dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie smugi farba Beckers Designer Kitchen & Bathroom

    witajcie. Nie sądziłem, że będę zmuszony pisać w temacie smug, bo już nie jedną ścianę malowałem i nigdy , nigdy , NIGDY nie miałem problemu ze smugami. Aż to teraz...

    Malowałem łazienkę po gładziach. Etapy standardowe, gruntowanie podłoża, gładź, gruntowanie śnieżką gruntem, dwie warstwy farby. Pojawiły się smugi, więc przetarłem papierem 150 ścianę i przeleciałem gruntem mapei głęboko penetrującym. Potem pomalowałem Beckersem. Wszystko cacy, żadnej smugi. A ponieważ na opakowaniu było napisane, że farba ma mieć dwie warstwy , aby zachowywała swoje właściwości ( uznałem, że grunt zeruje wcześniejsze podłoża) więc pomalowałem drugi raz.... i zobaczyłem SMUGI! AAAAA!!!!! nie rozumiem dlaczego, skoro pierwsza wastwa była okej, więc chłonności podłoża są dobre. Malowanie góra dół w Vke i ostanie pociągnięcie do dołu. Łączenie na mokro.
    Co przychodzi mi na myśl, to że w łazience jest duży grzejnik (którego nie mogłem wyłączyć) i temperatura pomieszczenia jest na pewno sporo wyższa niż wymagane 20-22 stopnie. Może farba za szybko schła ?
    Druga sprawa wałek (ale pierwsza warstwa była okej) z krótkim włosiem - 4mm, taki jak na zdjęciu niżej.

    Proszę powiedzcie co jest nie tak. Muszę kupić kolejną puszkę farby ;/ bo nie wytrzymam tych smug, będa mnie raziły.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161205_072213.jpg
Wyświetleń:	515
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	375062   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	walek.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	64,3 KB
ID:	375063  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Kiedyś miałem podobny problem, kupiłem wałek anzy i farbę w sklepie. Wcześniej farba z marketu też Beckers wałek zwykły. Po zmianie brak smug.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Kiedyś miałem podobny problem, kupiłem wałek anzy i farbę w sklepie. Wcześniej farba z marketu też Beckers wałek zwykły. Po zmianie brak smug.
    no właśnie znalazłem informację na stronie Beckersa, że polecają wałek ANZY. Kupię teraz taki wałek,, szkoda tylko 4 warstw na ścianie i zmarnowanych pieniędzy.

    zastanawiam się tylko , czy gruntować ścianę po raz kolejny, czy pojechać nowym wałkiem po smugach ?

    pozdro

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał decek_1984 Zobacz post
    Malowanie góra dół w Vke i ostanie pociągnięcie do dołu. Łączenie na mokro.
    Wygląda to na przyschnięcie farby podczas malowania, to ostatnie pociągnięcie wałkiem zrobiło ten efekt. Smuga przypomina papier ścierny, jest bardziej szorstka. Też tak miałem.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    jak to, mówią? dobry wałek to podstawa. A, sposób pracy? to, nawet nie poziom amatorski.

  6. #6

    Domyślnie

    Podstawa od strony materiałów i narzędzi to wszystko - od wałka do przygotowania pod malowanie aż po dobrą farbę.
    Dobry wałek nie zostawia kłaków. Wałek dobieramy taki, jaki chcemy uzyskać efekt uwzględniając porowatość (gradację) powierzchni.
    Każdy maluje jak potrafi. Najwięcej uczy własne doświadczenie.
    Określenie pro i amator też wiele nie mówi ponieważ często można się natknąć na proamatorów.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lars Zobacz post
    Podstawa od strony materiałów i narzędzi to wszystko - od wałka do przygotowania pod malowanie aż po dobrą farbę.
    Dobry wałek nie zostawia kłaków. Wałek dobieramy taki, jaki chcemy uzyskać efekt uwzględniając porowatość (gradację) powierzchni.
    Każdy maluje jak potrafi. Najwięcej uczy własne doświadczenie.
    Określenie pro i amator też wiele nie mówi ponieważ często można się natknąć na proamatorów.

    kupię taki wałemk, długość włosa 8mm, polecany przez Beckers

    http://www.bigremont.com.pl/b-zapas-...,4,131264,5642

  8. #8

    Domyślnie

    Beckers poleca wałki ze swojego podwórka oczywiście Anza jest ok jakościowo. Tym modelem chyba kiedyś malowałem nie pamiętam jaką fakturkę zostawia.
    Powinno być ok.

  9. #9
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    zastosowana technika malowania jest dobra, jednak temperatura panująca w pomieszczeniu mogła mieć znaczenie i spowodować szybsze wysychanie farby. Kluczowe jest również użycie odpowiedniego wałka z dłuższym włosiem. Polecam ponowne malowanie ściany (bez powtarzania gruntowania) z użyciem dobrej jakości wałka o odpowiedniej długości włosia. Przydatne informacje na ten temat można znaleźć na stronie: http://www.sniezka.pl/porady-technic...jsze-wskazowki Ważne jest także, aby podczas malowania zapewnić odpowiednią temperaturę powietrza.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  10. #10

    Domyślnie

    ja już nie wiem. teraz robię pokój. standard.. uni grunt , grunt śnieżka i farba. po pomalowaniu gruntem smugi!!!! kupiłem nowe wałki, dł włosia 11 mm, więc ok. i zobaczcie zdjęcia.
    technika malowania: obficie nabieram farbę na wałek, wałek an drążku, ruchu od podłogo do sufitu - góra dół - i tak ok 6 razy. maluje od razu łącząć na mokro z poprzednim pasem. potem cofam się pół długości wałka i robie 3x w dół, aby nadać kierunek, następnie 3x dół na najświeższym pasie.
    druga technika podobna do pierwszej, ale kolejne pasy robię z lekkim odstępem , a później cofam się o pół wałka i łączę. następnie znowu 2 lun3 razy w dół.

    plisss powiedzcie co jest nie tak, robiłem remont 3 lata temu i malowałem śnieżką gruntem oraz bondexem. zero smug. Wałki najtańsze HARTA. A teraz jakaś masakra.

    podpowiedzcie, może napiszcie dokładnie jak malujecie .

    czy teraz malować drugą warstwę, czy przetrzeć papierem i zagruntować uni gruntem i potem pojechać kolorem ?

    dzięki!
    Ostatnio edytowane przez decek_1984 ; 15-01-2017 o 14:00 Powód: xaxax

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Jak farba o wykończeniu satynowym to może wykończenie gładzi w tych miejscach jest różne czyli bardziej chropowate.
    Możliwe ze farba za słabo wymieszana.
    Ogólnie dziwny przypadek.
    Podeslij więcej fotek to może coś zaradzimy
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  12. #12

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170115_001.jpg
Wyświetleń:	670
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	378642
    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Jak farba o wykończeniu satynowym to może wykończenie gładzi w tych miejscach jest różne czyli bardziej chropowate.
    Możliwe ze farba za słabo wymieszana.
    Ogólnie dziwny przypadek.
    Podeslij więcej fotek to może coś zaradzimy
    kiepskiej jakości fota. musze ją kompresować przez ograniczenia forum. nic na niej nie widać ;/
    Ostatnio edytowane przez decek_1984 ; 15-01-2017 o 19:00

  13. #13
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    przed użyciem Śnieżki Grunt nie jest konieczne zastosowanie unigruntu. Istotne jest również czy przed nałożeniem gruntu podłoże było suche i odpylone. Polecam aplikację drugiej warstwy farby na niewielkim fragmencie ściany i sprawdzenie efektu. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów, najlepiej delikatnie przetrzeć powierzchnię papierem ściernym, zagruntować i nanieść farbę nawierzchniową. Proszę dobrać wałek o włosiu 19 mm, gdyż wałek 11 mm jest w tym przypadku nieodpowiedni. Przydatne wskazówki odnośnie malowania wałkiem można znaleźć pod adresem: http://www.sniezka.pl/porady-technic...jsze-wskazowki
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  14. #14

    Domyślnie

    Na gładź potrzebny jest grunt a nie farba gruntująca.
    Niezagruntowana gładź szybko wchłania wodę z farby i tym samym farba szybko przysycha.
    Wałkując przyschniętą farbę robimy smugi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony