dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beben

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    7

    Domyślnie domek gospodarczy przy budowie

    Witam,
    w kwietniu rozpoczynam budowe, powoli sie do tego przygotowuje, co polecacie "TANIO i DOBRZE" na drewutnie gospodarczą przy budowie. Macie moze jakies namiary co? (drewniak, blaszak czy inny )gdzie? (castorama lub inny market czy samoróbka? i za ile ? Jaką powierzchnie powinien miec taki barak? Dzieki za odpowiedzi na te kilka pytan. W przyszlosci bedzie ich wiecej

    pozdrawiam beben

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bede stawial baraczek drewniany + "wc: drewniane. A to dlatego, ze:

    1. nie potrzebuję "zaplecza socjalnego"
    2. Z "ogólnych" obliczeń wyszła mi porównywalna kwota do najtańszych barakowozów/blaszaków itp.
    3. barakowóz ma wątpliwą użyteczność jako magazynek
    4. brak kosztów (poniekąd bardzo wysokich) załadunku, transportu i rozładunku.

    Co do wymiarów - myślę, że 2,5 x 3 wystarczy (chociaż muszę to jeszcze przemyśleć).

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beben

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Przeglądam własnie ogloszenia drobne. Wynika z nich ze kwota ok 1500 zł to min (razem z transportem). Chcę żeby "to coś" było też drobnym magazynkim na co droższe materiały. Nie wiem czy drewniak spełni to założenie

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem jedyną przeszkodą do pokonania, to tak czy inaczej kłódka .
    Jeżeli chcesz tam gromadzić materiały typu bloczki, pustaki, cegły (a szczególnie pręty stalowe) to pomyśl o czymś większym.
    Co do ceny - u mnie to samo ~1500 PLN, ~1000 do odzyskania po budowie (zawsze mozna sprzedac blaszak).

    Są plusy i minusy

  5. #5

    Domyślnie

    Garaż blaszak. Poszukaj w ogłowszeniach może ktoś ukończył budowę i sprzedaje. Nie kupuj drewnianego domku bo i tak ekipy przez ciebie zatrudnione o nic nie będą dbali i go zniszczą. W garażu zrób tylko podłogę z desek nad gruntem (podłożyć parę płytek betonowych) i gotowe. Ja swój garaż zbyłem w rozliczeniu ostatniej ekipie (sami go rozebrali i zabrali z działki.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Nam udało się kupić blaszaka za.......
    50 zł.

    Do tego flaszka za transport.

    Nie był może w stanie idealnym, bo miał troszkę przerdzewiały dach, ale nic nie zacieka, nic złego się nie dzieje.

    Co do przechowywania materiałów.
    Trzymamy tam wszystko co jest potrzebne i się mieści. Mieliśmy jedno "wejście" z pokonaniem kłódki, ale nic nie zginęło.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony