dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    odkręcałem odkręcałem, i to nie raz

    przekonują mnie te argumenty powoli

    po to zakładam wątek by poznac opinie innych. Budowę zaczynam wiosna wiec jeszcze pewnie wątków założe sporo
    I wszystko jasne! Im dalej wleziesz w budowe tym mniej bedzie Ci sie chciało wymyślać takie skomplikowane układy. Prostotwa, funkcjonalność, niezawodnosc, łatwość nadzoru, obslugi, naprawy. Przykładowo jak czytam o ludziach ktorzy w domu maja piec do ogrzewania, do tego jakis kominek z płaszczem wodnym, zaworami, buforami połączony to sie mnie coś przewraca. Tudziez te wszelkie uklady wodne, ze zbiornikami, zbieraniem wody, przełaczaniem, do toalety to stad, do picia stamtad, spod prysznica leci tam, z WC gdzie indziej.
    Nawet sobie nie wyobrażasz jak coś takiego "fachofcy" potrafia potem spaprac.

    zeby nie było, jestem techniczny (choc żona już nie). Ja bym takie wynalazki ogarnał. Ale po co. Ma byc samoobslugowe, proste. Nawet jak eksploatacja ma mnie kosztowac pare PLN miesiecznie wiecej. Polecam i zachecam do takiego podejscia. Przez 2-3 lata czlowiek chodzi koło domu, zaglada, sprawdza, kontroluje. Zuzycie pradu z Pompy CIepla notowalem przez 1 czy 2 sezony.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    I wszystko jasne! Im dalej wleziesz w budowe tym mniej bedzie Ci sie chciało wymyślać takie skomplikowane układy. Prostotwa, funkcjonalność, niezawodnosc, łatwość nadzoru, obslugi, naprawy. Przykładowo jak czytam o ludziach ktorzy w domu maja piec do ogrzewania, do tego jakis kominek z płaszczem wodnym, zaworami, buforami połączony to sie mnie coś przewraca. Tudziez te wszelkie uklady wodne, ze zbiornikami, zbieraniem wody, przełaczaniem, do toalety to stad, do picia stamtad, spod prysznica leci tam, z WC gdzie indziej.
    Nawet sobie nie wyobrażasz jak coś takiego "fachofcy" potrafia potem spaprac.

    zeby nie było, jestem techniczny (choc żona już nie). Ja bym takie wynalazki ogarnał. Ale po co. Ma byc samoobslugowe, proste. Nawet jak eksploatacja ma mnie kosztowac pare PLN miesiecznie wiecej. Polecam i zachecam do takiego podejscia. Przez 2-3 lata czlowiek chodzi koło domu, zaglada, sprawdza, kontroluje. Zuzycie pradu z Pompy CIepla notowalem przez 1 czy 2 sezony.
    Również popieram takie podejście do sprawy. Czytać trzeba,dyskutować, poznawać... ale prostota i minimum obsługi domu to podstawa. Też zapisywałem przez kilka lat zużycie mediów - poznałem je i już mi się nie chce Jak ktoś chce i lubi [ ja tak ] to wokół domu do końca życia coś tam możne dłubać, po co jeszcze sobie dokładać ...
    WARTO? WARTO!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony