dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63
  1. #61

    Domyślnie

    Czysty prąd czyli elektrownia fotowoltaiczna

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Panowie, to jeszcze dwa słowa ode mnie. Zadzwoniłem do dwóch biur projektów gotowych, w ofercie których są moi faworyci. Okazuje się, że oferta "gotowcow" jest już przygotowana na wytyczne roku 2017, a nawet 2021
    też o tym słyszałam. Biura już przygotowują się na nowe warunki techniczne i można kupić gotowy projekt domu spełniający warunki. Znalazłam nawet filmik o zmianach z informacjami co wsadzają do projektów żeby spełniały wymagania:
    https://www.youtube.com/watch?v=o0RcKjYMW30

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał martyna8 Zobacz post
    też o tym słyszałam. Biura już przygotowują się na nowe warunki techniczne i można kupić gotowy projekt domu spełniający warunki. Znalazłam nawet filmik o zmianach z informacjami co wsadzają do projektów żeby spełniały wymagania:
    https://www.youtube.com/watch?v=o0RcKjYMW30
    Takie filmy wprowadzają tylko zamieszanie w głowach inwestorów, zastosowanie tylko 15 cm styropianu (jakiego?) nie zapewni Ep=95 kWh/m2*a, to samo dotyczy okien, okna o Uw=1,1 to bardzo słabe okna, one równiez nie zapewnią wymaganego Ep. Tu podano tylko wartosci max które dopuszczaja WT201, z kolei Ep praktycznie wymusza zastosowanie wm z rekuparacją która paradoksalnie nie jest wymagana w WT2017, o czym w filmie nie powiedziano. Co do biur to papier wszystko przyjmie a obliczenia cieplne podane w projekcie czesto mijają sie z rzeczywistoscią.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony