krytyki też mile widziane. Nie ma czego się przyczepić? Na pewno coś jest. Ja się kurde nie znam, odrobina internetów i logicznego myślenia. Ot wszystko co tam na fotkach widać.
    Witam.
    Ja bym zaizolował przeciwwilgociowo rurę od czerpni - jeśli będzie ssało mroźne powietrze - to cała ta celuloza wokół rury zamarznie na sopel (będzie dyfuzyjnie ściągać wilgoć do zimnego), a potem jak będzie topnieć - to wiesz co będzie.
    Po prostu owiń to jakąś folią - fachowo robi się to klejoną wełną z warstwą aluminiową i taśmuje do odpowiedniej szczelności - wtedy żadna para do rury nie podchodzi.
    Pozdrawiam.

  6. #966
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dokładnie tak mam zaizolowane rury z czerpni, ale u mnie to jest około 3mb wszystkiego. Wełna 3cm z ekranem alu, z klejem od spodu. Wszystko obrobione taśmą aluminiową zbrojoną.

    Zobacz ostatnie zdjęcie w poście #1107 u mnie.

  7. #967

    Domyślnie

    Probowałem tak izolować rury ale wełna to dziadostwo do pracy. Pomyślałem, że taka gruba warstwa celulozy (w sumie jakieś >5 razy grubsza) nie pozwoli na powstanie punktu rosy w izolacji. Nic z tym już nie zrobię, jest to zasypane bez opcji dojścia a sufitu zrywać nie zamierzam


    PS. Jaki jest fajny patent na szczelne puszki dla halogenow w łazience? Doniczki? Jakieś konkretne? A może coś kwadratowego, przecież koło też w kwadrat się zmiesci

    Pozdrawiam
    Karol

  8. #968
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Karol, u mnie mimo ocieplonej rury w mrozy na poziomie -5°C woda skrapla się na rekuperatorze od strony czerpni. Nakleję tam jakiś neopren/kauczuk czy coś, żeby tylko przesunąć punk rosy.

    Obawiam się, że jednak w końcu będziesz musiał ten sufit ściągać bo celuloza nie dolega ściśle, więc powietrze tam jest. Pytanie jak suche?

  9. #969

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Karol, u mnie mimo ocieplonej rury w mrozy na poziomie -5°C woda skrapla się na rekuperatorze od strony czerpni. Nakleję tam jakiś neopren/kauczuk czy coś, żeby tylko przesunąć punk rosy.

    Obawiam się, że jednak w końcu będziesz musiał ten sufit ściągać bo celuloza nie dolega ściśle, więc powietrze tam jest. Pytanie jak suche?
    Tylko, że celuloza ma dobre właściwości wchłaniania wilgoci i później jej oddawania, więc może nie będzie tak źle.

  10. #970
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ja też uważam że nieocieplenie "zimnej" rury to błąd. Tak jak pisze ggdh celuloza nie jest szczelna, może i transportuje dobrze wilgoć ale nie wodę.... która się wykropli i po prostu będzie spływała w dół... czyli na sufit.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #971

    Domyślnie

    A skąd tam woda ma się zabrać? Gdzie będzie różnica temperatur? Gdzie wystąpi magiczny punkt rosy?

    PS. Straszenie mnie Wam się udało, trochę się boję więc pytam o konkrety, co i jak i gdzie z tą wodą?

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #972
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Zawsze trzeba brać pod uwagę najgorszy scenariusz - bo to zazwyczaj wtedy dzieją się rzeczy których nie przewidzieliśmy Przy -20*C na zewnatrz i tym samym w czerpni jeżeli dostanie się trochę ciepłego powietrza z domu (a może się dostać bo celuloza nie jest szczelna. Zależy też ile masz izolacji pod rurami. Więc może dojść do tego że na rurze coś się wykropli. Jezeli jesteś pewien szczelności tej celulozy to nie ma tematu. Musiał byś teraz odpalić ogrzewanie i na termowizji zobaczyc jak to wygląda, z tym że to już chyba ostatnie podrygi mrozów w tym roku
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #973

    Domyślnie

    Obyś się nie mylił co do mrozów tzn, że ostatnie.

    Celuloza zapewne nie jest szczelna (na zasadzie jej nieszczelności działa zasada jej zagęszczania- wdmuchije się ją i zagęszcza powietrzem). Szczelna jest paroizolacja. Aż dziwne jak bardzo w domu zmieniły się temperatury po jej ukonczeniu bez dokończonej termoizolacji

    Pod rurą od czerpni mam ok 40cm celulozy o współczynniku 037 (najgorszy możliwy - tzn może być lepszy np 0368 )

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #974

    Domyślnie

    Ocieplenie poddasza skończone, celuloza nasypana, wyszło ładnie, termowizja pokaże dopiero później (nie ma czym nagrzać w domu na tyle).

    Murłatę 14x14cm obmurowałem pustakami 6x24cm. Potem jednak wyrzynarką je docinałem by było więcej miejsca na celulozę:

    Drobne szczegóły uszczelniania


    Odpowietrzenie pionu WC. Ogólnie masakra, ta rura, ilość kształtek i problemu by ją zamontować po stelażach + koszt dachówki z kominkiem (350zł) dał mi popalić.


    Gdzieś ktoś mówił, że jednak rury od WM w strefie ciepłej zaizolować wełną dla ich wyciszenia więc wszystkie rury (2 sztuki) zaizolowałem wełną 3cm samoprzylepną + pokleiłem zbrojoną taśmą alu:

    Bo chwilę później przykręciłem osb 22 (wzmocnienie pod ewentualny grzejnik)

    no i zamknałem kartongipsem


    Jestem na etapie projektowania łazienek, wybrałem leroya (byłem w obim i casto no i leroy najfajniejszy). Do tego rozważam zaopatrzenie się w sklepie pt "płytki za grosze" https://pzg24.pl/ (Toruń) Byłem, widziałem, ceny są zabójczo niskie, pytanie skąd takie ceny się biorą? Wybraliśmy np płytki do kuchni/ jadalni/ holu, cerrard 80x80cm :

    Co o tym sądzicie? Mi się podobają białe ale żona nie chce być niewolnikiem a mamy trójkę maluchów (1,5/4/6 lat)

    Wykańczanie poddasza:
    Kupiłem dziś po woreczku vario i uniflota oraz wiadro 28kg knaufa super finish na próbę. Chciałbym jeszcze sprawdzić masę premium light rigipsa.
    Zamierzam użyć na wszelkie narożniki zewnętrzne jak obróbka okien itd taśmy no coat flexible corner cena zabija ale dwie rolki wystarczą. Na allegro po 235zł ale na FB można dorwać za 195zł. Poza tą taśmą doczytałem, że flizelina (z rigipsa) wystarczająco dobra. Na ewentualne narożniki wewnętrzne (połączenie skos-sufit i ewentualnie skos-ściana kolankowa) rozważam taśmy amerykańskie strait-flex MEDIUM

    Ktoś coś może dodać? Uwagi/ sugestie/ opinie na ten temat?

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #975
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Jezeli te tanie płytki są w wystarczających dla Ciebie ilościach i nie są bananowate (to pierwsza rzecz którą powinieneś sprawdzić) to je bierz, co za różnica ile kosztują... jak dla mnie jak się podobają to im tańsze tym lepsze
    Ja bym zrobił łączenia uniflotem z fizeliną/taśmą amerykańską i na to 2 warstwy Flugger LSR, kup sobie jakąś jedną mase, premium light albo cokolwiek innego i jeden worek LSR, różnica jest kosmiczna. Jak masz w okolicy dystrybutora fluggera to zapisz sie na szkolenie, popatrzysz co i jak i jakieś zniżki załapiesz. LSRka jest droższa niż inne gładzie ale jest nieporównywalnie lepsza.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #976
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Widze na tej wlepie G2 czy to nie oznacza drugi gatunek ? I stąd cena ?

  17. #977

    Domyślnie

    Ja robiłem łączenia płyt i wkręty flizelina rigips i uniflot na to megaron finisz potem grunt śnieżki biały x2 i jestem bardzo zadowolony, uważam że nie trzeba kupywać towaru z najwyżej półki i szastać sianem a efekt można uzyskać zadowalający. Na to pójdzie już dobra farba (planuje tikkurile).

  18. #978
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Płytki w banan to jeszcze pół biedy. O ile trzymają wymiar to może się tylko będziesz potykał
    Na płytce 80x80 możesz mieć np 4mm różnicy wymiarów i wtedy albo mierzysz wszystkie i próbujesz grupować albo przez resztę życia będziesz patrzył na fugi różnej szerokości.

  19. #979

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Murłatę 14x14cm obmurowałem pustakami 6x24cm. Potem jednak wyrzynarką je docinałem by było więcej miejsca na celulozę:
    Jak u Ciebie rozwiązana jest wentylacja dachu? Na zdjęciu wygląda jakby szczelina wentylacyjna pod okapem była zapiankowana.

  20. #980

    Domyślnie

    Nie ma wentylacji. Celuloza w połączeniu z paroizolacją aktywną (jakoby wysokiej jakości) ma nie dopuścić do zawilgocenia drewna i samej siebie.

    Pozdrawiam
    Karol

Strona 49 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony