dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 109 z 109
  1. #101

    Domyślnie

    studzienka jest bez sensu, posłuchajcie praktyka

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Kupuje się studnie wodomierzową gotową z tworzywa sztucznego. Montaż można zlecić też do ZUK, mają swoje ekipy i wykonują takie usługi, zajęli się wszystkim włącznie z odbiorami powykonawczymi geodezyjnymi, jak po kilku tygodniach siadła ziemia, to też dosypali. Po wybudowaniu domu chciałem przenieść wodomierz do środka, ale ZUK wymagał projektu i odbiorów. Generalnie nie ma to sensu. Kosztu nie pamiętam, może 3500 ??

    Tak to wyglądało przed rozpoczęciem budowy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P300711_13.17.jpg
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	375168
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Rezygnuje ze studzienki bo to bez sensu, a poza tym nie chce mieć dziury w ziemi. Będę korzystał z pojemnika mauser 1000l + pompa.
    Wodę podłącze dopiero jak będę mógł podłączyć wodomierz w domu. Czy orientujecie się na jakim etapie prac można podłączyć wodomierz w domu?

  4. #104

    Domyślnie

    trzeba było 6 stron


    etap ? taki, żeby było ciepło

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Takie decyzje wymagają przemyśleń i ciągle się zmieniają

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Czy orientujecie się na jakim etapie prac można podłączyć wodomierz w domu?
    Pytaj swoje wodociągi (a dokładnie to monterów, którzy wystawiają protokół potrzebny do podpisania umowy).
    I jeszcze raz namawiam na studnię - popytaj sąsiadów i/lub lokalnego studniarza, jakie szanse na wodę i jakiej jakości.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-12-2016 o 17:15

  7. #107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Rezygnuje ze studzienki bo to bez sensu, a poza tym nie chce mieć dziury w ziemi. Będę korzystał z pojemnika mauser 1000l + pompa.
    Wodę podłącze dopiero jak będę mógł podłączyć wodomierz w domu. Czy orientujecie się na jakim etapie prac można podłączyć wodomierz w domu?
    Słuszna decyzja.

    Odnośnie terminu to takich przepisów i obostrzeń nie ma ani w zakładach wodociągowych ani w spółkach wodnych..
    Jak chcesz to załatwiasz i koniec.
    Mam u siebie wodomierz w garażu który pojawił się w okresie stanu surowego zamkniętego kiedy to instalator robił wodę, kanalizację.
    Targowałem się wtedy o cenę i pomysł na dodatkową usługę sam się nasunął.
    Będzie on u ciebie i sam musisz się martwić aby nie uległ uszkodzeniu ......aby wodomierz nie zamarzł otulałem go na zimę wełną skalną gdyż akurat wtedy najlepiej robić ocieplenia.
    Zamykałem zasuwę w ulicy i spuszczałem nadmiar ciśnienia i tak przetrwałem okres z bramą garażową zabitą deskami.

    Z oczywistych przyczyn zwiększone ilości wody są potrzebne dopiero na etapie tynków i posadzek te natomiast robić należy gdy jest już ciepło, tak więc sam będziesz wiedział kiedy ruszyć z załatwieniem tych spraw.
    Musisz pamiętać o tym już na etapie fundamentów aby w określonym miejscu zrobić przepust w chudziaku wychodząc na zewnątrz fundamentów na odpowiedniej głębokości..
    Najlepsza do tego celu jest rura kanalizacyjna wewnętrzna fi 110
    Potem gdy już przyjdzie czas wystarczy tylko wsunąć rurę wodną PE 32
    Równie dobrze można to zrobić od razu a zwój który wystarczy do przyłączenia zakopać w ziemi aby czekał na odpowiednią chwilę.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 06-12-2016 o 19:17
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #108

    Domyślnie

    2 mausery po 1000l na mojej budowie wodę pożyczyłem od sąsiada lałem pół dnia wężem ciśnienie słabe bo to lato więc ... ale na pewno wyszło taniej a i mausery zostały będą na deszczówkę
    na fundamenty przyjechała gruszka, na strop też schody zalali razem z ścianami kolankowymi i szczytowymi z gruszki, ściany miałem na dryfix więc też woda nie potrzebna śladowe ilości.

    ekipa miała agregat, więc prądu nie miałem na działce a pewnie wyszło mnie to taniej niż prąd z elektrowni takie czasy

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Woda od sąsiada do baniaka 1m3 typu Mauser napełniona ze 3 lub 4 razy i rozwijanie węża wielkich szkód nie poczyni.
    Właśnie będę kupował Mausera.
    Jakie tam z tego leci ciśnienie? Czy lepiej od razu kupić pompę i jakiś dłuuuugi wąż, żeby objąć dużą część działki?

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Będę korzystał z pojemnika mauser 1000l + pompa.
    Jaką pompę zastosowałeś?

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony