dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 9
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 163
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No tak.. piekny obraz, ale szkoda ze tylko na papierze.
    Na ile sprawdzilem u swojego producenta to taką przesuwkę jako HS wykona do 280 cm wysokości (w tym próg) ze względu na przekroczenie dopuszczalnego wymiaru szyby (i tak pogrubione do 6mm). Moze jakis mniejszy Producent wykona taką wysokość - widziałem balkony które miały od dołu "poszerzenia" drewniane.

  2. #82
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witaj.

    Znaleźlismy juz firmę która takie okna wykonuję dla hoteli i innych budynków uzyteczności publicznej Tanie nie są ale za to piekne i w HS oczywiście.
    Dziękuję za rady i poświęcony czas!

    Pozdrawiam i trzymaj kciuki

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barbas

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tez chce miec duzo szkla w domu.Czy nie obawiacie sie,ze zima moze byc problem z dogrzaniem domu?
    Czy jest jakis sposób zrobienia "cieplejszych"tafli szklanych?
    Moze juz macie doswiadczenie w tym temacie?
    świat jest piękny......

  4. #84
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witaj. COŚ za COŚ.

    Nie ma inaczej. Projektując nasz dom staraliśmy się najpierw zaspokajać swoje marzenia, potem je wyceniać i sprowadzać do realiów finansowych i architektonicznych. I tak: PROJEKT INDYWIDUALNY:

    - powstał rozległy DOM PARTEROWY bez użytkowego poddasza, za to z tańszą antresolą
    - pogrupowalismy funkcje (dwie łazienki i garderoba obok siebie), zmniejsza koszty konstrukcji wentylacji i mediów.
    - dom 200m kw - a ze parterowy to tylko 2 łazienki
    - usytułowanie dwóch najważniejszych elewacji na południe i wschód - tam będą przeszklenia, a północna i zachodnia praktycznie bez okien
    - prosta i solidna konstrukcja dachu, żadnych fajerwerków zagięć łamań itp...

    Takie konserwatywne podejście do projaktu pozwoliło nam na szaleństwo w postaci ogromnego okna w otwartym salonie doswietlającego również antresolę. Dom z materiałów naturalnych - kamień drewno oraz dobre ocieplenie i solidne drogie okna zostawią choc trochę grosza w kieszeni.

    pozdrawiam....

  5. #85

    Domyślnie

    To ja tylko słówko w tym temacie - mam strasznie mały otwór na taras - raptem 160x230 - czy jest szansa zrobić drzwi przesuwane lub harmonijkowe tak aby w razie potrzeby wniesienia czegoś przez taras móc otworzyć je na pełna szerokość ??? A może dać sobie spokój (chociaż te przesuwane strasznie mnie kręcą ) Będę wdzięczny za sugestie.
    pozdraiwam

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał yorki_man
    To ja tylko słówko w tym temacie - mam strasznie mały otwór na taras - raptem 160x230 - czy jest szansa zrobić drzwi przesuwane lub harmonijkowe tak aby w razie potrzeby wniesienia czegoś przez taras móc otworzyć je na pełna szerokość ??? A może dać sobie spokój (chociaż te przesuwane strasznie mnie kręcą ) Będę wdzięczny za sugestie.
    pozdraiwam
    Proponuję rozbić otwór do 260cm i będzie piekna przesuwka.
    A poważnie - to chyba odrobinę za mało jak na przesuwne,ale może harmonijka na 2 skrzydła sie zmieści, chociaż ja składanych balkonów nigy polecał nie będę.
    Za to jest to idealne okno pod balkon 2skrzydłowy z ruchomym słupkiem. Ten też da największe światło przejścia.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Proponuję rozbić otwór do 260cm i będzie piekna przesuwka.
    Hehe - chciałoby się ale nie da rady
    A poważnie - to chyba odrobinę za mało jak na przesuwne,ale może harmonijka na 2 skrzydła sie zmieści, chociaż ja składanych balkonów nigy polecał nie będę.
    Za to jest to idealne okno pod balkon 2skrzydłowy z ruchomym słupkiem. Ten też da największe światło przejścia.


    Hmmm - ruchomy słupek - ciekawa propozycja, dzięki

  8. #88
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie OKUCIA SIGENIA HS

    Hej, żeby podciągnąć temat,

    Wczoraj odwiedziliśmy jednego z producentów, który wytwarza imponujace OKNA SUWANE oparte na okuciach SIEGENIA HS.

    Ktoś coś o nich słyszał? czy to dobry system?

    http://siegenia.com/produkte/portal/hs_portal.php

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    akm1971

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    215
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    U mnie będą otwierane ale gdybym miał pieniądze to wybrałbym przesuwane zdecydowanie.

  10. #90
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    dzis będę miał wycenę suwanych na systemie sigienia w drewnie więc rzuce hasło ile kosztują takie wynalazki....

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    mam drewniane przesuwane - jedna z lepszych decyzji na budowie - okna 2częściowe 2,3X4 m - przesuwa się jedna z nich.

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kajon-ka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    też myślimy o przesuwnych - poradźcie, proszę, sprawdzonych producentów, bo wszyscy oczywiście zachwalają swoje produkty, ale tak naprawdę nie wiemy czym się kierować przy wyborze. "Na oko" wszystkie wyglądają podobnie
    dzięki
    mieszkamy

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kajon-ka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    jeżeli wybraliście drewniane przesuwne, to czy pozostałe okna też macie drewniane ?
    mieszkamy

  14. #94
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skuz

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    przesow jest fajny do momentu az nic sie z przesowem nie staie ;] mam na mysli impreski czyli samo zycie jak sie przesow zniszczyc koszt takiej zabawy to okolo 400-600 zł wiez naprawde warto wybrac zwykle drzwi otwierane

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    1. Producdentów jest wielu, uznana firma ale i droga to Excellent.pl

    @Skuz

    He he, troche śmieszny argument z tym przesuwem. Wiesz, jak kogoś stac na okno za 11tys. to te 400zł na naprawę po 10 latach (tyle na okucie sigienia dostajesz w standardzie) się znajdzie

    Jedynym minusem okna przesuwnego jest cena i nic więcej, zadko słyszysz:
    "wziąłbym okno otwierana, el nie mam kasy to biorę przesuwne" hi,hi w drugą stronę nawet jaknajbardziej, nawet w tym wątku...

  16. #96
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skuz

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    hmm moze i tak tyle ze kupujesz okno za taka kwote ok spoko do momentu az cos sie w nim nie zepsuje np . mialem przypadek koles ma wsumie sporo kasy itp wiec kupno nowych drzwi to nie problem ale ... opisze cala sytuacje ;]

    dziecko chcialo wyjsc z domu popchalo przesow otowrzyl sie , ale jak chcial wejsc nie zauwazylo ze na przesowie lezy kawalek patyka (no coz cale zycie ) chcialo zamklnac niestety sie nie dalo wiec wzielo wiekszy zamach no i po przesowie koles poszedl do firmy co sprzedawala drzwi a bylo to kila lat temu no i niestety firmy nie ma :/ wiec przyszedl do nas no i wszystko spoczelo na naszych barkach szczeze mowiac szukalismy tego tupu przesówu i nie byl to łatwe ale po tygodniu znalezlismy odpowiednia firme ktora mial taki przesow odrazu zaspiewala 250 zł za przyjechanie ;] plus wymiana w tym przypadku 600 zł ale przez tydzien drzwi przesowne byly otwate i co teraz powiesz ? hmm niby duzo kasy ale za duzo nie mogl podzialac chociaz moglby wymienic drzwi na nowe to pomysl ze trzeba wziasc pod uwage to ze moze cos tynko zewnetrznego odpasc w srodku napewno trzeba bedzie wygisowac i pomalowac to jest balagan ;/ sporo roboty itp

    a nie lepiej poporstu kupic normalne drzwi i olac szpan ? takie okna przewanie kupuje sie na cale zycie wiec po co brac jakies wydziwiane drzwi przesowne . mnie jako montera nie rajcuje to wogole ;/ chyba ze ktos jest niedowartosciowany ;/

  17. #97
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    :0 spoko,

    Wiesz tak na prawdę, to te drzwi które ja mam mieć, nie są jakoś udziwnione, ot, poprostu suwane solidne drzwi w drewnie i na szynie HS... zadnych udziwnień, tylko piekna tafla szkła z widokiem na las

  18. #98

    Domyślnie

    Nasze okno tarasowe zrobiła f-ma Adpol z Torunia



    Drewno meranti, wymiary 3 x 1,67 m wys. 2,45 m na systemie HS z czego dwa boczne to fixy a tylko środkowa część suwana.
    Co do użytkowania się nie wypowiadam bo jeszcze nie mieszkamy, ale okna są piękne


  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    a nie lepiej poporstu kupic normalne drzwi i olac szpan
    czizes - po co ta zawiść?

    ja zawsze chciałam mieć przesuwane i duże - tak naprawde dla tego okna zbudowałam dom zresztą nie wiem jak miałabym otwierać na bok taflę szkła ponad 4 m kw - uchylić jak wieje wiatr - byłoby to chyba dosyć niebezpieczne...

    a patyk lub inny gwóźdź dziecko może włożyć w każde okno - i je uszkodzić...żaden argument

    moje "szpanerskie" okno przesuwane jest pewnie kilkadziesiąt razy dziennie (dzieciaki, psy)- jest piach - i nic nie było przy nich robione od momentu założenia

    Producentem jest f-ma Gidaneks spod Wrocławia - prawie 400 km od mojego miejsca zamieszkania - bez problemu przyjechali do wyregulowania zamka w drzwiach i "przy okazji" zrobili przegląd okien

  20. #100
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    @ B.B

    Gratulacje za okno Super i bardzo podobne do tego które ja planuje. Podesłałem ci na PW kilka pytań, jakbyś mógł odpowiedzieć będę wdzięczny....

    pozdrawiam!

    @CZIZES

    W zasadzie rozumiem Twoje podejście i nic w nim złego nie ma, ale tak na prawdę po co stawiać pytania typu:
    -"Po co jeździć Mercedesem S-klasą, jak można Polonezem? Samo auto tańsze i serwis..." Wydajemi się że czasem sa rzeczy na które decydujemy się z innych powodow niz tylko finansowe.

Strona 5 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony