dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 163
  1. #61

    Domyślnie

    Po wstępnym kulaniu się ze śmiechu z tego co napisał mieczotronix podaję prastary sposób na wypraszanie much z mieszkania. Sposób jest ekologiczny, pokojowy i stuprocentowo skuteczny:
    W zainfekowanym pomieszczeniu gasimy wszystkie światła i otwieramy jakiś otwór prowadzący na zewnątrz. Może to być klatka schodowa (mieszkańcy bloków) lub przeddomie (mieszkańcy domów) Za nim zapalamy światło. Po minucie mucha po prostu wylatuje.

  2. #62

    Domyślnie

    Przesuwne są dla nas praktyczniejsze nasz salon nie jest mały, ale dość długi, a stosunkowo wąski.
    Nie chcieliśmy zabierać przestrzeni. Okna te prezentują sie super

  3. #63

    Domyślnie Czy drzwi przesuną są ciepłe?

    Czy zimą nie będą za bardzo wychładzały pomieszczenia zwłaszcza, że będą od zachodu a nie od południa.
    Chciałbym zrobić dwa skrzydła rozsuwane, ale wtedy chyba mogę otworzyć tylko jedno skrzydło. Czy drzwi przesuwne na taras można chować w ścianie/w pokoju?

  4. #64

    Domyślnie

    z twojego postu wieje trwogą

    proponujesz nie robic duzych okien tarasowych ?? czy zastanowic sie nad metodami walki i nieproszonymi owadami ?? ....

  5. #65

    Domyślnie Re: Czy drzwi przesuną są ciepłe?

    Cytat Napisał bazgrus
    Czy zimą nie będą za bardzo wychładzały pomieszczenia zwłaszcza, że będą od zachodu a nie od południa.
    Chciałbym zrobić dwa skrzydła rozsuwane, ale wtedy chyba mogę otworzyć tylko jedno skrzydło. Czy drzwi przesuwne na taras można chować w ścianie/w pokoju?
    nie spotyka się takich konstrukcji chowanych w ścianie ,
    choć teoretycznie są do wykonania ,
    w kazdym razie nie stosuje sie tego w domach,

    drzwi tarasowe przesuwne mają jedną połowę ruchomą a drugą stałą ,
    mogą się otwierać dwa skrzydła ale na dwie strony (stałe) ,


  6. #66

    Domyślnie

    Zastanawiam się jakie lepsze przesówne czy otwierane ??

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    mieczotronix - uśmiałam się, ale rzeczywiscie to wcale śmieszne nie jest - mnie sezon letni w domu dopiero czeka, ale mogę sobie wyobrazić co się będzie działo

    Chyba trzeba się nauczyć żyć w symbiozie z tymi wszystkimi żyjątkami...

  8. #68

    Domyślnie

    My mielismy mieć zwykłe (nie harmonijkowe) przesuwne 270 cm w konfiguracji 3 x 90 cm.
    Sprzedawca odradzil nam taki podział mówiąc, że jak odliczyć ramy, to na przejście zostanie jakieś 85 cm, więc zupelnie bez sensu. Powiedział, że lepiej podzielić to na dwie części po 135 cm.
    Tu sie z nim zgodzilam.
    Chcemy mieć szybę P2 lub P4 więc takie jedno duże ramie dużo waży.
    Interesowały nas tylko niskoprogowe, a takie otwierają sie w specyficzny sposób, a że ja jestem dość skromnej postury i - co więcej - sily wiele nie mam, to odpadł ten wariant. Nie zamierzam wyrabiac sobie bicepsów na otwieraniu drzwi na taras....
    Ostatecznie będą otwierane, tez 3 x 90, a może nawet jedno będzie nie otwierane...

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bisia
    My mielismy mieć zwykłe (nie harmonijkowe) przesuwne 270 cm w konfiguracji 3 x 90 cm.
    Sprzedawca odradzil nam taki podział mówiąc, że jak odliczyć ramy, to na przejście zostanie jakieś 85 cm, więc zupelnie bez sensu. Powiedział, że lepiej podzielić to na dwie części po 135 cm.
    Tu sie z nim zgodzilam.
    Chcemy mieć szybę P2 lub P4 więc takie jedno duże ramie dużo waży.
    Interesowały nas tylko niskoprogowe, a takie otwierają sie w specyficzny sposób, a że ja jestem dość skromnej postury i - co więcej - sily wiele nie mam, to odpadł ten wariant. Nie zamierzam wyrabiac sobie bicepsów na otwieraniu drzwi na taras....
    Ostatecznie będą otwierane, tez 3 x 90, a może nawet jedno będzie nie otwierane...
    Muszę przyznać rację Sprzedawcy (też nim jestem).
    Szerokość 270 przy podziale na 3 da swiatlo przejscia niewiele ponad 80cm.
    Dla przesuwek skrzydlo 130 to nic wielkiego. Nawet z szybą P4. A juz szczególnie dla nieskoprogowych (tzw. HS) - tu spokojnie mozna wykonać 160cm skrzydła i przesunie je drobna osboa (ale moze juz nie małe dziecko).

    Dla drzwi przesuwnych jedno ze skrzydeł prawie zawsze będzie typu fix, wiec praktycznie to rozwiazanie daje mniej swiatla niz zwykly balkon. Przy małych gabarytach (srednio do 240cm - trzyskrzydłowy balkon) przesuwne wg mnie nie ma uzasadnienia dawania wiecej przejscia - po odsunieciu skrzydło odsłoni ok 110cm swiatla. Przy balkonie 3 skrzydł. z ruchomym słupkiem - uzyskamy ok 170cm przejscia.
    Dopiero przy szerokosciach pow 3 metrów sie zaczyna.. pole popisu dla przesuwek. Odradzam stosowanie tradycyjnych skrzydeł pow. 100cm szr. Dla przesuwek - bez problemu mogą byc wieksze bo to zupełnie inaczej pracuje.
    Szerokosci przejscia przy przesuwnych skrzydłach są juz satysfakcjonujące, a pokusa zrobienia balkonów rozsuwanych na boki jest.. wielka.
    Za to zupełnie odradzam balkony harmonijkowe, bo trudniejsze w obsłudze, montazu (nie tolerują błędów) i w skrajnych przypadkach mogą być mocno nieszczelne.

  10. #70

    Domyślnie

    Ja zamówiłam otwierane 270 szer dzielone na 3 z niskim progiem: 2 otwierane i fix. Bardzo mi się to rozwiązanie podoba, po otwarciu obu części będzie szerokie przejście a na co dzień będziemy używać jednych drzwi.

  11. #71

    Domyślnie

    a czy drzwi balkonowe 'normalnie' otwierane, ktore znajdują się nie przy ścianie, ale przy kolejnym oknie nieotwieranym, otworzą się szerzej niż kąt 90stopni? Czy otworzą się zupełnie na fixa i skrzydło nie będzie w ogóle przeszkadzać, czy też trzeba zamawiac jakieś specjalne zawiasy, żeby tak bylo?

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Okna które polecam w takiej sytuacji otworzą się na 170st, a wiec ograniczeniem jest praktycznie tylko klamka która może uderzyć w szybę okna obok.
    Mysle ze wiekszosc okien się otworzy dostatecznie szeroko i w tym przypadku mozesz spać spokojnie, chociaz warto o to zapytać swojego sprzedawcę. Założę się że 3/4 odpowie bardzo ogólnikowo.

  13. #73

    Domyślnie

    Dla znawców tematu okien przesuwnych...Czy dobrym pomysłem jest wykonanie okien tzw. bezprogowych ( wyjście na taras zewnętrzny, nie do ogrodu zimowego ) ?
    Ewentualnie jak mały/niski może być ten próg ?
    I jeszcze jedno - w jaki sposób otwierają się drzwi przesuwne ? Czy trzeba je zawsze najpierw odciągnąć i potem dopiero przesuwać ? Widziałam takie i przyznam, że najłatwiej się tego nie obsługiwało...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  14. #74

    Domyślnie

    Ja wybrałam przesuwkę o szerkości 340 cm, podział na dwa . Szyba P4.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Okna bezprogowe - czyli tzw. HS, - mają prog, nawet bardzo duzy, tyle że wpuszczany w podlogę. Dla Gu ktore znam najlepiej ten próg ma 67, ale po ułożeniu okładziny na podłodze "wystaje" cienka szyna prowadząca skrzydło o wys. 15mm.
    Balkony bezprogowe są równoległe, tzn obie częsci stoją w dwóch róznych plaszczyznach. Po podniesieniu mechanizmem (na zasadzie "paleciaków" w duzych sklepach) skrzydlo sie przesuwa - na pewno lżej niż skrzydła tradycyjne uchylno -przesuwne.

  16. #76
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    @finlandia

    U nas w projekcie - na razie jest koncepcja - wnęka na okno/drzwi przesuwane to 450cm szerokości i 300cm wysokości. Chcielibyśmy otworzyć w lato jak nawiększą ich częśc na ogród. Co zastosować?

    Niskoprogowe rozsuwane 4 tafle po około 112cm?
    Niskoporgowe 3 tafle po 150cm - tylko jak tu rozsunąć 2 tafle? na ogród?
    Czy przy tak szerokich i wysokich oknach nie ma problemów konstrukcyjnych?

    Jeśli znasz producentów dobrych szczelnych takich okien, poproszę o linki...

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Poza ilością przepuszczanego światła nie widze uzasadnienia dla drzwi wyższych niż 230cm. Gdyby Klient się upierał to myślałbym o naświetlu (chociaż przy HS nie są one jakieś atrakcyjne).
    Ale przy wzmocnionych szybach (5- 6mm lub/i P2- P4) teoretycznie nie ma przeszkód. Chociaż producent może mieć zastrzeżenia (choćby tak prozaiczne jak brak auta do przewiezienia tak wysokich konstrukcji).

    Właśnie od strony praktycznej unikłabym tej wysokości z powodu ciężaru.
    Nie do dźwignięcia przez ludzi przy montażu, większa waga (chociaż skrzydło 112 mm jeszcze się zmieści w limicie - bo to na 150cm wg mnie przekroczy już dopuszczalne obciążenie) przez co może nie pracować komfortowo.
    Na pewno myślałbym o zmniejszeniu wysokości.
    A swoją drogą jeśli okno ma 3 m to jakiej wysokości będzie ten salon??

    3 tafle? Możliwe, boczna stojąca (fix) a dwie zasuwane na bok, na tą pierwszą.
    Cena wg mojej wiedzy nie będzie niższa niż tych 4 skrzydłowych.

    Hs na pewno robi na codzień Urzędowski (marka mi najbardziej znana od strony technicznej ale też widziałem je w Adopolu z Torunia, Pozbudzie z Poznania i pewnie też w wielu, wielu innych firmach, mniejszych i większych. Trudno mi polecić nieznanych, bo w tym roku na Budmie pokazywali je prawie wszyscy, ale czy mają z nimi doczynienia częściej niż tylko na targach? Nie wiem...

  18. #78
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    @finlandia

    Bez szkicu się nie obędzie....

    Dziękuję za uwagi i opinie. Pytanie zasadne i już odpowiadam. Salon bedzie od strony południowej otwarty do samej więźby, okna przesuwane na taras a nad nimi doswietlenie m.in. antresoli.... jak będziesz miała chwilke pomyśl, jakie rozwiązanie będzie dla mnie najkorzystniejsze... wogóle wszelkieuwagi mile widziane...

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No tak, widok elewacji piekny, aż żal rezygnować z takiego efektu.
    Sprawdzę u siebie w firmie jak praktycznie podejdzie do wysokosci 3m.
    ale tak na oko - zmniejszyłbym je do 240-260 cm i poprawił nadproże, by to które jest przewidziane się nie zwiesiło i nie przenosiło obciążeń na drzwi.

  20. #80
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dzieki bardzo,
    śmiało możesz pisać na PW, interesują mnie wszelki wskazówki, to dopiero faza projektu, ale My wolimy najpierw przewidzieć problemy niz je później naprawiać

    Pozdrawiam i cieszę się że ci się podoba

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony